ADM i uchwała ze wspólnotą a rozliczenie wody.

rmpakosrmpakos Użytkownik
edytowano kwietnia 2011 w Zarządzanie Nieruchomościami
witam,
pierwszy wątek mój ale życie zmusza,
mieszkam w domu dwurodzinnym / my i sąsiedzi / i mamy wspólny licznik wody. Mediami -woda,ścieki- jesteśmy podłączeni do bloku obok /tam wspólnota /.
Mają licznik główny na podstawie odczytów którego jest 100% wody pobranej przez lokatorów bloku - ale życie nie jest takie różowe wszyscy lokatorzy mają liczniki w mieszkaniach i niestety bilans nie jest równy. Braki pokrywane są z kieszeni wszystkich lokatorów na podstawie Uchwały między ADMinistracją a wspólnotą. Moje pytanie skoro My nie jesteśmy wspólnotą czy podlegamy takiej uchwale bo ADM jako zarządca naszego budynku podjął taką uchwałę bez naszej wiedzy i czy nie wystarczy nasz licznik w budynku na podstawie którego my płacimy za pobór wody? Dostaliśmy pismo że mamy nadpłatę 600pln wg. wskazań naszego licznika w naszym budynku ale zaraz podłączone pismo że niedopłata z licznika głównego 200pln.. proszę o wyjaśnienie jak to działa i czy mam jakąś linie obrony lub też może mam płacić bo tak to jest? dziękuję za czas poświęcony na czytanie i ew. odpowiedź. Pozdrawiam Robert 34,łódź

Komentarze

  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Nie jesteście członkami wspólnoty i nie obowiązuje Was regulamin, ale powinniście podpisać umowę ze wspólnotą, która określi sposób rozliczania wody.
  • Opcje
    rmpakosrmpakos Użytkownik
    edytowano listopada -1
    dziękuję mam nadzieję że to będzie "to" ale czy w moim imieniu przecież jestem najemcą jedynie.. może podpisać taką uchwałę ADM? mają umowę między sobą prtzecież i mówią mi że mnie to dotyczy? grrr.. potrzebuję jednak jakieś paragrafy na to...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.