rozliczenie na mieszkanie a nie wg udziału

wspólnota 80wspólnota 80 Użytkownik
edytowano kwietnia 2011 w Zarządzanie Nieruchomościami
Mam pytanie czy skrzynki na korytarzach w których mieszczą się nasze liczniki to część wspólna czy własność właścicieli, i w razie jakichkolwiek napraw koszty powinie być liczone według udziałów czy każde mieszkanie powinno zapłacić za swoją skrzynkę. Czyli faktura jest wystawiona na wspólnotę a wspólnota dzieli ją na ilość mieszkań i każdy płaci za swoją skrzynkę , tworzy się odrębne konto i tam wpłacają na pokrycie tego kosztu.

Komentarze

  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano kwietnia 2011
    Poruszyłeś kilka tematów. Skrzynka na licznik gazowy czy EE jest własnością właściciela lokalu jak skrzynka oddawcza (pocztowa) bo służy tylko jemu.
    Czyli faktura jest wystawiona na wspólnotę a wspólnota dzieli ją na ilość mieszkań i każdy płaci za swoją skrzynkę ,
    tworzy się odrębne konto i tam wpłacają na pokrycie tego kosztu.
    Zakupu / dostosowanie tych skrzynek może dokonać wspólnota ( będzie taniej i jeden wzór) a potem refakturować na każdego właściciela lokalu.
    Nie trzeba tworzyć odrębnego konta bankowego wystarczy tylko wydzielić księgowo .
    Komentarz edytowany KubaP
  • Opcje
    wspólnota 80wspólnota 80 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Tu nie chodziło o zakup skrzynek ,tylko o to że przedsiębiorstwo energetyczne podczas przyłączania naszego bloku do swej sieci nakazało w protokole przystosować skrzynki elektryczne do ich wymogów. Pytanie czy za te naprawy powinniśmy zapłacić z funduszu remontowego czy każdy za mieszkanie a nie według udziału. Dodam że również dostosowane były skrzynki części wspólnej , oraz zakładane wyłączniki przeciw pożarowe.
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Czy zakup, czy dostosowanie - nie ma znaczenia. Skrzynka to własność indywidualna, więc odpowiedź KubyP nadal jest dobra
  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Nie można kosztów dot. części wspólnej dzielić inaczej jak udziałami. Zatem jeśli traktujemy ten wydatek jako dotyczący części wspólnej nie mamy wyboru. Jeśli natomiast traktujemy inaczej, to możemy przyjąć dowolny klucz podziałów kosztów.
  • Opcje
    wspólnota 80wspólnota 80 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    PROBLEM POLEGA NA TYM ŻE NIE MAMY NA TO UCHWAŁY BO TO WYSZŁO W TRAKCIE ZMIANY DOSTAWCY PRĄDU, I TERAZ NIE WIEMY JAK TO ZROBIĆ
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    zacznij od naprawienia klawiatury, bo pisanie wielkimi literami jest sprzeczne z netykietą
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    zacznij od naprawienia klawiatury
    To też dobra rada, chociaż nie sądzę, żeby pomogła w sprawie podziału kosztów. :smile:
  • Opcje
    wspólnota 80wspólnota 80 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Przepraszam za duże litery ale w pracy mam uszkodzoną klawiaturę i mogę pisać tylko dużymi, a korzystając z przerwy chciałam czegoś się dowiedzieć.
    Moje pytanie brzmi. Jak mamy potraktować dostosowanie skrzynek elektrycznych właścicieli oraz skrzynek na część wspólną, zrobienie wyłącznika przeciwpożarowego, rozliczyć według udziału czy na mieszkanie, dostosowanie tych skrzynek nakazał protokołem z kontroli PGE. Na tą usługę jest wspólna faktura. Proszę o poradę jak to rozwiązać
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    A dlaczego wspólnota dobiera się do skrzynek właścicieli?
    Kto otrzymał zalecenia w sprawie indywidualnych skrzynek?
  • Opcje
    wspólnota 80wspólnota 80 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Przyszedł Pan i stwierdził że w ciągu dwóch tygodni mamy dostosować skrzynki częśći wspólnej oraz indywidualne, krótki termin wynikał z faktu że firma zaczęła prace związame z przyłączem.
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano kwietnia 2011
    biegiem poślij uchwałę obiegiem
    Na górze dużymi literami 3 zdania wyjaśnienia, że musicie to zrobić, bo zagrożenie przeciwpożarowe. I info, że za część wspólną zapłaci wm + za skrzynki opłata x zł zostanie rozliczona od lokalu a nie udziałami.
    Trochę to naciągane, bo ktoś mógłby potem protestować, że nie dał zgody na swoją skrzynkę, ale może się uda ;)
  • Opcje
    wspólnota 80wspólnota 80 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Dzięki bardzo mi pomogłaś
  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Wspólnota 80, zamiast to pisać, kliknij na "podziękuj - oceń pozytywnie" i po sprawie:bigsmile:
  • Opcje
    wilkowyje40wilkowyje40 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] EDDIE:[/cite]Wspólnota 80, zamiast to pisać, kliknij na "podziękuj - oceń pozytywnie" i po sprawie:bigsmile:
    :cactus2:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.