Korzystanie z garażu przez osobę nie będącą właścicielem.

EDDIEEDDIE Użytkownik
edytowano kwietnia 2011 w Zarządzanie Nieruchomościami
Garaż nie podlega przepisom zarządzania tak jak część wspólna, której właścicielami są wszyscy współwłaściciele wspólnoty.
Garaż, a raczej stanowiska w nim są odrębną własnością wpisaną do odrębnej KW, a właścicielami stanowisk jest zaledwie jakaś część członków wspólnoty.

Pytanie: Czy na korzystanie z części garażu na parkowanie np. roweru, czy motoru potrzebna jest zgoda wszystkich współwłaścicieli garażu, czy zwykła większość? Czy wystarczy podpis na liście osób zgadzających się na to?
Zakładam oczywiście partycypowanie w kosztach utrzymania garażu np. energia, ogrzewanie, czy sprzątanie oraz fakt, że miejsce do parkowania nie będzie przeszkadzało w żaden sposób w korzystaniu z garażu innym osobom.

Komentarze

  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Czy na korzystanie z części garażu na parkowanie np. roweru, czy motoru potrzebna jest zgoda wszystkich współwłaścicieli garażu, czy zwykła większość ?
    Sam mam też taki dylemat, ale pocieszam się, że takich przykładów jest znacznie więcej, jeżeli chodzi o wykorzystywanie nieruchomości wspólnej: magazynowanie na klatce schodowej rowerów i wózków dziecięcych, ustawianie pakunków w korytarzach piwnic, instalowanie anten telewizyjnych na kominach wentylacyjnych, zagospodarowanie terenów zielonych wokół budynku wspólnoty, itd...
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] EDDIE:[/cite]Garaż, a raczej stanowiska w nim są odrębną własnością wpisaną do odrębnej KW
    To garaż, a nie stanowisko, jest odrębną nieruchomością lokalową.
  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano listopada -1
    To garaż, a nie stanowisko, jest odrębną nieruchomością lokalową.

    Owner, nie to jest problemem tematu.
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Sam będę decydował, co skomentować.
  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Czy ja pisałem lub nawet sugerowałem, co masz komentować, a co nie?:shocked:
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Zatem nie ma problemu.
    Tylko po co komentujesz komentarze?
  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano kwietnia 2011
    Bo jestem autorem wątku i chciałbym otrzymać odpowiedzi na interesujące mnie pytania...?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.