KSIEGOWA

IKSIIKSI Użytkownik
Zarządca zatrudnia do rozliczeń niezależną księgową (prowadzi działalność). Księgowa w sposób świadomy nie wykonuje rozliczeń poprawnie. Wykonuje polecenia zarządcy zaniżając, nie naliczając lub przesuwając na szkodę wspólnoty rozliczeni. Z korzyścią dla siebie i dewelopera.
Czy istnieje odpowiedzialność zawodowa lub inna takiej księgowej?

Komentarze

  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano marca 2011
    Za rozliczenia odpowiada zarząd (lub zarządca powierzony), bo to on akceptuje (lub nie) faktury, wypłaty itp. To, kogo administrator/zarządca zatrudnia nie ma znaczenia. Roszczenia w stosunku do księgowej może mieć jej pracodawca/zleceniodawca
  • Opcje
    IKSIIKSI Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Niby tak, ale księgowa nie stosuje obowiązujących przepisów, np ustawy o własności lokali. Zaniza opłaty wybranym członkom wspólnoty albo wogóle ich nie nalicza . Co prawda została zawarta umowa pomiędzy podmiotami i jak mówisz przede wszystkim zarządca może mieć do niej pretensje, ale w oczywisty sposób mamy doczynienia ze świadomym działaniem na moją szkodę.
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Być może na szkodę, ale to działanie nie księgowej, ale zarządcy (powierzonego), który to działanie firmuje
  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano listopada -1
    IKSI, piszesz o tych nieprawidłowościach w działaniach księgowej jakbyś znał dokładnie wszystkie dokumenty i rozliczenia. Skąd masz taką wiedzę?
  • Opcje
    IKSIIKSI Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Biegły księgowy badał dokumentację w ramach postepowania o uchylenie uchwał. Niestety nawet biegły nie otrzymał wszystkich dokumentów o które prosił zarządcę. To co udało mu się wykazać to tak naprawdę wierzchołek góry.
    Sam również badałem ( w ramach tego co udało mi się od zarządcy otrzymać). To o czym piszecie na forum to są to sprawy trochę drugorzędne.
  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Co to znaczy "biegły nie otrzymał wszystkich dokumentów o które prosił zarządcę", "w ramach tego co udało mi się od zarządcy otrzymać"?

    Tobie nie może się udawać otrzymać dokumenty od zarządcy, Ty musisz otrzymać wszystkie dokumenty dotyczące WM, przynajmniej do wglądu, do zrobienia notatek, nikt ci łaski nie robi, masz to zapewnione na mocy ustawy! (UWL)
    Art. 29
    3. Prawo kontroli działalności zarządu służy każdemu właścicielowi lokalu.
  • Opcje
    IKSIIKSI Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Edi, na jakim świecie ty żyjesz, nie chodzi o to o czym mówi ustawa, tylko co możesz zrobić zarządcy, jeżeli ci dokumentów nie pokaże. zapewniam cie, że nic.
    Całą tą ustawę o własności loklai i parę jeszcze innych aktów prawnych można użyć do napalenia w kominku. Takie ustawy uchwalają tacy jak ........ nie będę wymieniał bo jeszczesię komuś naraże, ale chyba słuchacie wiadomości.
  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Nie przerabiałem jeszcze tematu odmowy ujawnienia dokumentów przez zarządcę, być może inni mogą coś na ten temat powiedzieć...
    Wydaje mi się, że sugerujesz, że te wszystkie ustawy i akty prawne są po to, by ich nie przestrzegać, albo nie móc stosować. Masz inny pomysł na skuteczne prawo?

    PS Ustawy uchwalają posłowie, a posłów my wybieramy. Nie na wszystkich głosowałbym, czy Ty byś głosował zapewne, ale taki jest urok demokracji.
  • Opcje
    IKSIIKSI Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Demokracja Edi to iluzja, wygrywa ten kto ma kase. Im więcej kasy tym lepsze pranie mózgu. Im lepsze pranie mózgu tym więcej głosów. Jeżeli zaś nikt nie ma kasy to wygrywa ten , który lepiej nawija lub się bardziej podoba. Realizacja wyborczych deklaracji jest tylko i wyłącznie polityczną spekulacją.
    Ustawę o własności lokali uchwalało lobby deweloperskie, inne ustawy - inne lobby. Prawo gwarantuje absolutną obronę interesów deweloperów.
  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano marca 2011
    Twoje słowa są dla mnie zbyt ekstremalne. Nie stawiam w tak prosty sposób znaku równości między kasą, a władzą. We wspólnotach daleko jest do tego (raczej).
  • Opcje
    IKSIIKSI Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Mój radykalizm odnosi się do sfery politycznej - sam podniosłeś sprawę wyboru posłów.
    We wsplnocie odgrywa rolę "socjalistyczny" stosunek do własności.
  • Opcje
    klarysaklarysa Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Moje skromne zdanie jest takie, że księgową zawsze można zmienić... sama jestem księgową pracującą dla kilku zarządców i wiem, że jest taki wybór na rynku, że ze zmianą nie powinno być problemu:)
  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Tyle że nikt decyzyjny nie jest zainteresowany jej zmianą.
  • Opcje
    PiotrKanPiotrKan Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Popieram wszystkie osoby ,które mają problemy z zarządem , a te które nie mają to: nie znają może takich praktyk stosowanych lub też stoją w obronie tych zarządów ponieważ sami zasiadają w nich i ..... dlatego też uważałem , że tu właśnie na forum powinni ci co nie mają problemów z zarządem pomóc nam jak działać aby wyeliminować takie działania a nie tylko podpowiedzieć " zmieńcie zarząd"który jest zasiedziały i "trzyma się swoich stołeczków" Kto teraz odważny odpowie jak to zrobił we wspólnocie , że jest tak doskonale i nie ma żadnych problemów ?
  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano listopada -1
    a nie tylko podpowiedzieć " zmieńcie zarząd"który jest zasiedziały i "trzyma się swoich stołeczków" Kto teraz odważny odpowie jak to zrobił we wspólnocie , że jest tak doskonale i nie ma żadnych problemów ?

    Po pierwsze primo, czytam na forum bardzo wiele porad i sugestii co robić w konkretnym przypadku, więc twoja teoria o podpowiedziach zmiany zarządu nie jest prawdziwe.

    Po drugie primo, nie znajdziesz tutaj na forum userów, u których w ich wspólnotach jest tak doskonale i nie ma żadnych problemów.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.