Zawiły rozwód z administratorem

lewski17lewski17 Użytkownik
edytowano marca 2011 w Wolne tematy
Jak już pisałem zaczęło się od wymówienia uchwałą przez zarząd umowy o administrację wspólnoty.
Wspólnota ponad 50 właścicieli. Potem w międzyczasie administrator po czterech latach, jako drugi z którym podpisaliśmy umowę ponownie przeliczył głosy i stwierdził, iż przed czterema laty nie było większości. W między czasie sobie znanym sposobem wśród wspólnoty powołał nowy zarząd. Co jest nie zgodne z UWL, gdyż do nas przychodzi wniosek i my zwołujemy zebranie.

Tu początek:
https://forum.zarzadca.pl/discussion/2802/czy-jest-taki-zarzad-z-ktorego-wszyscy-wlasciciele-byli-by-zadowoleni-/#Comment_31313

Komentarze

  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    W międzyczasie sobie znanym sposobem wśród wspólnoty powołał nowy zarząd
    A w jaki to sposób, przybliż go nam ? To ile macie teraz Zarządów we WM ?
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    Skoro nie było większości, to nie został wybrany zarząd, można było dozbierać głosy.
    Teraz wybrano zarząd w innym składzie osobowym. Wydaje mi się, że bezcelowe jest w takim przypadku składanie wniosku o zarządcę przymusowego, skoro zarząd został wybrany, chyba, że dochodzi do naruszania prawa lub zasad prawidłowej gospodarki.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    lewski17lewski17 Użytkownik
    edytowano marca 2011
    Są dwa zarządy, ale tylko nam bank jako sprawdzonemu, do czasu wyjaśnienia zaskarżonych uchwał zostawił dostęp do kont wspólnoty by regulować płatności bieżące. Za dużo też nie mogę ujawnić, gdyż sprawę bada też prokuratura.
    To nie takie proste jak pisze Zarządca. Skoro pod uchwałą sprzed czterech lat i stwierdzeniem, iż jesteśmy nielegalni podpisywała się ta sama osoba.
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    ponownie przeliczył głosy i stwierdził, iż przed czterema laty nie było większości
    Lewski17 - a nie możesz ty przeliczyc tych głosów, "stwierdzenie" takiego Pana Administratora można o d..ę potłuc.
  • Opcje
    lewski17lewski17 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    liczeniem już się kto inny zajmie, nam nie chciał wydać dokumentów wspólnoty po wygaśnięciu wypowiedzenia
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    To tak Administrator ubezwłasnowolnił Zarząd WM, że jego członkowie nie znają do tej pory wyników głosowania !? Oni są też nie bez winy.
  • Opcje
    lewski17lewski17 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] elan124:[/cite]To tak Administrator ubezwłasnowolnił Zarząd WM

    To nie tak, poprzedni administrator podpisał się pod uchwałą, powołującą zarząd. Na mocy tej uchwały zarząd podpisywał wszystkie umowy i co najważniejsze z bankiem. I co ciekawe z ostatnim upartym administratorem też.
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano marca 2011
    zaczęło się od wymówienia uchwałą przez zarząd umowy o administrację
    Domyślam się, że wm podjęła uchwałę a zarząd ją wykonał, tak?
    administrator po czterech latach, jako drugi z którym podpisaliśmy umowę ponownie przeliczył głosy i stwierdził, iż przed czterema laty nie było większości
    Nowy administrator stwierdził, że starego nie zwolniliście uchwałą? A co go to obchodzi?
    administrator podpisał się pod uchwałą, powołującą zarząd.
    To jakies kuriozum
    W sumie: niewiele z tego zrozumiałam
  • Opcje
    wilkowyje40wilkowyje40 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    W sumie: niewiele z tego zrozumiałam
    jak zwykle:shamed:
  • Opcje
    lewski17lewski17 Użytkownik
    edytowano marca 2011
    nie mogę szczegółowo tego opisać bo sprawę bada prokuratura, a nie wiem kto to czyta
    ogólnie trochę zamieszana sprawa
    zgodnie z UWL my jako zarząd podjęliśmy uchwałę o wypowiedzeniu umowy w obu przypadkach.
    a w poprzedniej pierwszej firmie jak i tej drugiej, wcześniej jako prezes ( taki był zarządca TBS ), a teraz na własny rachunek
    pod tym samym podpisała się ta sama osoba, najpierw że jesteśmy zarządem po zebraniu a po czterech latach że nie
    Komentarz edytowany lewski17
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Uchwały - podejmowane przez głosujących właścicieli
    Członkowie zarządu podjęli decyzję (domyślam się, że większością głosów), że wypowiadają umowę administratorowi. Potem wypowiedzieli ją następcy. To w porządku, mają takie prawo. Co do tego ma obecny administrator? Przecież to nie jego kompetencje. Nawet jeśli zwolniliście admina bezprawnie, to obecnemu nic do tego.
    Prezes? Nie ma czegoś takiego we wspólnocie. Wszyscy członkowie zarządu wm mają identyczne prawa i obowiązki.
    Ilu was jest w tym zarządzie, że był kłopot ze stwierdzeniem większości?
    najpierw że jesteśmy a po przeliczeniach, że nie
    ???? Jak w swoim poście klikniesz w opcje, to tam możesz zmienić tekst na bardziej klarowny
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    [cite] lewski17:[/cite]nie mogę szczegółowo tego opisać bo sprawę bada prokuratura, a nie wiem kto to czyta
    ogólnie trochę zamieszana sprawa
    zgodnie z UWL my jako zarząd podjęliśmy uchwałę o wypowiedzeniu umowy w obu przypadkach.
    a w poprzedniej pierwszej firmie jak i tej drugiej, wcześniej jako prezes ( taki był zarządca TBS ), a teraz na własny rachunek
    pod tym samym podpisała się ta sama osoba, najpierw że jesteśmy zarządem po zebraniu a po czterech latach że nie

    Z punktu widzenia prawidłowego zarządu nieruchomością nie ma w tej chwili znaczenia kto podpisał, tylko jaki jest stan faktyczny, trzeba to sprawdzić, zamiast nadal oczekiwać, że:
    [cite] lewski17:[/cite]liczeniem już się kto inny zajmie...

    Prokuratura nie jest właścicielem we wspólnocie a tym bardziej członkiem jej zarządu.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.