ubezpieczenie budynków, budowli i OC

PytamPytam Użytkownik
edytowano marca 2011 w Wolne tematy
ponieważ zarządca i zarząd wpisal do planu na rok 2011 pozycję
- ubezpieczenie budynków, budowli i OC, uważam iż "przegięli",
jakich argumentów użyć na zebraniu wspólnoty iz OC nie dotyczny " ubezpieczenie budynków, budowli",
kwota 6.000,00 rocznie to treż chyba zbyt dużo, poprzednio płaciliśmy rocznie za ubezpieczenie budynków, budowli trochę ponad 3000,00 zł
- w rocznym planie są pozycje dot. przeglądów budowlanych 5 -letnich, tzn. płatnych ratami przez 5 lat, to też wg mnie niesłuszne, wydatki dot. bieżącego roku
na jakie przepisy się powołać...

jestem mocno podłamana niewiedzą decydentów, a moze to ja nie wiem...

Komentarze

  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    ubezpieczenie OC chyba jest obowiązkowe, ale faktycznie drogą firmę wybrali.
    Jakiś inspektor zgodził się, żeby mu płacić w ratach przez 5 lat? Trudno w to uwierzyć. Poza tym przecież w przyszłym roku musicie zrobić zwykły roczny przegląd budowlany.
    W Warszawie budowlany 5-letni kosztuje 3-4 tys. zł (mniej niż 100 lokali)
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] koziorozka:[/cite]ubezpieczenie OC chyba jest obowiązkowe
    Nie, oba ubezpieczenia (budynków od klęsk żywiołowych i OC wspólnoty) są dobrowolne.
    Co do opłat - może po prostu wyższe koszty 5-letniej kontroli okresowej rozkładają na 5 lat? Podobnie przecież zbiera się pieniądze na remonty. U nas przedsiębiorstwo wod-kan pobiera co miesiąc opłatę za legalizację wodomierzy (mamy indywidualne umowy, legalizację wszystkich liczników załatwia dostawca wody).
  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Jestem na bieżąco ze stawkami ubezpieczeń budynku i OC.
    Dla wartości budynku 9.000.000zł ubezpieczenie od ognia, wody i innych zdarzeń losowych, z opcją wandalizmu, ubezpieczenia szyb, wind, graffiti i inne, zapłacimy jutro 2200zł jednorazowo za cały rok. Ubezpieczyciel - PZMot.

    Pytam, jaką wartość budynku zgłosiliście do ubezpieczenia?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.