Dłużnik w zarządzie wspólnoty

szemqszemq Użytkownik
Witam wszystkich

Od 5 lat mieszkam we wspólnocie mieszkaniowej 12 lokali - powstałej po upadku PGR. Wspólnota zarządzana jest przez spółdzielnie mieszkaniową zarządzaną przez jedną rodzinę. Żona - prezes, mąż v-ce, syn jest członkiem i jeszcze kilku krewnych i znajomych - łącznie 12 członków. Spółdzielnia trzyma pieniądze około 80 lokali będących wspólnotami powstałymi po PGR i kilku lokali nie wykupionych przez właścicieli. Na dodatek trzy bloki mają wspólną kotłownie - palaczami są mąż i syn pani prezes, a z węgla i stawek dla palaczy nikt nawet nie próbuje się wyliczyć. Dzieją się CUDA!!! Totalna samowola i rozpusta.
Płacimy horrendalne stawki - za 36m2 na wsi bez ciepłej wody (mamy tylko zimną) i letnim kaloryferem w nocy za 3.2011 płaciłem 340zł. Większość mieszkańców mojego bloku to osoby starsze 70-80 lat, więc trudno im było cokolwiek zadziałać a do tego pani prezes to "pani biurowa z PGR" więc co powie to święte - ach ta komuna.

Wielokrotnie prosiłem o rozliczenia, faktury, umowy - nigdy ich nie dostałem więc w ramach protestu przestałem płacić, ale sytuacja się nie zmieniła. Wziąłem sprawy w swoje ręce zebrałem dokumenty do których miałem dostęp i okazało się że w 2005 roku mieliśmy nadpłata na ponad 4000 zł - nikt o tym nawet nie wiedział - kasa przepadła. Na ostatnim zebraniu mieszkańców ogromną przewagą głosów 11/1 odwołaliśmy obecny zarząd (trzyosobowy, składający się z bardzo wiekowych osób - byli właściwie statystami którzy nie byli realnie kontrolować zarządcy).

Mieszkańcy (wszyscy wiedzą że nie płaciłem) wysunęli moją kandydaturę na członka nowego zarządu wspólnoty.
Pani prezes - zarządca zgłosiła sprzeciw argumentując, że jestem zadłużony i nie mogę zasiadać w zarządzie.

Moje pytanie:
Czy jest jakiś akt prawny zakazujący zadłużonemu właścicielowi mieszkania pełnienia funkcji członka zarządu wspólnoty?

Proszę o pomoc bo necie nic nie mogę znaleźć a czas goni.
Dziękuję i pozdrawiam

Komentarze

  • Opcje
    aa Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Nie.
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Nie ma.
    Ale zapłać szybko, co jesteś winien.
    Spółdzielnia trzyma pieniądze około 80 lokali
    i jak najszybciej załóż wspólnocie odrębne konto. Nie wiem, jaki bank masz w pobliżu, ale tak naprawdę wizyta w banku jest jedna, góra dwie, potem możesz przelewy przez internet robić
    Polecam ING Direct dla wspólnot - konto za 0 zł, przelew za 90 gr a konto oszczędnościowe nieźle oprocentowane (bezpłatny przelew raz w miesiącu)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.