odejscie od biura zarzadzania nieruchomosciami

moniskmonisk Użytkownik
edytowano marca 2011 w Wolne tematy
Jestem wlascicielem mieszkania i koszty jakie place do biura zarzadzania nieruchomosciami jest bardzo wysokie . Czy mozna odejsc z biura i oplaty robic samemu ? Czy prawnie jest to mozliwe ? Dlaczego jako wlasciciel mieszkania musze placic komus za opsluge ? chcialabym to robic sama , wtedy zdecydowanie moje koszty byly o 2/3 mniejsze niz dotychczas .

Komentarze

  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano marca 2011
    Jako członek wspólnoty mieszkaniowej płacisz zaliczki na konto bankowe należące do tej wspólnoty.
    Domyślam się, że "biuro zarządzania nieruchomościami", to wynajęty przez was administrator. Pogadaj z członkami zarządu, może zmienicie administratora na tańszego, może sami poprowadzicie księgowość i obsługę.
    Nie rozumiem, jakie opłaty chciałabyś robić sama. Za prąd na klatce schodowej chyba nie.
    Ile lokali jest w twojej nieruchomości?
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] monisk:[/cite]Dlaczego jako wlasciciel mieszkania musze placic komus za opsluge ? chcialabym to robic sama , wtedy zdecydowanie moje koszty byly o 2/3 mniejsze niz dotychczas .
    Nie wierzę, że wynagrodzenie administratora stanowi 2/3 Twojej zaliczki na koszty zarządu nieruchomością wspólną.
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    [cite] monisk:[/cite]Jestem wlascicielem mieszkania i koszty jakie place do biura zarzadzania nieruchomosciami jest bardzo wysokie . Czy mozna odejsc z biura i oplaty robic samemu ? Czy prawnie jest to mozliwe ? Dlaczego jako wlasciciel mieszkania musze placic komus za opsluge ? chcialabym to robic sama , wtedy zdecydowanie moje koszty byly o 2/3 mniejsze niz dotychczas .

    O tym w jaki sposób zarządzana jest nieruchomość wspólna decyduje ogół właścicieli, decyzje natomiast podejmujecie Państwo wspólnie, przy czym jeżeli tworzycie tzw. dużą wspólnotę (powyżej 7 lokali) sprawy związane z zarządem reguluje ustawa o własności lokali ( decyzje podejmuje się w formie uchwał większością głosów),
    jeżeli mała wspólnota (7 lub mniej lokali) - stosuje się kodeks cywilny.

    Właściciel lokalu musi brać pod uwagę wolę pozostałych. Czy omawiała Pani tę sprawę z innymi właścicielami, jakie jest ich stanowisko? Czy bierze Pani udział w zebraniach wspólnoty mieszkaniowej?
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Dlaczego jako wlasciciel mieszkania musze placic komus za opsluge ?

    Za obsługę trzeba płacić, nikt tego za darmo nie zrobi, chyba, że mała wspólnota.
    Proszę sprawdzić stawkę jaką liczy sobie zarządca, to ocenimy czy to dużo, czy mało.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.