fundusz remontowy a inwestycje

wspólnota 80wspólnota 80 Użytkownik
edytowano kwietnia 2011 w Zarządzanie Nieruchomościami
Mam pytanie odnośnie inwestycji we Wspólnocie. Jak należałoby zakwalifikować budowę kotłowni do grzania wody. Czy byłaby to inwestycja, i czy w takim wypadku właściciele mieszkań powinni pokrywać koszty według udziału czy od mieszkania

Komentarze

  • Opcje
    timbertimber Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Jeżeli takiej kotłowni nie ma do tej pory w budynku wspólnoty to była by to inwestycja (nie remont). Inwestycja jest zadaniem wykraczającym poza zakres ustawowy działania wspólnoty a więc sposób ponoszenia kosztów takiej inwestycji musi być ustalony w umowie zawartej przez wszystkich właścicieli. Zwykła uchwała nawet nie wchodzi w rachubę.
  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano kwietnia 2011
    [cite] wspólnota 80:[/cite]Mam pytanie odnośnie inwestycji we Wspólnocie. Jak należałoby zakwalifikować budowę kotłowni do grzania wody. Czy byłaby to inwestycja, i czy w takim wypadku właściciele mieszkań powinni pokrywać koszty według udziału czy od mieszkania

    Oczywiście, że zgodnie z udziałami. Partycypowanie w kosztach utrzymania części wspólnej zawsze (prawie) jest odnoszone do udziałów (czyli de facto do posiadanych metrów kw.)
    Jedynym znanym mi przypadkiem, gdy najczęściej jest to odnoszone do liczby osób zamieszkujących mieszkanie zamiast do udziałów są opłaty za wywóz śmieci.
  • Opcje
    wspólnota 80wspólnota 80 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    PYTAM PONIEWAŻ MAMY SPORĄ NADWYŻKĘ NA F EKSPLOATACYJNYM CHCIELIŚMY PRZEZNACZYĆ NA DOKOŃCZENIE KOTŁOWNI(DEWELOPER NIE DOKOŃCZYŁ) ALE WŁAŚCICIELE WIĘKSZYCH MIESZKAŃ NIE ZGODZILI SIĘ PONIEWAŻ NIE CHCĄ PŁACIĆ WIĘCEJ ZA KOTŁOWNIE DLATEGO PYTAM CZY DOKOŃCZENIE KOTŁOWNI POWINNIŚMY POKRYĆ WEDŁUG UDZIAŁU CZY RÓWNO NA MIESZKANIE.
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Klawiatura ci się popsuła?
    Pokrywacie udziałami. Jak mają większe mieszkania, to w przyszłości będą z tej kotłowni więcej ciepła brali, niż ci z kawalerek :wink:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.