moc zamówiona

andrzej12andrzej12 Użytkownik
edytowano stycznia 2011 w Zarządzanie Nieruchomościami
Mam problem z obliczeniem wielkości mocy zamówionej skoro rocznie zużywamy 650 GJ na c.o i 200GJ na c.w.Jako wielkość w Mw ma mieć moc zamówiona .Dziękuję za podpowiedż.

Komentarze

  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Może te przeliczniki czy ułatwią
    http://www.min-pan.krakow.pl/zaklady/zrynek/jp_www.htm#_Toc199321409
  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Ponieważ 1GJ = 277,8kWh to w takim razie 850GJ = 236,13MWh
  • Opcje
    czajnik5czajnik5 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Przypomnę jedynie, że moc jest wielkością tzw. intensywną i mierzymy ją w Watach oraz jednostkach pochodnych, jak np. kilowatach (1 kW = 1000 W). Moc, jest to ilość energii zużywana/dostarczana w jednostce czasu. 1 W = 1 J/s.

    W GJ lub MWh mierzymy ilość energii dostarczoną/zużytą. Jest to wielkość tzw. ekstensywna i nie ma żadnego związku z czasem.

    Moc zamówiona i energia zużyta to dwie różne sprawy, choć przyznaję, że nieco powiązane, albo raczej spokrewnione. : ).

    Weź sobie te dane z dokumentacji obiektu, a konkretnie z projektu instalacji c.o.. Tam będzie podane szczytowe zapotrzebowanie mocy dla budynku.
  • Opcje
    wojtekwojtek Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Andrzeju 12!.Moja Wspólnota też miała problem z obliczeniem wielkości mocy zamówionej.Obliczyli ją pracownicy Zakładu dostarczającego ciepłą wodę do c.o.Uważaliśmy,że moc zamówiona została zawyżona.Nie ma się co dziwić gdyż za moc zamówioną kasę inkasuje Zakład Energetyki Cieplnej.Należy dodać,że za moc zamówioną płaci się co miesiąc/nawet w lecie/gdy centralne ogrzewanie nie działa.Dlatego postanowiłem sam obliczyć wielkość mocy zamówionej.Postaram Ci wyjaśnić jak to zrobiłem,dodam jedynie że u mnie nie ma ciepłej wody z sieci tylko są piecyki gazowe dlatego też w Naszej Wspólnocie obliczyłem moc zamówioną dla centralnego ogrzewania.Rocznie zużywacie 850 GJ.Weż faktury od dostawcy ciepłej wody i c.o/z każdego miesiąca/ 2010r.Tam będzie podana ilość GJ ciepła zużyta w każdym miesiącu.Wybierz fakturę z największą liczbą GJ.Myślę ,że na żadnej fakturze nie będzie więcej niż 180 GJ.Załóżmy,że 180GJ/miesięcznie.Przeliczając te jednostki otrzymamy 180 000 000 000J/2592000sekund=69444,444Watt = 0,0694444MW .W taki sposób obliczyłem moc zamówioną. Mieliśmy poprzednio wyliczoną przez Zakład moc dwukrotnie wyższą dokładnie- 0,125 MW.Zwróciliśmy się do Zakładu o zmianę mocy zamówionej.Było z tym nieco problemów,straszono Wspólnotę,że będą niedogrzane mieszkania itp.Jednak zmieniono wielkość mocy zamówionej.Od dwóch lat płacimy mniej za zamówioną moc/a są to znaczące kwoty/,nie ma problemu z niedogrzaniem mieszkań.Zastanawiamy się nad kolejnym obniżeniem mocy zamówionej bo ociepliliśmy budynek.Czy to prawidłowe wyliczenie -sam nie wiem.Opierałem się na wiedzy z fizyki i o informacjach co to jest moc zamówiona.Ale wg mnie najważniejsze sprawdzić faktury-ile maksymalnie zużywacie GJ ciepła.
  • Opcje
    czajnik5czajnik5 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] wojtek:[/cite]Czy to prawidłowe wyliczenie -sam nie wiem.
    Generalnie jest to najlepszy sposób z możliwych - oprzeć się na danych rzeczywistych. Należy jednak pamiętać, że w ten sposób wyliczyłeś nie moc szczytową, ale średnią miesięczną z najzimniejszego miesiąca. Szczytowe zapotrzebowanie mocy rzeczywiście może być dwukrotnie wyższe. To jest taka wielkość, która występuje zaledwie przez kilka, góra kilkanaście dni w roku.

    Sugerowałbym raczej przejrzenie historii w ciepłomierzu, jeśli masz ciepłomierz z taką opcją. Jeśli w urządzeniu masz rejestrator tzw. szczytów godzinowych, to jesteśmy w domu.

    Należy też pamiętać o tym, że sezon sezonowi nie równy. Jeśli analizujesz wyniki z ostrej zimy, to wszystko w porządku. Przy lagodnej możesz mieć problem z następnymi sezonami.

    Wreszcie, należy pamiętać, że zapotrzebowanie mocy ściśle zależy od rejonu, w którym jest zlokalizowany budynek. Mamy pięć stref klimatycznych w Polsce.
  • Opcje
    wojtekwojtek Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Masz rację że należy wziąć pod uwagę zużycie ciepła z kilku lat/jeśli to możliwe/.Ja właśnie tak uczyniłem gdyż miałem dane z około 5 lat.W mojej Wspólnocie nie było nigdy zużycia większego niż 180GJ miesięcznie/w okresie 5 lat/.O ile dobrze pamiętam najwyższą wielkością było 171GJ.Ja dodałem do tej wartości jeszcze 9GJ.Do tej pory nie było żadnych problemów,Szczerze mówiąc nie wiem co by było gdyby zdarzyła się jakaś katastrofalnie mrożna zima i miesięcznie zużylibyśmy np 200 GJ ciepła,ale jak mówię jak na razie nie mamy żadnego problemu.
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Wielkie dzięki wojtek za tak łopatologiczne wytłumaczenie! W przyszłym tygodniu siadam do pliku faktur i zaczynam liczenie :daisy:
  • Opcje
    wojtekwojtek Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Jak tylko wyliczysz to daj znać czy wg.Twoich wyliczeń znacząco zmniejszy się moc zamówiona. Dzięki za informację w innym wątku dotyczącym KRD.
  • Opcje
    Andrzej_KAndrzej_K Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] wojtek:[/cite](...) Załóżmy,że 180GJ/miesięcznie.Przeliczając te jednostki otrzymamy 180 000 000 000J/2592000sekund=69444,444Watt = 0,0694444MW .W taki sposób obliczyłem moc zamówioną. Mieliśmy poprzednio wyliczoną przez Zakład moc dwukrotnie wyższą dokładnie- 0,125 MW.(...)

    Wielkie brawa. :cheer::clap: Policzyłem u siebie. Największe zużycie to 312 GJ. Wyszło mi, że potrzebujemy 0,120370 MW, a mamy moc zamówioną (wyliczoną przez MPEC) 0,222540 MW. Różnica to 0,102170 MW

    Czy w ten sam sposób można obliczyć moc zamówioną dla C.W.U. ? Jeśli tak, to tu także mamy zawyżoną moc zamówioną.

    Pozdrawiam,
    Andrzej_K
  • Opcje
    wojtekwojtek Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Nie wiem czy dla ciepłej wody też należy tak liczyć,ale wydaje mi się że tak.Jeśli chodzi o Twoje wyliczenia odnośnie centralnego ogrzewania to powiem jedynie że w Naszej Wspólnocie było podobnie tzn.Zakład Ciepłowniczy naliczył nam moc zamówioną dokładnie 0,125MW,po naszym przeliczeniu wyszło 0.065MW/0 50% mniej/.Skierowaliśmy pismo do Zakładu o zmniejszenie mocy, po licznych bojach,straszeniach że to błędne nasze wyliczenia,zmniejszono moc zamówioną i od paru lat jak pisałem wcześniej płacimy mniej,nie ma problemu z niedogrzaniem mieszkań.
  • Opcje
    acabanacaban Użytkownik
    edytowano listopada -1
    wojtek zainteresował mnie ten wątek ,a pytanie :
    zakładając że z obliczeń wychodzi aby obniżyć moc zamówieniowa . MpeC obniża, Po dwóch latach okazuje sie że grzejniki są zimne. Zwracamy się do MPeC aby podwyższyć moc , i ile to wtedy kosztuje ta operacja.
  • Opcje
    wojtekwojtek Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Nic to nie kosztuje.Dopytywałem się.Jedynie jest tak że o taką zmianę/zwiększenie lub zmniejszenie mocy/trzeba wystąpić do końca kwietnia roku kalendarzowego.Po tym terminie nie będzie zmieniona zamówiona moc cieplna.
  • Opcje
    wojtekwojtek Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Przesyłam jeszcze adres strony na temat mocy zamówionej http://www.ecomalbork.pl/index.php?lang=pl&p=18
  • Opcje
    daniel666daniel666 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    U mnie z faktur wyszło zużycie 2147,93GJ na rok najwieksze zuzycie miesieczne to 424,61GJ czyli moc zamówioną mam wyliczyć z najwiekszego misiecznego zuzycia GJ?
  • Opcje
    wojtekwojtek Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Jest to duża Wspólnota bo u mnie największe miesięczne zużycie było 180 GJ.Ale zajmijmy się Twoim przykładem-weżmy zużycie zaokrąglając do 430GJ. 430GJ=430 000 000 000J.To trzeba podzielić przez 2592 000 sekund-tyle sekund ma jeden miesiąc przyjmując że miesiąc ma 30 dni.Wyliczyłem i wyszło mi 165895,0617W=0,165895061MW. Taka powinna być wg.mnie moc zamówiona w Twojej Wspólnocie. Nie wiem jaką teraz macie ale wydaje mi się że około dwukrotnie więcej.
  • Opcje
    daniel666daniel666 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Masz racje umowa zawarta jest na 0,312MW na CO.A czy nasza wspólnota jest duża ,to dwa bolki o powierzchni 3682m2= 94 mieszkania .Co do wyliczeń to mi wyszło tak samo ok 0,1658MW czyli trzeba będzie postąpić podobnie jak wy i zmniejszyć moc.
  • Opcje
    daniel666daniel666 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Jak już rozmawiamy o ogrzewaniu to prosił był was o linki na temat zasady działania takiej kotłowni w blokach chodzi mi szczególnie o zużyte GJ od czego zależy ich ilości bo to za nie najwięcej płacimy.
  • Opcje
    wojtekwojtek Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Nie wiem czy Cię dobrze zrozumiałem.U nas w bloku nie ma kotłowni tylko jest tzw.węzeł ciepłowniczy w którym reguluje się przepływy i inne bzdury.My otrzymujemy ciepłą wodę do c.o z elektrociepłowni,ale są też bloki które mają własne kotłownie.Istotą jest przepływ wody im mniejszy tym mniejsze rachunki.Można zmniejszyć przepływ wody ale wtedy kaloryfery będą chłodniejsze.A drugą ważną rzeczą jest to jakie macie kaloryfery w bloku.U nas są żeliwne,w które wchodzi duża ilość wody.Część właścicieli powymieniała sobie grzejniki na nowe,w które wchodzi bardzo mała ilość wody.Gdyby taka wymiana była u wszystkich to można byłoby zdecydowanie obniżyć ilość przepływającej wody.W tym roku po zakończeniu sezonu grzewczego prawdopodobnie wymienimy grzejniki u wszystkich ze środków z funduszu remontowego.To się naprawdę opłaca.Są to koszta ale u mnie jest jedynie 3o mieszkań,około 100 grzejników.
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Różnica to 0,102170 MW
    U mnie to samo - mam zawyżoną o 0,1 MW :devil:
    Wielkie dzięki Wojtek za "chałupniczą" metodę obliczeń
    Może ktoś wie, czy można to zmniejszyć tylko po audycie, czy koniecznie trzeba zrobić termomodernizację?
  • Opcje
    wilkowyje40wilkowyje40 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] koziorozka:[/cite]Może ktoś wie, czy można to zmniejszyć tylko po audycie, czy koniecznie trzeba zrobić termomodernizację?
    do 10 % mocy zamówionej można bez audytu, nie przegap daty 30 września
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    do 10 % mocy zamówionej można bez audytu, nie przegap daty 30 września
    Tyle to sama wiem. Poza tym u mnie jest termin do 15 marca
  • Opcje
    daniel666daniel666 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    gdzie jest napisane ze o 10% można zmniejszyć moc bez audytu ? u nas w umowie o ciepło nie ma takiego zapisu
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] daniel666:[/cite]gdzie jest napisane ze o 10% można zmniejszyć moc bez audytu ? u nas w umowie o ciepło nie ma takiego zapisu
    To co ty masz za umowę???? z jakimiś lukami ... czy tylko obowiązkami odbiorcy energii cieplnej???? Sprawdź warunki ogólne na dostawę EC .
  • Opcje
    daniel666daniel666 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    w umowie jest napisane " Wielkość mocy zamówionej może ulec zmianie nie częściej niż raz w roku na pisemny wniosek Odbiorcy złożony nie pozniej niz na trzy miesiące przed wprowadzeniem nowej taryfy ciepła" rozumiem że zarząd może bez żadnego audytu wnioskować o zmniejszenie mocy ,u nas moc zamówiona to 321kw z w tym sezonie max wyszło 280kw
  • Opcje
    casusscasuss Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Pan wojtek myli się w swoich wyliczeniach. Zamówiona moc cieplna to maksymalny strumień ciepła wyrażony w kilowatach jaki nasz obiekt pobierze w monecie największego zapotrzebowania ciepła. Obliczanie tej wartości na podstawie miesięcznego zużycia daje "średni miesięczny strumień ciepła" a nie maksymalne chwilowe zapotrzebowanie. Dodam że moc za którą płacimy to dyspozycja jaką zapewnia nam zakład energetyki cieplnej czyli moc na maksymalne chwilowe zapotrzebowanie. ZEC wylicza to najczęściej na podstawie śmiesznego wzoru którego nie będę przytaczał. Cały problem polega na tym że licznik najczęściej nie zapamiętuje maksymalnego strumienia ciepła jaki przez niego przepływa/przepłyną i wszystkie próby ustalenia tej wartości to wyliczenia-przybliżenia.
  • Opcje
    orsors Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Kiedyś znalazłem na temat c.w.u. coś takiego:

    5. Podstawą zaktualizowania wielkości mocy zamówionej na cele cieplej wody użytkowej jest dokonanie obliczeń w oparciu o PN-92/B-07706, których podstawą jest:

    * coroczna (składana przez odbiorcę w formie pisemnego wniosku) aktualizacja liczby osób zamieszkałych w danym budynku mieszkalnym;
    * przynależność, funkcja, ilość godzin użytkowania i ilość osób zajmujących lokale użytkowe zasilane z poszczególnych węzłów;
    * wielkość jednostkowego dobowego zapotrzebowania na ciepłą wodę użytkową (dla budownictwa mieszkaniowego: 110 dm3/os./d).

    Temperatura wody wodociągowej (wody zimnej) 10oC.

    6. Określenie wielkości mocy zamówionej na cele ciepłej wody użytkowej.

    6.1. Zależność Qcwu dla lokali mieszkalnych, po uwzględnieniu wielkości w/w:

    Qcwumax=2,99*U0,756[kW]


    Qcwuśr=0,32*U[kW]

    gdzie:

    U - liczba osób zamieszkałych w danym budynku mieszkalnym.

    6.2. Zależność Qcwu dla lokali użytkowych, po uwzględnieniu wielkości w/w:

    Qcwmax=2,8*Qcwuśr[W]


    gdzie:

    qj - normatyw zużycia wody dla danego typu lokalu użytkowego [dm3/os./d],

    U - liczba osób obsługi,

    t - czas pracy w lokalu [h].


    A co do mocy cieplnej zamówionej. My mieliśmy ten sam problem. Ze wskazań licznika (historia odczytów) wynikało, że w szczytowym momencie sięgnęliśmy 60% wartości mocy zamówionej. Więc zacząłem drążyć temat i koniec końców w tamtym roku zmniejszyliśmy o 10% zamówioną moc. Dlaczego tylko o 10%? Bo jest jeden problem - fortum ogranicza moc dostarczaną do węzła regulując maksymalny przepływ nośnika ciepła na wejściu do węzła. I wszystko jest ok w miesiącach zimowych. Problem jest późną wiosną i wczesną jesienią, jeśli nagle następuje ochłodzenie. Bowiem temperatura dostarczanego do węzła ciepła zależy od miesiąca. i właśnie we wrześniu a potem powiedzmy w kwietniu fortum dostarcza już znacznie chłodniejszą wodę do wymiennika i przez to że jest ograniczenie przepływu nie ma możliwości uzyskania odpowiedniej mocy. A jeśli jest ochłodzenie i budynek potrzebuje wystartować z ogrzewaniem to tej mocy może zabraknąć. Stąd ustawienie wartości granicznej mogłoby skutkować tym że jesienią i wiosną w mieszkaniach byłoby zimno... oprócz tego że dotarłem do tego jak wygląda ten rozkład tempereatur dostarczanego ciepła przez Fortum, to nie miałem czasu szukać informacji o tym czy da się to jakoś ruszyć...
  • Opcje
    mariannamarianna Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Przepraszam za głupie pytanie. Staram się właśnie zgłębiać wiedzę m.in. na temat mocy zamówionej i, proszę, zorientujcie mnie, jaką ilość GJ może miesięcznie zużywać nieruchomość o powierzchni do ogrzania ok. 1600m2 (kubatura ok. 6100m3)?
  • Opcje
    noskinoski Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Było już dawno, ale chciałem odnieść się do informacji podanych przez ors z dnia 3-08-2011 i zapytać czy dobrze rozumiem.... dostarczyciel ciepła zabezpiecza się, żeby dostarczyć odpowiednią ilość ciepła dla odbiorcy w miesiącach krytycznych tj. przełom zima/wiosna lub jesień/zima, gdy czynnik grzejny już nie ma (dłuższa zima) lub jeszcze nie ma (wczesna zima) parametrów cieplnych dla zimnego okresu. Zabezpieczenie to polega na zawyżeniu mocy zamówionej i w konsekwencji większych opłatach ponoszonych przez odbiorcę. Jest to temat "rzeka", ale na mój rozum to wychodzi na to, że całe ryzyko jest po stronie odbiorcy. Gdzie jest napisane, że producent ciepła może dostarczać medium o gorszych parametrach cieplnych ze szkodą dla odbiorcy i należy zamawiać dwukrotnie większą moc na potrzeby ogrzewania?
    Będę wdzięczny jeśli ktokolwiek odniesie się do mojego toku myślenia.
    Pozdrawiam
  • Opcje
    manman Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] wojtek:[/cite]Nic to nie kosztuje....
    Dla tych ktorzy czytaja ten temat dzisiaj, ta informacja jest prawdopodobnie juz nieaktualna.
    Zaklady cieplownicze dzisiaj zadaja zaplaty za zmiane mocy zamowionej.
    W Warszawie takia zmiana kosztuje ok 400zl.
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    [cite] man:[/cite]
    [cite] wojtek:[/cite]Nic to nie kosztuje....
    Dla tych ktorzy czytaja ten temat dzisiaj, ta informacja jest prawdopodobnie juz nieaktualna.
    Zaklady cieplownicze dzisiaj zadaja zaplaty za zmiane mocy zamowionej.
    W Warszawie takia zmiana kosztuje ok 400zl.

    Nie tylko w Warszawie, w innych miastach zmiana mocy zamówionej też jest związana z dodatkowymi kosztami, poza tym zmian można dokonywać tylko raz w roku - gdyby było inaczej wszyscy chyba praktykowaliby zwiększenie zimą, zmniejszenie latem.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    manman Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] Zarządca:[/cite]...gdyby było inaczej wszyscy chyba praktykowaliby zwiększenie zimą, zmniejszenie latem.
    Ciekawe czy ktos probowal wyjasnic w zakladzie cieplowniczym za co placi w lecie.
    Przez caly rok placimy za "moc zamowiaona" a jedynie w okresie grzewczym zaklad cieplowniczy ta moc dostarcza.
    W lecie nawet gdybys chcial skorzystac z tego ciepla to nie mozesz bo tej "mocy zamowionej" nie dostaniesz.
    Chyba czas zmienic nazwe tej oplaty bo z pewnoscia jesli jest to moc zamowiona to ZC w lecie z tego zamowienia sie nie wywiazuje.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] man:[/cite]
    [cite] wojtek:[/cite]Nic to nie kosztuje....
    Dla tych ktorzy czytaja ten temat dzisiaj, ta informacja jest prawdopodobnie juz nieaktualna.
    Zaklady cieplownicze dzisiaj zadaja zaplaty za zmiane mocy zamowionej.
    W Warszawie takia zmiana kosztuje ok 400 zl.
    co kraj to obyczaj , Warszawa nie jest wyrocznią ,
    u mnie raz do roku do 30 września każdego roku ( musi to wynika z bilansu cieplnego wykonanego przez osobę uprawnioną)
    można zmienić moc zamówioną bez dodatkowych opłat.
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Man: Ciekawe czy ktoś próbowal wyjaśnić w zakładzie ciepłowniczym za co płaci w lecie.
    Bardzo dobre pytanie ! Przypuszczam, że odpowiedź będzie podobna do tej jaką udzielają specjaliści od zaliczek za zarządzanie NW a dotyczących energii cieplnej. Czyli wyższość płacenia zaliczek przez cały rok (bo podobno są mniejsze !?) a nie płacenia zaliczek tylko w okresie ogrzewczym (bo podobno są większe).
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano stycznia 2014
    [cite] man:[/cite]Chyba czas zmienic nazwe tej oplaty bo z pewnoscia jesli jest to moc zamowiona
    to ZC w lecie z tego zamowienia sie nie wywiazuje.
    A czy próbowałeś odebrać w lecie moc zamówioną i zagospodarować ją we wspólnocie?
    a może składający zamówienie na moc zamówioną , nie jest w stanie odebrać tej mocy ... :wink:
  • Opcje
    manman Użytkownik
    edytowano stycznia 2014
    [cite] elan124:[/cite]
    Man: Ciekawe czy ktoś próbowal wyjaśnić w zakładzie ciepłowniczym za co płaci w lecie.
    Bardzo dobre pytanie ! Przypuszczam, że odpowiedź będzie podobna do tej jaką udzielają specjaliści od zaliczek za zarządzanie NW a dotyczących energii cieplnej. Czyli wyższość płacenia zaliczek przez cały rok (bo podobno są mniejsze !?) a nie płacenia zaliczek tylko w okresie ogrzewczym (bo podobno są większe).
    Zwiazek raczej niewielki bo za cieplo dostarczone w okresie grzewczym WM placi co miesiac wg licznika a wiec nie ma tu zadnego rozlozenia oplat w czasie.
    Natomiast za "moc zamowiaona" WM placi przez caly rok chociaz pomimo "zamowienia" w lecie tej mocy nie ma szans otrzymac.
    Dlatego sugeruje zmiane nazwy tej oplaty na, na przyklad, "oplata przylaczeniowa".

    Nowy doklejony: 02.01.14 19:46
    [cite] KubaP:[/cite]...A czy próbowałeś odebrać w lecie moc zamówioną i zagospodarować ją we wspólnocie?
    a może składający zamówienie na moc zamówioną , nie jest w stanie odebrać tej mocy ... :wink:
    Tak probowalem.
    Chcielismy aby ZC nie wylaczal nam dostaw ciepla pod koniec okresu grzewczego ale ten zaslonil sie zapisem w umowie.
    "jesli ponad polowa odbiorcow z wezla grupowego zdecyduje o wstrzymaniu dostaw ciepla to ci pozostali tez tego ciepla juz nie dostana"
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano stycznia 2014
    [cite] man:[/cite]
    [cite] KubaP:[/cite]...A czy próbowałeś odebrać w lecie moc zamówioną i zagospodarować ją we wspólnocie?
    a może składający zamówienie na moc zamówioną , nie jest w stanie odebrać tej mocy ... :wink:
    Tak probowalem.
    Chcielismy aby ZC nie wylaczal nam dostaw ciepla pod koniec okresu grzewczego ale ten zaslonil sie zapisem w umowie.
    "jesli ponad polowa odbiorcow z wezla grupowego zdecyduje o wstrzymaniu dostaw ciepla to ci pozostali tez tego ciepla juz nie dostana"
    czyli u was nie jest po bożemu ...

    nie macie własnego przyłącza z ZC, jak nakazuje prawo budowle ... jesteście wspólnotą po "szatkowaniu" ...
    a może pokusić się na jego wybudowanie ...
  • Opcje
    manman Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] KubaP:[/cite]... a może pokusić się na jego wybudowanie ...
    Nie ma takiej mozliwosci bo nie ma na to pomieszczenia w budynku.
    Na wlasna kotlownie gazowa tez nie mamy miejsca.
    Tylko co to ma wspolnego z tematem.
    Jak zwykle odjezdzasz gdzies w bok.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano stycznia 2014
    [cite] man:[/cite]Tylko co to ma wspolnego z tematem.
    Jak zwykle odjezdzasz gdzies w bok.
    Ja ? przeciez to ty cytujesz jakieś zapisy które zmieniają wajchę....
    Tak probowalem.
    Chcielismy aby ZC nie wylaczal nam dostaw ciepla pod koniec okresu grzewczego ale ten zaslonil sie zapisem w umowie.
    "jesli ponad polowa odbiorcow z wezla grupowego zdecyduje o wstrzymaniu dostaw ciepla to ci pozostali tez tego ciepla juz nie dostana"

    Moc zamówiona to podstawa działania ZC... na jej podstawie ustala się strategię w ZC-u
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.