ratujcie! pozew do sądu

justynka88justynka88 Użytkownik
edytowano kwietnia 2011 w Zarządzanie Nieruchomościami
witam
OD niedawna pracuję w firmie i szef zlecil mi zajmowanie się dłużnikami.Kompletnie się na tym nie znam a kilku z nich muszę podać do sądu.Nie płacą faktur za kupiony od nas towar od kilku lat; nie są to duże kwoty od 500 zl do 8 000 zł.
Czy moglibyście powiedzieć krok po kroku co mam robić?Jaki wniosek wypelniac jakie dokumenty dołączyć? Nie chcę być skreślona na początku pracy a na prawnika mnie nie stać...Pomocy

Komentarze

  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Piszesz o fakturach. O jakie długi chodzi?
    Czy ma to cokolwiek wspólnego ze wspólnotami mieszkaniowymi, zarządzaniem nieruchomościami?
    Kim są dłużnicy? Przedsiębiorcami, czy konsumentami?
  • Opcje
    aa Użytkownik
    edytowano listopada -1
    ło rety, szef nie mógł jakiegoś bezrobotnego absolwenta prawa tam skierować?
  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano kwietnia 2011
    Justynko, wydaje mi się, że nie masz kwalifikacji do swojego stanowiska, albo szef wymaga od ciebie rzeczy przekraczających twoje kompetencje...

    Już lepiej było napisać taki temat na forum prawnym http://forumprawne.org/
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    To nie jest takie trudne.
    Trzeba dłużnikom wysłać wezwania do zapłaty z terminem np. 7 dni.
    Po bezskutecznym upływie terminu złożyć w sądzie pozew o nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym lub nakazowym.
    Wiele praktycznych porad, wysokość opłat sądowych, właściwość sądów, formularze itp. znajdziesz w internecie, np. na stronach Ministerstwa Sprawiedliwości.
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano kwietnia 2011
    [cite] justynka88:[/cite]witam
    OD niedawna pracuję w firmie i szef zlecil mi zajmowanie się dłużnikami.Kompletnie się na tym nie znam a kilku z nich muszę podać do sądu.Nie płacą faktur za kupiony od nas towar od kilku lat; nie są to duże kwoty od 500 zl do 8 000 zł.

    Konkretnie od ilu lat nie płacą za ten towar. W pierwszej kolejności należy ustalić czy nie nastąpiło przedawnienie roszczeń i o tych przypadkach poinformować szefa.
    Oczywiście pozew składać można, jednak należy się liczyć z tym, że dłużnik podniesie zarzut przedawnienia i wygra.
    Tak jak napisał Owner trzeba zacząć od wezwań do zapłaty a potem złożyć pozwy.
    Rozumiem, że to sprawy z zakresu działalności gospodarczej, zatem postępowanie będzie bardziej rygorystyczne.
    Proponuję sięgnąć do kpc. Proszę pamiętać, że w takim przypadku sądem właściwym do rozpoznania sprawy jest sąd gospodarczy.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.