Założenie telewizji na terenie WU

qwertyqwerty Użytkownik
Witam. Należę do wspólnoty mieszkaniowej. Chciałabym w moim mieszkaniu założyć telewizję Vec***. Założenie tej telewizji/telefonu/internetu wymaga montażu "skrzynki" na korytarzu i podłączeniu kabli do mojego mieszkania. Zabroniono nam tego z powodu "możliwości zniszczenia klatki schodowej". Czy WU ma prawo zabronić mi wykonania tego?

Pozdrawiam serdecznie.

Komentarze

  • Opcje
    surfersurfer Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Doprowadzenie okablowania wiąże się z ingerencją w części wspólne obiektu.
    btw. ***tra nie mając okablowanego budynku i doprowadzonych światłowodów zgodzi się na montaż telewizji/internetu dla jednej, kilku osób?
  • Opcje
    qwertyqwerty Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Tak, firma zgodziła się. Sama byłam zaskoczona. W biurze przyjęto mnie bardzo miło i powiedziano, że każdy klient jest bardzo ważny :)
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano lutego 2011
    Czy WU ma prawo zabronić mi wykonania tego?
    Nie, nie ma prawa.
    Wręcz przeciwnie: ma obowiązek umożliwić operatorom "umieszczenie na nieruchomości obiektów i urządzeń infrastruktury telekomunikacyjnej, w szczególności instalowanie urządzeń telekomunikacyjnych, przeprowadzanie linii kablowych pod nieruchomością, na niej lub nad nią, umieszczanie tabliczek informacyjnych o urządzeniach, a także ich eksploatację i konserwację, jeżeli nie uniemożliwia to racjonalnego korzystania z nieruchomości, w szczególności nie prowadzi do istotnego zmniejszenia wartości nieruchomości."

    Zapoznaj się z ustawą z dnia 7 maja 2010 roku o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych, art. 30-33: http://isip.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20101060675
  • Opcje
    qwertyqwerty Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Dziękuję bardzo za pomoc !!!
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.