Zarządca przymusowy
IKSI
Użytkownik
Czy po ustanowieniu zarządcy przymusowego wnioskujący o ten zarząd ponosi jakieś koszty.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.
Komentarze
Jeśli więc wszyscy członkowie zarządu są właścicielami lokali w tej wspólnocie, to podpisują się pod wnioskiem nie jako zarząd, lecz jako indywidualni właściciele. Zarząd nie ma takiego uprawnienia. Zresztą, byłby swoisty autodonos: Która z ustawowych okoliczności zachodzi w tym przypadku?
Zarząd jest powołany, skoro chce złożyć wniosek.
Czy zarząd nie wypełnia swoich obowiązków? Czy narusza zasady prawidłowej gospodarki?
Jeżeli tak i członkowie zarządu są tego świadomi, czy nie byłoby lepiej, gdyby zarząd po prostu złożył rezygnację?
To nie zarząd wnosi o ustanowienie przymusowego.
IKSI dość wyraźnie sformułowała pytanie. Został ustanowiony zarząd przymusowy i czy ten (właściciel) który o to wnosił (o ten zarząd - przymusowy) ponosi jakieś koszty?
100 zł. wpis, potem koszty przesyłek, które w dużej wspólnocie ( mam na myśli wspólnotę kilkusetosobową) mogą wynosić nawet kilka tysięcy złotych, zwykle sąd dzieli te koszty na współwłaścicieli, należy o to wnioskować we wniosku o ustanowienie zarządcy przymusowego.
Ale pytanie brzmi - jakie koszty po ustanowieniu zarządcy przymusowego.
O wysokości wynagrodzenia zarządcy decyduje sąd.
Pytanie brzmi:
- czy po zakoczeniu postępowania sądowego składający wniosek o zarząd przymusowy bedzie ponosił jakieś koszty, związane oczywiście z tym wnioskiem.
Koszty jakich przesyłek?
Głównym przyczyną ustanowienia zarządcy przymusowego jest aktualny zarządca (dewelopera). Przeprowadzenie wyboru nowego zarządcy może wykonać każdy.
Jeżeli zarządca przymusowy nie będzie w stanie przeprowadzić - z winy wspólnoty - wyboru zarządcy, to czy oznacza to, że zarządca przymusowy będzie sprawował swoją rolę bezterminowo?
Ten aktualny zarządca narusza prawo, tak, dlaczego właściciele nie powołają zarządu lub nie zmienią zarządcy w takim razie? Czy tę opinię o zarządcy podziela większość właścicieli?
Niezupełnie rozumiem, ponieważ zarządca przymusowy co do zasady działa bezterminowo, sąd po prostu w postanowieniu go ustanawia określając zakres obowiązków, zwykle (choć różnie to bywa) jest zainteresowany pełnieniem tej funkcji jak najdłużej.
Odwołanie zarządcy przymusowego (nie należy mylić ze zmianą osoby zarządcy ) następuje w drodze postanowienia wtedy, gdy jak wskazują przepisy, ustaną przyczyny jego powołania (niekiedy taki zarząd może wygasnąć z mocy samego prawa, choć to wyjątkowe sytuacje).
Najczęściej wniosek składają właściciele, którzy muszą udowodnić, że brak już przesłanek do trwania tego stanu.
Jak można powołać lub zmienić zarząd jeżeli właścicele nie interesują się swoją własnością.
O ile mi wiadomo zarząd być musi. Załóżmy, że ustała przyczyna funkcjonowania zarządu przymusowego. To oznacza wolne wybory nowego zarządu. Wyvbory jak rozumiem zarządzi zarządca przymusowy. Znam dokładnie mozliwości wspólnoty i wiem, że taki wybór jest niemożliwy. I co wtedy? Jak sąd ma odwołać zarząd przymusowy? To oznacza , że nie bedzie zarządu.
Na życzenie właścicieli zresztą.
Właściciele mogą złożyć na ręce zarządcy przymusowego wniosek o zwołanie zebrania celem wyboru zarządu wspólnoty, jeżeli nie dokonają wyboru, to wtedy taki stan (zarząd przymusowy) będzie trwał.Sąd nie może przecież odwołać zarządcy, kiedy przesłanki jego ustanowienia nie ustały.
Można prosić o rozwinięcie tej procedury, bo nie rozumiem.
Po co niby ma sąd pytać o zdanie właścicieli lokali, którzy nie sa przecież powodami. To powód powinien udowodnić wszystkimi dostepnymi środkami zasadność pozwu.
U mnie na 115 właścicieli na zebranie przychodzi 5 . Reszta ma wszystko w d.... Oni nawet nie zrozumieliby o co w tej zabawie chodzi i ....jeszcze napisaliby petycje o pozostawienie zarządcy .
Nowy doklejony: 31.03.20 19:30
A pozew o ustanowienie zarzadcy przymusowego to sąd rejonowy czy okręgowy? Moze by sie taka zabawic . Teraz tyle wolnego czasu.