wspólnota mieszkaniowa

paula1541paula1541 Użytkownik
Witam,jest marzec jest to czas kiedy odbywaja sie zebrania we Wspólnotach Mieszkaniowych, na których sa przedstawiane sprawozdania za rok 2010,podejmowane sa różne uchwały i itd.jestem właścicielką mieszkania i jestem we wsólnocie otrzymałam zarys tego co będzie omawiane i uchwalane na ty zebraniu we wsółnocie,między innymi jest PLAN GOSPODARCZY ZARZĄDU NIERUCHOMOŚCIĄ WSPÓLNĄ I OPŁATY NA POKRYCIE KOSZTÓW ZARZĄDU NA 2011ROK i tu jest taka rubryka KOSZTY i jest tak np.zużycie materiałów 300zł
ener.elek 1700zł
usługi kominiarskie1400zł
pozoastałe koszty 300złpozostałe usługi 2000zł
rezerwa na nieprzewidziane wydatki 900zł itd. i mam pytanko czy maja prawo naliczać to wszystko zgóry ,skąd moga wiedzieć ile będzie za prąd za rok 2011 jakieś pozostałe usługi 300zł co to jest,przecież skąd mogą wiedzieć na co wydane będa pieniądze co sie w danym roku zepsuje itd.

Komentarze

  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    czy maja prawo naliczać to wszystko z góry
    To są z pewnością propozycje Zarządu WM do zatwierdzenia na zebraniu przez właścicieli lokali. Na zebraniu będziesz miała możliwośc przedstawiania swoich watpliwości.
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Plan tworzy się na podstawie rzeczywistych kosztów z roku poprzedniego, z małym zapasem na zmiany cen.
    Nie dostałaś sprawozdania finansowego za 2010 rok? Tam powinno być zestawienie kosztów w tych samych kategoriach (grupach kosztów), co plan gospodarczy na 2011.
  • Opcje
    paula1541paula1541 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    ok dziękuje bardzo,już zaczynam rozumieć tą łamigłówkę:bigsmile:
  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Paula, PLAN GOSPODARCZY ZARZĄDU ma to do siebie, że jest tylko planem i zawiera wydatki, które zarząd przewiduje. Przewidywania te są oparte na wydatkach z lat ubiegłych i zawierają na ogół kwoty wydatków przybliżone do rzeczywistych. Zarząd ma do tego pełne prawo, a niewielkie odstępstwa od planu gospodarczego to absolutna norma.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.