rozliczenie we wspólnocie mieszkaniowej elewacji budynku

aleksandraaleksandra Użytkownik
Wczasie wykonywania elewacji budynku chciałam ocieplić ścianę 1 pomieszczenia (pokoju ) który ma bardzo cienką ściankę zewnętrzną ok 25 cm (został póżniej dobudowany po pożarze) Pozostała ściany bydynku są grube 47 cm. Odmówiono mi wykonania ocieplenia. W zeszłym roku wykonywaliśmy elewację jednej ściany budynku i ja wyraziłam zgodę ina oceplenie ściany zewnętrznej w dwóch mieszkaniach,
teraz ta sama osoba której mieszkanie zostało ocieplone odmawia mi zgody. na zasadzie nie bo nie.
proszę o poradę - czy powinnam wykonać ocieplenie na własny koszt. Czy ściany zewnętrzne są częścią wspólną czy to własność włąsciciela do którego mieszkania przylega. Proszę o poradę bo w tej chwili wykonujemy elewację pozostałych ścian budynku.

Komentarze

  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Co to znaczy "wykonujemy elewację"?
    Chodzi o malowanie, czy ocieplenie?
  • Opcje
    aleksandraaleksandra Użytkownik
    edytowano listopada -1
    wykonaliśmy ocieplenie jednej ściany tej na której jest weranda tz. ociepliliśmy werandę. na pozostałych ścianach tylko elewację bez ocieplenia
  • Opcje
    wartawarta Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Czy jestescie Wspolnota Mieszkaniowa?
  • Opcje
    aleksandraaleksandra Użytkownik
    edytowano listopada -1
    . tak jesteśmu wspólnotą mieszkaniową. Wspólnota zadecydowała że ocieplana będzie jedna ściana tam gdzie są wenady przynależne do 6 mieszkań. Jest to 4 kondygnacyjny budynek w którym mieszka 11 rodzin- właścicieli lokali. jedna weranda przynależy do mojego mieszkania - ale jej nie ocieplałam, ponieważ kilka lat temu ociepliłam ją indywidualnie na własny koszt. Zwróciłam sie do zarządcy by w zamian za to (bo nie ocieplałam swojej werandy ) ocieplono ścianę zewnętrzą 1 poloju u syna (3 piętro)bo jest cienka i przymarza w zimie. odmówiono mi. Zaznaczam że ja wyraziłam zgodę na docieplenie werandy jak również ściany zewnętrzej nad wewerandą przynależnej do 2 mieszkań. co powinnam zrobić . czuję sie pokrzywdzona i wykorzystywana. proszę o poradę
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Z zarządcą (czyli administratorem) nie masz co rozmawiać, bo on decyzji nie podejmuje. Takie sprawy tylko z członkami zarządu masz szansę załatwić
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    Czy dobrze rozumiem, że ocieplacie Państwo budynek na raty? Czy może tak już ma zostac?
    Moim zdaniem, skoro ściana jest cieńsza niż w pozostałych miejscach, to w szczególności, w pierwszej kolejności należy ją ocieplic.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.