Uchwała której nie było ???

krzychu2078krzychu2078 Użytkownik
edytowano kwietnia 2011 w Zarządzanie Nieruchomościami
Witam,
od roku jestem szczęśliwym członkiem wspólnoty mieszkaniowej. I wszystko po raz pierwszy, pierwsze mieszkanie, pierwsze rachunki i pierwsze zebranie roczne Wspólnoty Mieszkaniowej.
Podczas zebrania wspólnoty wyglądało to tak, że wybrano protokolulanta, po zakończeniu dyskusji było głosowanie nad uchwałą (puszczona była lista). TERAZ sobie uświadamiam, że tuż przed głosowaniem protokólant nie odczytał ostatecznej treści uchwały nad jaką głosowali mieszkańcy.
Uważnie śledziłem całe zebranie i jakie było moje zdziwienie jak po dwu tygodniach okazuje się, że Zarząd ma realizować remont nad którym była dyskusja - ale nie była podjęta żadna uchwała i nie padła żadna decyzja.
Jestem na etapie uzyskiwania kopii uchwał z tego zebrania. I tutaj pytanie - czy powinienem je uzyskać bez żadnego problemu - czy mogą być mi robione jakieś problemy ?
Przypuszczam, że protokólant dopisał do uchwały remontowej kolejną pozycję związaną z remontem który nie był głosowany a dyskutowany - nawet podczas zebrania był sprzeciw mieszkańców.
Moje pytanie brzmi - jeśli okaże się, że faktycznie w ostatecznej wersji znalazł się zapis o tym remoncie - a nie był przegłosowany i zaaprobowany w tym punkcie - była cała uchwała remontowa - co powinienem zrobić - komu zgłosić i jak działać żeby ten remont nie doszedł do skutku ??

Komentarze

  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    [cite] krzychu2078:[/cit ] TERAZ sobie uświadamiam, że tuż przed głosowaniem protokólant nie odczytał ostatecznej treści uchwały nad jaką głosowali mieszkańcy.

    Decydująca jest treść uchwały, nad którą głosowali właściciele, pod którą nanieśli swoje podpisy. Zastosowanie mają tutaj przepisy dotyczące składania oświadczeń woli, m.in. wad oświadczeń, jednak niezwykle trudno byłoby tutaj obalić uchwałę na tej podstawie, że protokolant nie odczytał pełnej treści projektów, ponieważ przepisy nie regulują kwestii związanych z przebiegiem zebrania.

    [cite] krzychu2078:[/cit ]Przypuszczam, że protokólant dopisał do uchwały remontowej kolejną pozycję związaną z remontem który nie był głosowany a dyskutowany - nawet podczas zebrania był sprzeciw mieszkańców.
    Moje pytanie brzmi - jeśli okaże się, że faktycznie w ostatecznej wersji znalazł się zapis o tym remoncie - a nie był przegłosowany i zaaprobowany w tym punkcie - była cała uchwała remontowa - co powinienem zrobić - komu zgłosić i jak działać żeby ten remont nie doszedł do skutku ??

    Proponuję poinformować zarząd na piśmie o tej sytuacji, złożyć wniosek o zwołanie zebrania i powtórzenie głosowania.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    To możliwe, jeśli tekst uchwały trzymał w ręku protokolant a kartka z podpisami wędrowała po sali.
    Masz prawo wglądu we wszystkie dokumenty wspólnoty, poczytaj protokół a potem pogadaj z jakiś członkiem zarządu, może się wyjaśni, ale jak zarząd ten remont chce robić, to ciężko będzie, zwłaszcza, że jesteś nowy i sąsiadów chyba jeszcze dobrze nie znasz
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.