Odwołanie Zarządu zleconego

BliźniakBliźniak Użytkownik
Sprawa dotyczy małej wspólnoty (6 -ciu właścicieli), gdzie Zarząd i Administrowanie jest zlecone. Czy zmiana Zarządu jest czynnością zarządu zwykłego i decyduje większość udziałów, czy czynnością przekraczającą zarząd zwykły i wymagana jest jednomyślność.

Komentarze

  • Opcje
    piotr6piotr6 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    przekraczającą zarząd zwykły i wymagana jest jednomyślność.:wink:
  • Opcje
    BliźniakBliźniak Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Dziekuję za odpowiedź. Czy jest dostępne orzeczenie Sądu w tej sprawie. Szukam potwierdzenia, gdyż złożyłem pozew do Sądu Rejonowego o unieważnienie uchwały wsprawie odwołania Zarządu pod moją nieobecność i bez mojej zgody.
  • Opcje
    timbertimber Użytkownik
    edytowano listopada -1
    W małych wspólnotach nie powołuje sie zarządu ani też nie podejmuje się uchwał.
    Was dotyczą art. 140 - 231 Kodeksu Cywilnego.
    Chyba że... podjęliście jednomyślnie decyzję, że będziecie się zarządzać według UoWL tak jak duże wspolnoty.
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] timber:[/cite]Chyba że... podjęliście jednomyślnie decyzję, że będziecie się zarządzać według UoWL tak jak duże wspolnoty.
    W dodatku umowa ta musiałaby być sporządzona w formie aktu notarialnego (art. 18.1 ustawy).
    Bliźniak, w jaki sposób zostało "zlecone" zarządzanie nieruchomością wspólną?
    Aktem notarialnym, umową o zarządzanie?
  • Opcje
    BliźniakBliźniak Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Zarządzanie zostało zlecone zwykłą umową o zarządzanie bez zapisu w formie aktu notarialnego przy jednomyślnie podjętej uchwale. Odwołanie i powołanie nowego Zarządu nastąpiło za zgodą większości także bz zapisu w formie aktu notarialnego.
  • Opcje
    timbertimber Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Czyli to co zleciliście to nie jest zarząd - po prostu nie chcieliście się sami zarządzać i zatrudniliście zarządcę (firmę) do administrowania wspólnotą.
    Coś mi się wydaje że straciłeś niepotrzebnie 200zł - dziwne że wogóle w sądzie rejonowym przyjęli pozew, bo takie pozwy składa się w okręgowym
  • Opcje
    BliźniakBliźniak Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Pomyłka - pozew został złożony do Sądu Okręgowego.
  • Opcje
    BliźniakBliźniak Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Timber, bardzo mnie pocieszyłeś swoim kometarzem. Zlecenie Zarządu, jak pisałem na początku nastąpiło po podjęciu uchwały o przekazaniu Zarządu osobie prywatnej. Mnie interesuje czy odwołanie Zarządcy w małej wspólnocie mogą dokonać właściciele posiadający wiekszość udziałów.
  • Opcje
    timbertimber Użytkownik
    edytowano listopada -1
    To nie jest ścisle określone. W dużych wspólnotach jest to czynność zwykłego zarządu (i tak też sądy podchodzą do tego).
    Podobnie chyba w małej chociaż przy dobrej interpretacji i solidnej argumentacji można by się pokusić o udowodnienie, że w małej wspólnocie jest to w końcu powierzenie majątku i pieniędzy właścicieli bezpośrednio "obcemu" człowiekowi a więc nie powinna być to ot taka sobie zwykła codzienna czynność. W dużej jest jeszcze zarząd jako organ również kontrolny a tutaj nie ma. Nie traktuj mojej wypowiedzi jako wyroczni, jak mówiłem nie jest to określone - poczekajmy może jeszcze ktoś coś napisze na ten temat, wszak znawców tu nie brakuje.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.