NIP

henryk238henryk238 Użytkownik
edytowano czerwca 2009 w Zarządzanie Nieruchomościami
Dla każdej Wspólnota mieszkaniowa indywidulny NIP ?

Komentarze

  • Opcje
    Radzik66Radzik66 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Tak, inna wspólnota mieszkaniowa to inny podmiot - tym samym inny NIP
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    Każdą wspólnotę (małą i dużą) należy zarejestrowac w GUS i zgłosic w urzędzie skarbowym celem nadania nr Nip.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    ewkaewka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    mój zarządca przesłał nam genialne pismo, w którym utrzymuje,że wspólnota nie jest jednostka organizacyjną ani nie prowadzi dział. gosp., ale mimo to wystąpił o regon i nip...
    śmieszne
  • Opcje
    TomTomTomTom Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Wspólnota mieszkaniowa jest jednostką organizacyjną nieposiadającą osobowości prawnej. Nie musi prowadzić działalności gospodarczej, ale jak każdy podatnik (podatnik podatku dochodowego od osób prawnych) musi posiadać numer identyfikacji podatkowej, zatem działanie zarządcy polegające na rejestracji regonu i NIP-u jest zgodne z prawem.
  • Opcje
    MajorMajor Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Zgodnie z treścią art. 18 ust. 1 ustawy o własności lokali właściciele lokali mogą w umowie o ustanowieniu odrębnej własności lokali albo w umowie zawartej później w formie aktu notarialnego określić sposób zarządu nieruchomością wspólną, a w szczególności mogą powierzyć zarząd nieruchomością wspólną osobie fizycznej albo prawnej. Jak podnosi się w doktrynie prawa "określenie "powierzenie zarządu osobie fizycznej lub prawnej" należy rozumieć w ten sposób, że jest to w istocie powierzenie administrowania nieruchomością wspólną, a w tym zakresie wykonywanie czynności tzw. zwykłego zarządu rzeczą wspólną" (por. G. Bieniek, Z. Marmaj "Własność lokali. Komentarz", Warszawa 2005, s. 126). Wobec powyższego, przyjąć należy, że zarządca nieruchomości wspólnej Wspólnoty Mieszkaniowej, któremu zarząd powierzono na podstawie art. 18 ust. 1 ustawy o własności lokali, uprawniony jest do samodzielnego dokonywania czynności zwykłego zarządu. W przypadku czynności przekraczających zakres zwykłego zarządu właściciele lokali muszą wyrazić zgodę w formie uchwały i udzielić zarządcy pełnomocnictwa do ich dokonania.
  • Opcje
    ewkaewka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    do tom tom-a:
    my oczywiście uważamy, że identyfikatory powinniśmy mieć już dawno, co umożliwiłoby nam również założenie wspólnocie konta bankowego, ale dotąd zarządca twierdził, że nie wszyscy mają jeszcze akty notarialne (taka konieczność okazała się bzdurą), co więcej cieszył się,że nie dosięgają go sprawozdania gusowskie....
  • Opcje
    TomTomTomTom Użytkownik
    edytowano listopada -1
    zarządca (art.18) lub zarząd (art.20 uwl) winien wystąpić o nadanie Regon i NIP już po podpisaniu pierwszego aktu notarialnego w waszej wspólnocie. Tym samym konto bankowe wspólnoty powinno powstać wkrótce po uzyskaniu w/w dokumentów, pozdrawiam
  • Opcje
    ewkaewka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    ja to wiem, my to wiemy, a zarządca długo nie chciał tego przyjąć do wiadomosci...bardzo oporna jednostka...
  • Opcje
    wwwinylwwwinyl Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze.
    Po prostu zarządca zmieszał Wasze pieniądze ze swoimi i korzysta do woli...
  • Opcje
    abm12abm12 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    u nas chyba tez tak jest bo zarządcą jest dyrektor mienia komunalnego i w dodatku nadzoruje przekwalifikowanie pokoi hotelowych w mieszkania. jak to skontrolować.
  • Opcje
    tesia15tesia15 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Czy przed podpisaniem aktu notarialnego deweloper ( przyszły zarządca ) może obciążać nasz kosztami zarządu .
    W umowie przedwstepnej mam zapis ,że po 30 dniach od obebrania kluczy do mieszkania mam obowiazek ponoszenia kosztów utrzymania obiektu. 30 dni mineło w sierpniu , pierwszy akt notarialny ma zostać podpisany w pażdziernku .Ja ze wzgledu na nieobecność męża bedę chciała przesunąc podpisywanie na XII 2009 . Od kiedy będą obowiazana w świele prawa do opłaty kosztów zarzadu .
  • Opcje
    Jarek69Jarek69 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Moim zdaniem od momentu faktycznego przejęcia mieszkania tj od dnia podpisania protokołu zdawczo-odbiorczego. Opłaty te winne być wnoszone na rzecz dewelopera jako właściciela tego lokalu do czasu podpisania aktu notarialnego kupna -sprzedaży.
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano września 2009
    Faktyczne wydanie rzeczy (lokalu) następuje z chwilą przekazania kluczy. Od tego momentu lokalem dysponuje nabywca i prowadzi roboty wykończeniowe. Taka jest rzeczywistość polskiego budownictwa mieszkaniowego w "standardzie deweloperskim".
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.