zarząd przekroczył swoje uprawnienia?

helenkamhelenkam Użytkownik
edytowano kwietnia 2011 w Zarządzanie Nieruchomościami
Budynek sześcioklatkowy i sześć wspólnot, rozliczenia centralnego ogrzewania klatkowe zgodne z udziałem wspólnoty w całym budynku. Nastąpiła zmiana porozumienia w części założenia podliczników na klatkę, wprowadzono zapis, że montaż podlicznika nie wymaga zgody pozostałych wspólnot. I tu mam pytanie czy zarządy pięciu wspólnot mogły bez uchwały zrobić taki prezent wspólnocie, która założyła sobie podlicznik. Po sprawdzeniu faktur właściciele oskarżają zarządy, że nie wyrażali zgody na taki zapis w porozumieniu

Komentarze

  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano kwietnia 2011
    Porozumienie między wspólnotami dotyczy relacji między nimi. Założenie u siebie podlicznika to gospodarowanie na swoim, innych pytać nie trzeba.
    Druga sprawa, to zmiana umowy o wzajemne rozliczenia. Macie taką umowę? Bo ci, co sobie podlicznik założyli nadal powinni się do niej stosować dopóki zarządy innej nie wynegocjują
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] helenkam:[/cite]Budynek sześcioklatkowy i sześć wspólnot, rozliczenia centralnego ogrzewania klatkowe zgodne z udziałem wspólnoty w całym budynku.
    Nastąpiła zmiana porozumienia w części założenia podliczników na klatkę, wprowadzono zapis, że montaż podlicznika nie wymaga zgody pozostałych wspólnot.
    I tu mam pytanie czy zarządy pięciu wspólnot mogły bez uchwały zrobić taki prezent wspólnocie, która założyła sobie podlicznik. Po sprawdzeniu faktur właściciele oskarżają zarządy, że nie wyrażali zgody na taki zapis w porozumieniu
    I mają racje zwłaszcza, że narusza to zapis ustawowy. Nastąpiła zmiana we wzajemnych prawach i obowiązkach właścicieli lokali :.

    Art. 22. 3. Czynnościami przekraczającymi zakres zwykłego zarządu są w szczególności:

    8) ustalenie, w wypadkach nieuregulowanych przepisami, części kosztów związanych z eksploatacją urządzeń lub części budynku służących zarówno do użytku poszczególnych właścicieli lokali, jak i do wspólnego użytku właścicieli co najmniej dwóch lokali, które zaliczane będą do kosztów zarządu nieruchomością wspólną,
  • Opcje
    helenkamhelenkam Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] KubaP:[/cite]
    [cite] helenkam:[/cite]Budynek sześcioklatkowy i sześć wspólnot, rozliczenia centralnego ogrzewania klatkowe zgodne z udziałem wspólnoty w całym budynku.
    Nastąpiła zmiana porozumienia w części założenia podliczników na klatkę, wprowadzono zapis, że montaż podlicznika nie wymaga zgody pozostałych wspólnot.
    I tu mam pytanie czy zarządy pięciu wspólnot mogły bez uchwały zrobić taki prezent wspólnocie, która założyła sobie podlicznik. Po sprawdzeniu faktur właściciele oskarżają zarządy, że nie wyrażali zgody na taki zapis w porozumieniu
    I mają racje zwłaszcza, że narusza to zapis ustawowy. Nastąpiła zmiana we wzajemnych prawach i obowiązkach właścicieli lokali :.

    Art. 22. 3. Czynnościami przekraczającymi zakres zwykłego zarządu są w szczególności:

    8) ustalenie, w wypadkach nieuregulowanych przepisami, części kosztów związanych z eksploatacją urządzeń lub części budynku służących zarówno do użytku poszczególnych właścicieli lokali, jak i do wspólnego użytku właścicieli co najmniej dwóch lokali, które zaliczane będą do kosztów zarządu nieruchomością wspólną,

    W sytuacji mam pytanie: co powinni zrobić właściciele, podjąć uchwałę, że nie wyrażają zgody na sposób rozliczenia , wypowiedzieć tę część porozumienia podpisaną przez zarząd
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    W sytuacji mam pytanie: co powinni zrobić właściciele, podjąć uchwałę, że nie wyrażają zgody na sposób rozliczenia ,
    wypowiedzieć tę część porozumienia podpisaną przez zarząd
    Uchwały pisze się w tonie "pozytywnym", nie negacji . Jak ktoś uważa, że uchwała nie jest mu "na rękę", to głosuje "Przeciw".
    W tym przypadku winna brzmieć, że " zatwierdza się ustalenia podpisane przez Zarząd dotyczące rozliczeń między-wspólnotowych"
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.