kontrola zarządu

biedrona121biedrona121 Użytkownik
Dałam pelnomocnictwo notarialne za zarządzania i reprezentowania mnie jako wlasciciela dla zarządu WS. Przed zebraniem rocznym zwrocilam sie na zarządu aby udostepnił mojemu pełnomocnikowi dokumenty finansowe za 2010. Zarząd odmowił argumentując to że pelnomocnik jest osoba trzecią i nie ma prawa wglądu do dokumentów finansowych Wspólnoty.czy to jest zgodne z prawem?

Komentarze

  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Nie, nie jest to zgodne z prawem. Właściciel może wskazać dowolną osobę jako pełnomocnika do reprezentowania go we wszelkich czynnościach w WM.
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Zarząd odmowił argumentując to że pelnomocnik jest osoba trzecią i nie ma prawa wglądu do dokumentów finansowych Wspólnoty
    Poproś na piśmie argumentację Zarządu.
  • Opcje
    mariannamarianna Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Czy wtedy, kiedy właściciel wysyła kogoś na zebranie wspólnoty lub do siedziby zarządu/zarządcy w celu sprawdzenia w jego imieniu dokumentacji wspólnoty to powinien w tych sytuacjach wnieść opłatę za to pełnomocnictwo do gminy (czyli teraz chyba 17 zł)?
  • Opcje
    IKSIIKSI Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Nie słyszałem o opłacie, sam kilka razy występowałem jako pełnomocnik i żadnych opłat nie wnosiłem.
    Jeżeli jednak na zebraiu podejmowane byłby uchwały w trybie aktu notarialnego to musi być również notarialne pełnomocnictwo.
    Nie chcę cie jednak marwić. Jeżeli zarządca jest sprytny, to dokumentacji ci nie wyda. Co prawda są różne prawne regulacje ale w ostateczności bezskuteczne. Najlepiej zmienić zarząd co często nie jest takie proste, mam na myśli zarząd z nadania dewelopera.
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] marianna:[/cite]Czy wtedy, kiedy właściciel wysyła kogoś na zebranie wspólnoty lub do siedziby zarządu/zarządcy w celu sprawdzenia w jego imieniu dokumentacji wspólnoty to powinien w tych sytuacjach wnieść opłatę za to pełnomocnictwo do gminy (czyli teraz chyba 17 zł)?
    Nie. Opłata skarbowa od pełnomocnictwa jest wymagana w sprawach urzędowych, jeśli pełnomocnictwo przedkładasz w urzędzie (lub innej instytucji, załatwiającej sprawy z zakresu administracji publicznej) lub sądzie. Reguluje to ustawa o opłacie skarbowej.
  • Opcje
    biedrona121biedrona121 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    zarząd składa się z właścicieli jestem po ekonomi rachunkowośc i finanse przedsiebiorst i znam się dość dobrze na rozliczeniach finansowych bilansach zmiennych i t p zauważyłam sporo nieścisłości w zestawieniu finansowym jakie dostaliśmy przed zebraniem a że to były tylko liczby chciałam mieć wgląd w dokumentacje ale nie udostępniono mi mówiąc nie bo nie,........na samo zebranie księgowa nie przyszła a zarząd też dokumentacji nie wziął i na samym początku powiedział ze nie będzie tolerował pieniactwa i nikt nie dostanie faktur czylitylko zostaje mi sąd
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    zauważyłam sporo nieścisłości w zestawieniu finansowym
    Kto u was konkretnie sporządza roczne Sprawozdanie Finansowe ?
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    [cite] biedrona121:[/cite]zarząd składa się z właścicieli jestem po ekonomi rachunkowośc i finanse przedsiebiorst i znam się dość dobrze na rozliczeniach finansowych bilansach zmiennych i t p zauważyłam sporo nieścisłości w zestawieniu finansowym jakie dostaliśmy przed zebraniem a że to były tylko liczby chciałam mieć wgląd w dokumentacje ale nie udostępniono mi mówiąc nie bo nie,........na samo zebranie księgowa nie przyszła a zarząd też dokumentacji nie wziął i na samym początku powiedział ze nie będzie tolerował pieniactwa i nikt nie dostanie faktur czylitylko zostaje mi sąd

    Niestety, ale jeżeli ten zarząd nie zmieni swojego stanowiska a właściciele lokali będą taki stan tolerować , pozostaje wyłącznie droga sądowa, np. złożenie pozwu o nakazanie udostępnienia dokumentacji.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] biedrona121:[/cite] jestem po ekonomi rachunkowośc i finanse przedsiebiorst i znam się dość dobrze na rozliczeniach finansowych bilansach zmiennych
    A jaki to ma związek z ewidencją pozaksięgową jaką prowadzi wspólnota?
    Znasz też się na tym ?
    Jak tak, napisz jak taka ewidencja pozaksięgowa wspólnoty winna wyglądać.
  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Na gorąco:
    Powinna ujmować wszystkie zdarzenia gospodarcze w kwotach takich jakie są w dokumentach ewidencjonowanych.
    Powinna jednolicie kwalifikować ewidencjonowane dokumenty do poszczególnych pozycji sprawozdawczych.
    Powinna stwierdzać, że dokumenty mają być przechowywanie przez co najmniej 10 lat, bo w takim okresie ulegają przedawnieniu roszczenia majątkowe w rozliczeniach we wspólnocie.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.