Czy jedna uchwała może wykluczyć głosowanie nad drugą?

PawelxlPawelxl Użytkownik
Witam , podczas zebrania sprawozdawczego podejmowaliśmy między innymi uchwały o podniesieniu stawki wynagrodzenia dla zarzadcy i zatwierdzeniu planu finansowego na 2011 r. Pierwsza uchwała nie przeszła z powodu zbyt małego poparcia. Natomiast druga (o zatwierdzeniu planu) przeszła i teraz pytanie, czy odrzucenie pierwszej nie wyklucza tej drugiej ? czy może jest na odwrót ? Właściwie to niestety trzeba przyznać że troche głupio zrobiliśmy zatwierdzjąc plan skoro są w nim uwzględnione stawki na które sie nie zgadzamy , ale po za wynagrodzeniem do wszystkiego się przychylamy, tylko co teraz ? .Na chłopski rozum to przewodniczący zebrania skoro pierwsza nie przeszła to chyba nie poinien poddawać głosowaniu drugiej , której ta pierwsza jest podstawą? Czy sie myle ? fakt że mleko sie rozlało , ale co dalej?

Komentarze

  • Opcje
    MirekLMirekL Użytkownik
    edytowano marca 2011
    Pawelxl - co dalej? Za pokutę odmówciem 100 pacierzy! Jeżeli 1 uchwałę o podwyżce odrzuciliście, to nie oznacza ,że nie powinniście głosować
    Planu Gospodarczego. Oczywiście powinno być zastrzeżenie, że nie dotyczy pozycji wynagrodzenie zarządcy, ale i bez tego zastrzeżenia nic się takiego nie stało. Jak zarządca będzie innego zdania, to zmienicie zarządcę.:bigsmile: w trzeciej uchwale.:bigsmile:
  • Opcje
    PawelxlPawelxl Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Czyli z prawnego punktu widzenia uchwalając plan finansowy nie znaczy że zgadzamy się na podwyżkę ? Narazie poprosiłem w administracji o przesłanie kopii uchwały o podwyżke , jak tam będzie zgodnie z tym co wyliczyłem ( procentowo nie przeszła ) to mieć głęboko że zarządca powołuje się na zaakceptowany plan i robić dym ? Chodzi o to że dostałem co miesięczne rozliczenie z uwzględnieniem właśnie tej podwyżki, więc narazie grzecznie poprosiłem o kopie żeby zwweeryfikować czy nie robie z siebie głupka.
  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano marca 2011
    Czyli z prawnego punktu widzenia uchwalając plan finansowy nie znaczy że zgadzamy się na podwyżkę ?

    Uchwalając PG zawierający podwyżkę znaczy ni mniej ni więcej, tylko to, że zgadzacie się na podwyżkę:bigsmile:

    Wychodzi na to, że w poprzedniej uchwale nie zgadzacie się na podwyżkę, a w następnej uchwale po prostu zmieniliście zdanie.
  • Opcje
    HaneczkaHaneczka Użytkownik
    edytowano marca 2011
    [cite] EDDIE:[/cite]Wychodzi na to, że w poprzedniej uchwale nie zgadzacie się na podwyżkę, a w następnej uchwale po prostu zmieniliście zdanie.
    Tej następnej po prostu większość dokładnie nie przeczytała. :wink:
  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Znaczy może i przeczytała ale nie zwróciła uwagi na zmianę w PG pod pozycją koszty zarządzania/wynagrodzenie zarządcy :bigsmile:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.