Pełnomocnictwo do windykacji

kaska999kaska999 Użytkownik
edytowano kwietnia 2011 w Zarządzanie Nieruchomościami
Jestem Członkiem Wspónoty Mieszkaniowej.
W dwuosobowym Zarządzie naszej Wspólnoty jest prezes firmy deweloperskiej, która odkupiła od spadkobierców ponad 50% kamienicy.
Drugim członkiem zarządu jest pani, która kilka miesiecy temu sprzedała swoje mieszkanie i nawet nie pojawia się już na zebraniach wspólnoty.
Nie mamy możliwości odwołania zarządu.
Zaległości z tytułu nie płacenia na czas zaliczki oraz funduszu remontowego w pazdzirniku 2010 wynosily ponad 170 000 zl. Nie wiem jaki jest stan zaległości na dzisiaj gdyż zarządca odmawia mi pokazania dokumentów bez zgody Zarządu.
Również firma deweloperska często zalega z płatnościami, rzędu np 40 000 zł (w zależności od miesiąca). Prezes firmy jest radcą prawnym.
W umowie z zarządcą jest napisane, że zarządca zajmuje się windykacjami. Ale od czasu jak nami administruje chyba tego nie robil, jak np w przypadku mieszkania drugiego czlonka zarządu, gdzie zaległości były około 10 miesięczne, przed sprzedażą mieszkania.
Zarzad poinformowal mnie w piśmie, że dał upoważnienie do przeprowadzania windykacji radcy prawnemu, który jest jednocześnie członkiem zarządu, oraz prezesem firmy deweloperskie, często zalegającej w naszej wspólnocie z płatnościami. Najprawdopodobniej jestem jedyną osobą we wspólnocie, która została poinformowana o wydaniu takiego pełnomocnictwa. Ta informacja nie została przekazana pozostałym właścicielom, pomimo dwóch zebrań wspólnoty.
N
a wszelkie moje pisma z prośbą o pokazanie dokumentacji windykacyjnej, nie dostaje odpowiedzi w tej sprawie. Jedynie informację, że radca prawny działa.
Od kilku miesięcy nie jestem w stanie również obejrzeć pełnomocnictwa. Zarząd informuje mnie, że jest u administratora, a administrator że nie posiada takiego pełniomocnictwa.
Co mogę w tej sprawie zrobić, aby sprawdzić dokumenty windykacyjne?

Komentarze

  • Opcje
    kaska999kaska999 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Prosze napiszcie czy takie problemy z deweloperami dotyczą tylko Krakowa, gdzie Państwo oddaje bardzo dużo kamienić spadkobiercom, od których potem wykupują udziały deweloperzy, czy ten problem dotyczy i innych miast?
  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Możesz w łatwy sposób odwołać obecny zarząd i administratora. W przypadku, gdy jeden właściciel ma większość udziałów, na wniosek 1/5 udziałowców możecie głosować trybem jeden mieszkaniec-jeden głos. Zwykła większość głosów zadecyduje o wszystkim.

    Poczytaj Ustawę o Własności Lokali - http://www.zarzadca.pl/prawo/akty-prawne/dzienniki-ustaw/12-ustawa-o-wlasnosci-lokali a szczególnie art 23. ust. 2a
  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    EDDIE dał Ci prawidłową odpowiedź. Jeśli "mali" się zbiorą obalą Goliata. Prawo daje im narzędzia...
  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Dodam, że głosowanie 1 właściciel = 1 głos nie musi być poparte wnioskiem 1/5 udziałowców. Można to przegłosować normalnym trybem, tylko, że w przypadku gdy ktoś ma większość udziałów, uchwała taka nie przejdzie i stad ten zapis w artykule 23 ust. 2a.
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    [cite] kaska999:[/cite]

    a wszelkie moje pisma z prośbą o pokazanie dokumentacji windykacyjnej, nie dostaje odpowiedzi w tej sprawie. Jedynie informację, że radca prawny działa.
    Od kilku miesięcy nie jestem w stanie również obejrzeć pełnomocnictwa. Zarząd informuje mnie, że jest u administratora, a administrator że nie posiada takiego pełniomocnictwa.
    Co mogę w tej sprawie zrobić, aby sprawdzić dokumenty windykacyjne?

    Proponuję wystąpić na piśmie o okazanie tego pełnomocnictwa, skoro zna Pani dane osobowe radcy prawnego, to również do niego może się Pani zwrócić o potwierdzenie czy umocowanie zostało mu udzielone.
    W zasadzie, skoro ta współpraca układa się w taki sposób, to może warto byłoby zmienić zarząd. Wystarczy, że właściciele lokali, których udziały co najmniej 1/5 udziałów ("20 proc") zgłoszą żądanie głosowania wg. zasady, że na każdego właściciela przypada jeden głos, o czym wspomnieli już moi poprzednicy.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.