Wilgoć na ścianie od podłogi

EDDIEEDDIE Użytkownik
No i stało się :cry: Urwał nać :devil:
Od dwóch dni nie mogę dojść dlaczego na dwóch ścianach w przedpokoju i na jednej w pokoju pokazała się wilgoć na wysokości do 20-30cm od podłogi. W niektórych miejscach już łuszczy się farba. U sąsiada to samo na ścianie w przedpokoju i w pokoju. Ponieważ pod jego mieszkaniem i pod moimi dwoma pokojami (2. piętro) nie ma już lokali, jest tylko strop, który wisi na filarach, z tego stropu kapie na ziemię z czterech miejsc woda, kropla za kroplą.
Spisałem stan liczników CW i ZW wieczorem, rano stan był identyczny. Wodę u mnie mam więc wykluczoną. Hydraulik dzisiaj rano sprawdzał spadki ciśnienia w instalacji CO u mnie i u sąsiada.
Przez 4 godziny po zakręceniu obiegu CO spadek ciśnienia był z 4,0 na 3,6 atmosfery. Jak mówił hydraulik, może to być spowodowane oziębieniem wody po zakręceniu obiegu. Co więcej u mnie i u sąsiada ten spadek był identyczny, więc wyklucza to (raczej) instalację CO u mnie i u sąsiada. Dzisiaj w nocy obydwaj sąsiedzi mają sprawdzić ewentualny ubytek w CW i ZW w swoich mieszkaniach.

Spotkaliście się z podobnym przypadkiem?? Macie jakieś sugestie i podpowiedzi w jaki sposób wykryć skąd leci woda?

PS Mieszkam już trzeci miesiąc, a remont u mnie i pewne przeróbki były robione w październiku i listopadzie.

Komentarze

  • Opcje
    btcabtca Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Tak od dłuższego czasu obserwuje forum jako gość ale dziś wreszcie coś mnie ruszyło, żeby się zalogować i czasem coś podpowiedzieć.
    Można by było spróbować zbadać te miejsca kamerą termowizyjną i zobaczyć czy jest jakaś różnica temperatur. Trochę ciężko z Twojego opisu dojść jak to dokładnie wygląda. Woda może się sączyć tak, że wodomierz tego nie wyłapie. Może też uciekać przed wodomierzem na pionie. Potem zostają już tylko odkrywki krok po kroku.
  • Opcje
    wilkowyje40wilkowyje40 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] EDDIE:[/cite]Spotkaliście się z podobnym przypadkiem?? Macie jakieś sugestie i podpowiedzi w jaki sposób wykryć skąd leci woda?

    PS Mieszkam już trzeci miesiąc, a remont u mnie i pewne przeróbki były robione w październiku i listopadzie.
    czy stropy były wykonane z płyt czy wylewane na mokro?
    Jak długo jest użytkowany budynek?
    Czy instalacja CO jest rozprowadzona poziomo pod podłogą?
    Czy to wysiąkanie wody jest ze ścian zewnętrznych czy wewnętrznych?
  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano kwietnia 2011
    Już wszystko jasne. Po zbadaniu spadków ciśnienia w instalacji CW u mnie wyszło, że nieszczelność jest u mnie :cry:

    Po wyjęciu dwóch płytek w łazience w miejscu gdzie była przeróbka instalacji okazało się, że wadliwy był trójnik 1/2 cala. Wyciek był na tyle mały, że nie powodował wskazania licznika.

    Urwał nać, o 3 zł muszę niezły remont zrobić w nowym mieszkaniu :cry::devil:


    PS Koncepcja z kamerą termowizyjną też była brana pod uwagę.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.