zarząd jednoosobowy.

janjan Użytkownik
edytowano stycznia 2011 w Zarządzanie Nieruchomościami
Ustawa o wł. lokali nie zabrania powołania zarządu jednoosobowego we wsp. dużej. chodzi mi o zarząd wybrany spośród właścicieli . czy się nie myle.? z uwagi że jestem sam zaangażowany w prace zarządu zebranie właścicieli zmieniło zarząd 3 osobowy który był dotychczas na jednoosobowy -wybierając mnie .proszę o rozwinięcie tego tematu.

Komentarze

  • Opcje
    surfersurfer Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Ustawa o wł. lokali nie zabrania powołania zarządu jednoosobowego we wsp. dużej. chodzi mi o zarząd wybrany spośród właścicieli . czy się nie myle.?
    Nie mylisz się.
    Ustawa wyraźnie reguluje tą kwestię:
    Art. 20

    1. Jeżeli lokali wyodrębnionych, wraz z lokalami niewyodrębnionymi, jest więcej niż siedem, właściciele lokali są obowiązani podjąć uchwałę o wyborze jednoosobowego lub kilkuosobowego zarządu. Członkiem zarządu może być wyłącznie osoba fizyczna wybrana spośród właścicieli lokali lub spoza ich grona.
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Co ciekawe, ustawa nie przewiduje możliwości powołania kilkunastoosobowego zarządu, co w wielkich wspólnotach (kilkusetlokalowych) może być uzasadnione.
  • Opcje
    surfersurfer Użytkownik
    edytowano listopada -1
    kilkuosobowego zarządu
    Znaczy to tyle że członków zarządu nie może być więcej jak dziewięciu.
    kilkunastoosobowego
    czyli było by od jedenastu do dziewiętnastu włącznie.
    Wychodzi na to, że określając w ten sposób liczbę zarządu pomija się możliwość dziesięcioosobowego zarządu.
  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Surfer, UWL pomija nie tylko możliwość istnienia dziesięcioosobowego zarządu lecz każdego powyżej 10 osób w jego składzie.
  • Opcje
    surfersurfer Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] EDDIE:[/cite]Surfer, UWL pomija nie tylko możliwość istnienia dziesięcioosobowego zarządu lecz każdego powyżej 10 osób w jego składzie.
    UWL pomija nie tylko możliwość istnienia dziesięcioosobowego zarządu i każdego powyżej 10 osób w jego składzie.
    - to wiem. Chodziło mi o coś innego.
    Stosując tego typu zaimki (kilku,kilkunastu,kilkudziesięciu) pomijana jest liczba 10.
  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Wiem, wiem :bigsmile:

    Wydaje się, że jeśli ustawodawca określa liczbę osób z danego gremium mając na uwadze pewną dowolność w jej dokładnym ustaleniu, to liczba 10 tą dowolność by wykluczała i niepotrzebnie narzucała z góry.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.