Czy jest taki zarząd z którego wszyscy właściciele byli by zadowoleni ????

sindbadsindbad Użytkownik
edytowano marca 2011 w Wolne tematy
Temat napisałem banalny ale wprowadza mieszane uczucia we więkrzości wspólnot. Im więcej się dla wspólnoty robi tym więcej odczówa się złości i niechęci.Dzięki mnie i zarządcy który mi w pewnym stopniu pomagał osiągneliśmy wyższy standart. Wszystko jest robione zgodnie z prawem ,więkrze przedsiewzięcia poparte uchwałami.Nie mamy zadłużenia ,dużo wkładu własnego.Na zebraniu przeważnie atakują ludzie którzy mieli zadłużenia czynszowe lub robili niezgodnie z naszym regulaminem parkingowym.Przez tyle lat nie brałem wynagrodzenia(zwrot kosztów) ale w tym roku na 200 brutto się zgodziłem.Mam niesmak do pewnych ludzi i zastanawiam się nad rezygnacją z bycia w zarządzie ,Działam w tej wspólnocie dlatego bo jest mi bliska sercu .Przecież zarząd jest wybrany po to by podejmował niektóre decyzje samodzielnie i to jest zgodne z prawem ,własciciele nie mają pojęcia ile trzeba włożyć czasu i starań dla wspólnoty.Poruszyłem ten temat bo czytam tylko skargi na zarząd wspólnot a nie wierze że Wszyscy to Kanalie.Pozdrawiam

Komentarze

  • Opcje
    acabanacaban Użytkownik
    edytowano listopada -1
    sindbad. jezeli byłeś i jesteś uczciwym członkiem zarządu to ok. Ale my tu dyskutujemy o nieuczciwych osobach z Zarządu i administratorach. Sa tacy też administratorzy co to tylko mają na celu robienie jedno " i tu słynna wypowiedż przed 3 laty posłanki Sawickiej" I dlatego takich ludzi trzeba tępić i sprawy do prokuratury. Przecież często a praktycznie zawsze to są pieniądze biednych ludzi emerytów i mało zarabiających. To nie dotyczy ludzi majetnych , bo tacy wiedzą gdzie mają mieszkać.
  • Opcje
    sindbadsindbad Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Pod tym się podpisuje masz rację .Pozdrawiam
  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano marca 2011
    Czy jest taki zarząd z którego wszyscy właściciele byli by zadowoleni ????


    Na tak postawione pytanie odpowiem:

    Jeszcze się taki nie narodził, co by wszystkim dogodził.
  • Opcje
    acabanacaban Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Eddie zgadzam się z twoim stwierdzeniem lecz tu wchodzi w grę tzw korupcja i o tym mowimy.
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano marca 2011
    sindbad, zawsze możesz zrezygnować, ale pracując w zarządzie wm działasz nie tylko dla sąsiadów, ale także dla siebie. Kto lepiej przypilnuje racjonalności wydawania kasy? Chcesz płacić więcej a dostawać za to mniej?
    Na choć lekkie uciszenie dłużników też jest sposób. Przy najbliższej okazji (uchwała obiegiem, zawiadomienie o nowych zaliczkach, rozliczenie wody) na dole kartki (albo na drugiej stronie) krótkie info do sąsiadów - co zrobione, co planowane, średnie miesięczne koszty eksploatacji budynku, największe problemy - cokolwiek. A w ostatnim zdaniu wykaz 3-5 największych dłużników z sumami ;)
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    A w ostatnim zdaniu wykaz 3-5 największych dłużników z sumami ;)
    U mnie to nie działa. Na zatwardziałych dłużników skuteczny jest tylko komornik.
    W zeszłym roku (2010) komornik zrobił swoje, ściągnął zaległe opłaty za 2009 rok, ale 2 uparci dłużnicy w 2010 nadal nie zapłacili ani grosza, więc mamy powtórkę z rozrywki. Dobrze, że jest EPU. :smile:
  • Opcje
    poldekpoldek Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Co to jest EPU ???? Bo my w naszej wspólnocie też mamy problem z dłużnikiem tj. gminą ( a ulice nadal dziurawe :bigsmile:)
  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano listopada -1
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
  • Opcje
    lewski17lewski17 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    To i ja się przywitam i dorzucę swoje.
    Ja jako członek zarządu po prawie czterech latach pracy mamy zawrót głowy. Sprawa jest w prokuraturze. Jako zarząd złożyliśmy zgodnie z ustawą do sądu o wyznaczenie zarządcy przymusowego i zaskarżenie uchwał nie zgodnych z UWL. Dzisiaj odwiedził mnie pan z PG.
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Możesz rozwinąć wątek?
  • Opcje
    lewski17lewski17 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Samo zeznawanie zajęło mi 2 godziny na policji
    Po czterech latach pani administrator stwierdziła, iż działamy nielegalnie bo przeliczyła głosy.
    Nie chciała wydać nam dokumentów, mimo upływu terminu wypowiedzenia.
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano marca 2011
    A mieliście Państwo większość? Chyba nie, skoro złożyliście wniosek o wyznaczenie zarządcy przymusowego.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    lewski17lewski17 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Nie wiem w jakim sensie większość.
    Zaczęło się od wypowiedzenia jej usług o administrowanie, nie chce się poddać.
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    [cite] lewski17:[/cite]Nie wiem w jakim sensie większość.
    Zaczęło się od wypowiedzenia jej usług o administrowanie, nie chce się poddać.
    To proponuję te głosy dozbierać i zamknąć temat.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    lewski17lewski17 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Do czego mi te głosy, do wypowiedzenia umowy nie potrzebne, a do sądu złożyliśmy jako zarząd, bo w między czasie bez naszej wiedzy powstał drugi.
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    lewski - załóż nowy wątek i dokładniej opisz swoją sytuację, bo ten wątek jest o niezadowolonych właścicielach ze swoich członków zarządu a ty piszesz o konflikcie z administratorem i wewnątrzwspólnotowym chyba.
    Na razie zrozumiałam tylko, że administrator nie chciał wam wydać dokumentacji że właściciele powołali uchwałą nowy zarząd. Tak?
    Duża wspólnota?
    Umowa z administratorem zawarta przez zarząd - była najpierw w tej sprawie uchwała właścicieli czy sami członkowie zarządu wybrali administratora?
  • Opcje
    lewski17lewski17 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    to założę
  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano listopada -1
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.