użytkowanie strychu

oleaolea Użytkownik
Jak można rozwiązać następującą sytuację? Jestem właścicielką mieszkania i należę do wspólnoty - 5 mieszkań. W domu jest strych będący częścią wspólną, do którego można wejść tylko przez mieszkanie sąsiada- też wykupione na własność. Sąsiad chciałby wykupić strych, natomiast ja z racji tego, że nie mam innego pomieszczenia, w którym mogłabym suszyć pranie nie chcę się na to zgodzić. Reszcie lokatorów jest to obojętne, ich mieszkania są w fatalnym stanie m.in. ze względu na zawilgocenie. Sąsiad w miarę nie utrudnia wejścia na stych, a ja korzystam z niego bardzo rzadko, bo pranie np. wożę do rodziny. Nie wchodzi wgrę suszenie w mieszkaniu ze względu na wychodzącą na ściany wilgoć i pleśń. Co można zrobić w takiej sytuacji?

Komentarze

  • Opcje
    surfersurfer Użytkownik
    edytowano lutego 2011
    Sąsiad, żeby wykupić będzie potrzebował na początek zgody wszystkich współwłaścicieli.
    Więc myślę ze nie ma się o co martwić.
    ja z racji tego, że nie mam innego pomieszczenia, w którym mogłabym suszyć pranie nie chcę się na to zgodzić.
    Wg. mnie społeczno gospodarcze przeznaczenia tej części nieruchomości wspólnej uniemożliwia dokonania jej sprzedaży/najmu. - natomiast to jest bardzo subiektywny mój pogląd (też korzystam z pomieszczenia przeznaczonego na suszarnie i nie wyobrażam sobie żeby /w moim przypadku SM/ go zlikwidowała) Taka suszarnia to duże udogodnienie.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.