Gdzie powinien być wykazany oddany dług

PawelxlPawelxl Użytkownik
Witam . chodzi o to że jeden z członków wspólnoty miał dosyć spore zadłużenie , na ostatnim zebraniu zarząd poinformował nas że spora część długu została wpłacona a reszte regularnie spłaca w ustalonych ratach . Jednak w dokumentach dostarczonych na zebranie sprawozdawcze w żadnej z rubryk nie było to ujęte , na pytanie gdzie to jest wykazane księgowa swierdziła że to się gdzie indziej wykazuje i tu ( w sprawozdaniu) tego nie będzie. Więc moje pytanie brzmi , czy tak powinno być czy księgowa mija się z prawdą ? W rubryce "rachunek wyników za rok 2010" jest rubryka ZYSK-STRATA -> pozostałe przychody od właścicieli , no i niestety nic tam nie widnieje

Komentarze

  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano marca 2011
    Może zapłacił w 2011 roku, a sprawozdanie było za 2010?
    Zobacz na samym dole https://forum.zarzadca.pl/wiki/sprawozdanie_finansowe
    Tam jest stan na 31 grudnia, czyli późniejszych wpłat nie uwzględniono
    U mnie odsetki ustawowe od nieterminowych wpłat doliczamy do f.remontowego (mamy na to uchwałę), tak samo jak odsetki bankowe
  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Spłata zadłużenia NIE MA wpływu na rachunek wyników.

    W sprawozdaniu pokazuje się taką spłatę w pozycji "Należności".
  • Opcje
    PawelxlPawelxl Użytkownik
    edytowano listopada -1
    To że wpłaty z 2001 nie będzie w sprawozdaniu z 2010 to wiadomo ale zrozumiałem że wpłata była w 2010
  • Opcje
    wilkowyje40wilkowyje40 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    U nas jest taka odrębna pozycja "Odsetki od nieterminowych wpłat właścicieli lokali".
    Natomiast na kartotece indywidualnej każdy ma księgowane jako zobowiązanie (należności).
  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Moja odpowiedź dotyczyła wpłaty dokonanej w 2010 r.
    Odsetki to coś innego. Te zapłacone są (na sprawozdaniu) ujęte w pozostałych przychodach eksploatacyjnych. Tych nie zapłaconych nie ma nigdzie.
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    [cite] wilkowyje40:[/cite]U nas jest taka odrębna pozycja "Odsetki od nieterminowych wpłat właścicieli lokali".
    Rozumiem, że to te zapłacone przez właścicieli odsetki?
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.