rezygnacja z czesci wspólnej na rzecz drugiego lokatora

adi7912adi7912 Użytkownik
edytowano kwietnia 2011 w Zarządzanie Nieruchomościami
:cry:Witam zaczne od poczatku mieszkam w budynku z wykupionymi 9 lokalami(duza wspólnota)ale nie mamy niczego czyli nip.regon.konta.przegladów itp.mieszkam na 2 pietrze nademna jest strych który chciałbym w połowie zaadoptowac (powiekszyc mieszkakie lub zrobic odrebne mieszkanie).Dach wymaga przekładki bo przecieka a sasiadów nic to nie obchodzi im na głowe nie leci.jak moge od nich odebrac czesci wspólne.jeden z sasiadów chce mi oddac swoja czesc w zamian zeby mu na głowe nie kapalo jak to zrobic?jak moze sie tego zrzecz?przypomne ze nie mamy zadnego zarzadcy wiem ze na mocy prawa jestesmy wspólnota.i jak pozniej w akcie notarialnym dopisac kilka metrow do mieszkania lub odrebnego mieszkania czym sie podpierac czy wystarczy jak na pismie mi sie zrzaknie swojej czesci i np.ja mam 11% on 10% i wtedy ja bede miał21% czesci wspólnych?PRPSZE O RADE

Komentarze

  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    część wspólna należy do wszystkich w każdym centymetrze. Nie możesz jej kawałka kupić/wynająć od jednego właściciela, tylko od wszystkich.
    Tu poczytaj
    https://forum.zarzadca.pl/discussion/2186/adaptacja-strychu-i-wynajem-od-wspolnoty/#Item_1
  • Opcje
    adi7912adi7912 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    a jesli lokatorzy zaniedbuja czesci wspólne to nie ma sposobu im je odebrac w aktcie notarialnym jest paragraw ze musza dbac i przeprowadzac prace które potrzeba wykonywac a oni to olewaja.jest to chyba swiadome zaniedbywanie czesci wspólnych prawda? i nie ma nato jakiegos paragrafu?
  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Nie odbierzesz im tylko dlatego, bo zaniedbują.

    Najlepiej zrób z pozostałymi właścicielami umowę na wyłączne korzystanie przez ciebie strychu w zamian za wynagrodzenie dla wspólnoty w naturze poprzez wyremontowanie dachu.

    Najpierw jednak powinieneś zwołać zebranie, wybrać zarząd, czy to jedno, czy kilkuosobowy, ustalić sposób rozliczenia wspólnoty, uzyskać REGON, NIP i zacząć działać zgodnie z UWL.
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Najlepiej zrób z pozostałymi właścicielami umowę na wyłączne korzystanie przez ciebie strychu w zamian za wynagrodzenie dla wspólnoty w naturze poprzez wyremontowanie dachu.
    Jeśli za taką cenę, to lepiej już wykupić.
  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Wszystko zależy od tego, na czym ma polegać remont dachu i jaka jest jego powierzchnia.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.