Jaka procedura przy wypowiadaniu umowy o administrowanie?

poldekpoldek Użytkownik
Mamy zamiar wypowiedzieć umowe o administrowanie firmie gminnej z którą prowadzimy spór który rozstrzygnie się w sądzie.Spór o nadużycia finansowe.
Chciałbym się dowiedzieć od praktyków jaką procedurę powinien przeprowadzić Zarząd podczas wypowiadania tej umowy?
Umowa obecna przewiduje tryb normalny 6-miesięczny lub tryb specjalny 1-miesięczny w razie stwierdzenia nadużyć i nieprawidłowości ze strony admina.Z tego trybu chcielibyśmy skorzystać ponieważ trudno by było sądzić się z własnym adminem i jeszcze płacić mu przez 6 miechów.Admin ma kontrolę nad kontem bankowym Wspólnoty na podst. pełnomocnictwa udzielonego przez zarząd. Stwierdziliśmy że admin z tego konta dokonuje płatności wierzycielom po terminach co skutkuje odsetkami karnymi.Wydaje mi się że to sprzeczne z prawem działanie na niekorzyść wspólnoty tylko nie wiem z jakiego paragrafu to ścigać można, czy może od razu do prokuratury? Proszę o pomoc ( rady) jak prowadzić sprawe wypowiedzenia i ścigania takiego cwanego admina?

Komentarze

  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Prokuratura nie zajmuje się odsetkami za zwłokę w zapłacie. Opóźnienie w zapłacie nie jest przestępstwem.
    Zapłacić po terminie mając pieniądze to głupota, a nie cwaniactwo.

    Jeżeli chcecie ukrócić niedbałość firmy zarządzającej, to powinniście zacząć od natychmiastowego odwołania pełnomocnictwa do konta bankowego i zmienić kartę wzorów podpisów w banku. Przelewy może przecież zatwierdzać zarząd. Po odsunięciu od kasy, firma może sama zrezygnować albo będzie bardziej skłonna do porozumienia, np. skrócenia okresu wypowiedzenia umowy. Zresztą, nawet i bez tych dodatkowych efektów, warto to zrobić.
  • Opcje
    poldekpoldek Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Prokuratura sie nie zajmuje odsetkami za zwłoke ale zajmuje sie przekrętami i oszustwami a to mi pachnie takim czynem.Celowe opóźnianie zaplaty to chyba już jakiś przekręt?
    Mnie sie wydaje że płacenie po terminie to celowe działanie lub faktycznie głupota a raczej niedbalstwo. Ale za takie postępowanie chyba należy się jakaś rekompensata choćby z tytułu utraconych pieniędzy?
    Po odsunieciu od kasy firma będzie miała mniej obowiązków i nie będzie za nic odpowiadać to dla nich chyba na rękę.
  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Celowe opóźnianie zaplaty to chyba już jakiś przekręt?

    To nie przekręt\. To zaniedbanie, niedopilnowanie, nieodpowiedzialność. W każdym razie postępowanie za które powinien odpowiedzieć administrator. Mam na myśli odpowiedzialność finansową. Jeśli jesteście w stanie udowodnić, a to nie będzie trudne, że administrator z własnej winy płacił po terminie za co naliczono odsetki, to żądajcie od administratora zwrotu tej kwoty.
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano maja 2011
    [cite] poldek:[/cite]Prokuratura sie nie zajmuje odsetkami za zwłoke ale zajmuje sie przekrętami i oszustwami a to mi pachnie takim czynem.Celowe opóźnianie zaplaty to chyba już jakiś przekręt?

    Aby komuś postawić zarzuty należy w szczególności stwierdzić, że przestępstwo popełniono. Zatem nie o "jakiś przekręt" w postępowaniu karnym chodzi, lecz o stwierdzenie, że po pierwsze popełniono czyn, który wypełnia ustawowe przesłanki popełnienia przestępstwa, po drugie należy ustalić jego sprawcę.

    Prokurator musiałby w procesie przed sądem m.in. wykazać, że opóźniając zapłatę popełniono przestępstwo.

    Moim zdaniem możecie Państwo ewentualnie wystąpić o odszkodowanie - o ile wykażecie, że administrator w związku z zaniechaniem zapłaty naraził wspólnotę na szkodę.
    Szkoda musi być rzeczywista.
    Moim zdaniem zarząd nie był uprawniony do udzielenia pełnomocnictwa administratorowi do dysponowania rachunkiem bankowym.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Wypowiedz z terminem 1-miesięcznym podając powód, wyliczenie konkretnych nieprawidłowości (odsetki, choć kasa była)
    Jakby co, to oni pójdą do sądu, a nie ty
    I jak najszybciej zmień pełnomocnictwa w banku. Administrator ma pracować, np. przygotowywać umowy, organizować usuwanie awarii, przeglądy itp. ale podpisywać umowy, faktury powinien tylko zarząd
  • Opcje
    MirekLMirekL Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Szanowni forumowicze. W wiekszości się zgadzam, ale bez przesady.
    Moim zdaniem zarząd nie był uprawniony do udzielenia pełnomocnictwa administratorowi do dysponowania rachunkiem bankowym.
    Co to znaczy? Zarząd ma dokonywać płatności?Na jakiej podstawie prawnej Zarządca wysuwa tą hipotezę. To po co zatrudnia się ludzi jako administratorów, księgowych?
    koziorozka - dlaczego faktury ma podpisywać Zarząd? A jak nie podpisze to co? Wspólnota nie zapłaci? Ja rozumiem,że to nie narusza prawa, to takie wskazanie miejsca w szyku, Ty jesteś od roboty , my od zatwierdzania. Najwazniejszą rzeczą jest NADZÓR i KONTROLA.Administrator musi mieć również pewną swobodę w działaniu w przeciwnym razie będzie biernym wykonawcą, Jak Zarząd coś zapomni- bedzie usprawiedliwiony.
    poldek - jak nie chcesz słuchać dobrych rad. Trudno.Powodzenia w sądzie,:bigsmile: wg mnie osmieszycie się tylko.:bigsmile:
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano maja 2011
    [cite] MirekL:[/cite]Co to znaczy? Zarząd ma dokonywać płatności?
    To nie jest forma NADZORU I KONTROLI, czynność ponad siły dla członków Zarządu? Nie rozumiem Twojej dygresji?
    [cite] MirekL:[/cite]To po co zatrudnia się ludzi jako administratorów, księgowych?
    W charakterze "chłopców do bicia" :bigsmile:
    [cite] MirekL:[/cite]Ty jesteś od roboty , my od zatwierdzania. Najwazniejszą rzeczą jest NADZÓR i KONTROLA.Administrator musi mieć również pewną swobodę w działaniu w przeciwnym razie będzie biernym wykonawcą, Jak Zarząd coś zapomni- będzie usprawiedliwiony.
    A co to za jakiś podział na MY i ONI . Przecież razem : Zarządca/Administrator z Zarządem WM, ciągną ten "wózek" (zarządzanie nieruchomością). Na tym polega dobra współpraca między tymi podmiotami.
  • Opcje
    poldekpoldek Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Zarząd udzielił pełnomocnictwa pare lat temu do rachunku i bank to pełnomocnictwo bez problemów przyjął do realizacji.Czy miał takie uprawnienie czy nie to teraz nie istotne choć ciekawe.
    Problem w tym że admin nie czuje się winny i nie ma zamiaru nic z tym zrobić licząc na to że wspólnota nie odda sprawy do sądu. Dla mnie cała sprawa bardzo nie ładnie pachnie ponieważ admin np. sam sobie ni płacił w terminie z konta wspólnoty za administrowanie tak jak by chciał powiększyć poprzez odsetki swoje wynagrodzenie.Odseparowanie admina od rachunku wspólnoty nie będzie problemem natomiast to spowoduje że jego obowiązki będą mniejsze a wynagrodzenie bez zmian.Poza tym to nie załatwi sprawy roszczeń o zwrot strat poniesionych przez nas.
    W umowie jest że admin w celu realizacji swoich zadań dysponuje rachunkiem wspólnoty i dlatego może dojść do zerwania umowy ze względu na brak możliwości wywiązywania się z niej admina. Na dodatek jest to ZBM gminny i ma kilkadziesiąt wspólnot w administrowaniu dlatego czuje sie tak pewnie (jedna wspólnota mniej czy więcej nie stanowi problemu) ale jest mi żal tych wspólnot co istnieją bez świadomości przekrętów tego ZBMu i dają się doić.
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Odseparowanie admina od rachunku wspólnoty nie będzie problemem natomiast to spowoduje że jego obowiązki będą mniejsze a wynagrodzenie bez zmian.
    To czego właściwie chcesz? Odizolować admina od możliwości robienia "przekrętów", czy zerwać z nim umowę pod tym pretekstem, choćby do tego czasu dalej robił "przekręty"? Dla mnie to niepojęte.
    Poza tym to nie załatwi sprawy roszczeń o zwrot strat poniesionych przez nas.
    Nikt nie twierdził, że załatwi. Ale też nie utrudni dochodzenia roszczeń, więc w czym problem?
    jest mi żal tych wspólnot co istnieją bez świadomości przekrętów tego ZBMu i dają się doić.
    Jak dotychczas nie wykazałeś ani "przekrętów", ani "dojenia" (kradzieży, naciągania itp.).
    Mnie jest żal Ciebie, że tak się nakręcasz z błahych powodów. :wink:
  • Opcje
    poldekpoldek Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Po pierwsze wykazałem przekręty ponieważ wypłacanie sobie pensji z powierzonego konta wspólnoty po terminie i dopisywanie z tego tytułu odsetek a następnie wypłacanie ich sobie jest według mojej oceny zwykłym wyłudzaniem. Udowodnić ten fakt jest bardzo łatwo ( wystarczy porównać salda na rachunku świadczące o dostępności środków finansowych z terminami dokonywanych wypłat dla wierzycieli ).
    Po drugie wcale się nie "nakręcam" z błahych powodów bo ostatecznie to zarząd będzie odpowiedzialny przed właścicielami za te nieprawidłowości lub za brak odpowiedniej reakcji na nie.
    Nie wiem czy to dobry pomysł ale korzystając z Waszych rad po odseparowaniu admina od rachunku może tytułem odebrania sobie utraconych pieniędzy z tych not odsetkowych powinno się obniżyć wynagrodzenie admina w którymś miesiącu o kwotę tego roszczenia.Oczywiście z uzasadnieniem aby wiedział za co mu potrącono. Co myślicie o takim sposobie załatwienia tej kwestii?
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano maja 2011
    [cite] poldek:[/cite] Udowodnić ten fakt jest bardzo łatwo ( wystarczy porównać salda na rachunku świadczące o dostępności środków finansowych z terminami dokonywanych wypłat dla wierzycieli ).
    - A sprawdziłeś to czy tylko gdybasz jak O... i się nakręcasz.... pomówienia kogoś, są teraz na topie ... to takie proste i jaki poklask, skutki są nieobliczalne.
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Jeśli potwierdzi się sprawa z odsetkami, to faktycznie jest to skandal: admin sam opóźnia termin zapłaty, żeby naliczyć sobie odsetki za zwłokę. Pytanie: czyją zwłokę? Przecież on sam przelewa sobie wynagrodzenie i w takim terminie, jaki uzna za stosowny. Moim zdaniem te odsetki jemu się nie należą, ponieważ sam jest winien opóźnieniu w zapłacie. Takie postępowanie jest nie tylko nieetyczne, ale i prawnie bezpodstawne. Na Waszym miejscu zażądałbym zwrotu tych odsetek.

    Nadal uważasz, że odseparowanie admina od konta to zły pomysł?
    Przynajmniej mielibyście jeden kłopot z głowy - naliczanie kolejnych odsetek :wink:
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano maja 2011
    [cite] owner:[/cite] admin sam opóźnia termin zapłaty, żeby naliczyć sobie odsetki za zwłokę. Pytanie: czyją zwłokę?
    Przecież on sam przelewa sobie wynagrodzenie i w takim terminie, jaki uzna za stosowny. Moim zdaniem te odsetki jemu się nie należą, ponieważ sam jest winien opóźnieniu w zapłacie. Takie postępowanie jest nie tylko nieetyczne, ale i prawnie bezpodstawne. Na Waszym miejscu zażądałbym zwrotu tych odsetek. :wink:
    A jeżeli się nie potwierdzi teoria spiskowa i okaże się, że w dniu zapłaty na koncie wspólnoty było mało lub w ogóle środków płatniczych to [align=right](...) admin[/align] napisane "pomówienia i oszczerstwa".
    Gdybanie to dobry sposób na doradzanie. Zero odpowiedzialności.
    Komentarz edytowany admin
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano maja 2011
    Komentarz usunięto Admin
    Komentarz edytowany admin
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano maja 2011
    Komentarz usunięto Admin
    Komentarz edytowany admin
  • Opcje
    poldekpoldek Użytkownik
    edytowano maja 2011
    Aby ukrócić niepotrzebne docinki odpowiadam: KubaP - na koncie wspólnoty przez cały czas a było to 2 lata były środki finansowe na wszelkie opłaty.Fakt sprawdzony w banku na koncie ( hasła dostępu dla sprawdzenia tego w historii rachunku ,wybacz nie podam :)).
    Owner bardzo dziękuję że potwierdzasz moje odczucia w tej kwestii. Jak pisałem wcześniej odseparowanie od kasy admina jest w takiej sytuacji jedynym wyjściem i koniecznym to poza wszelką wątpliwością.
    Co do meritum sporu to oczywiście zażądaliśmy zwrotu tych odsetek ale admin się zupełnie nie poczuwa do odpowiedzialności ( tak jak pisałem wcześniej chyba liczy na to że do sądu z tym nie pójdziemy bo kwota ta to ok 500zł).
    Co myślisz o moim pomyśle potrącenia kwoty z wynagrodzenia miesięcznego ( po przejęciu rachunku przez wspólnotę)?
    Pewnie będzie się z tym admin nie zgadzał i straszył sądem oraz przysyłał noty odsetkowe :)
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano maja 2011
    [cite] poldek:[/cite]KubaP - na koncie wspólnoty przez cały czas a było to 2 lata były środki finansowe na wszelkie opłaty.
    Fakt sprawdzony w banku na koncie ( hasła dostępu dla sprawdzenia tego w historii rachunku ,wybacz nie podam) :swingin:: :jumping:.
    Wiesz POLDEK, ale jednostronne deklaracje i oświadczenia nie robią na mnie wrażenia.
    Wiem, że nie można wysłuchać drugiej strony ...podłego Admin, ale z życia wiem, że nie jedno "oświadczenie" okazywało się fikcją a deklaracje pozostawały niespełnione. Mamy pat. Pozostawiam ciebie w rękach klakierów i potakiwaczy.
    Owner bardzo dziękuję że potwierdzasz moje odczucia w tej kwestii.
    Komentarz edytowany KubaP
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano maja 2011
    Co myślisz o moim pomyśle potrącenia kwoty z wynagrodzenia miesięcznego ( po przejęciu rachunku przez wspólnotę)?
    Pewnie będzie się z tym admin nie zgadzał i straszył sądem oraz przysyłał noty odsetkowe :)
    Bardzo dobry pomysł
    I szybko rozglądajcie się za nowym administratorem, bo w ułożenie sobie dobrych stosunków po takim numerze jakoś nie wierzę
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano maja 2011
    [cite] MirekL:[/cite]
    Co to znaczy? Zarząd ma dokonywać płatności?Na jakiej podstawie prawnej Zarządca wysuwa tą hipotezę. To po co zatrudnia się ludzi jako administratorów, księgowych?

    Dysponowanie rachunkiem bankowym wiąże się ze składaniem oświadczeń woli, np. dokonanie płatności często stanowi dowód zawarcia umowy w sposób dorozumiany czy uznania roszczeń.
    Oświadczenia woli w imieniu wspólnoty mieszkaniowej może natomiast składać wyłącznie zarząd, o ile nie doszło do zmiany sposobu zarządu.

    Pomocne orzecznictwo:


    1) skierowanie przez stronę w toku procesu polecenia do banku dokonania przelewu sumy pieniężnej na konto sądu stanowi czynność prawną, do której zastosowania ma art. 61 k.c.
    - tak SN w uchwale dnia 9.12.1994 r., III CZP 162/94, OSNCP 7/8, poz. 110,

    2) "przyjęcie zapłaty kwoty nominalnej bez zastrzeżenia waloryzacji lub potraktowania jej jako świadczenia częściowego uzasadnia domniemanie złożenia przez wierzyciela oświadczenia o przyjęciu świadczenia na zaspokojenie wierzytelności" - SN w uzasadnieniu wyroku z 29.09. 1993 r., sygn. akt: I CRN 74/93.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    MirekLMirekL Użytkownik
    edytowano maja 2011
    poldek - z doświadczenia życiowego domniemywam po Twoich postach ,że masz naturę pieniacza. Nie wiem jaką rolę odgrywasz w tej wspólnocie. Jesteś w Zarządzie? Czy tylko członkiem "wrażliwym" na krzywdę wspólnoty? Jeżeli pierwsze to w ramach pokuty odpraw 100- Zdrowaś, jeżeli drugie - to najpierw usuńcie swój zarząd. Jesteś aktywny, zgloś sie na ochotnika. Zrobisz porządek i będziesz chodził z dumą po nieruchomości.
    Proszę o pomoc ( rady) jak prowadzić sprawe wypowiedzenia i ścigania takiego cwanego admina?
    Złozyć wypowiedzenie, jeżeli tak oczywiste są nieprawidlowości w trybie 1-mięsięcznym. Swoją drogą po raz pierwszy spotykam się z umową z 6-miesięcznym okresem wypowiedzenia! Niezły pomysł , wart wprowadzenia u siebie?!.
    Nie mogę zrozumieć na czym polegało "cwaniactwo" administratora w wypłacaniu sobie wynagrodzenia z opóźnieniem z odsetkami. Domniemywam ,że przez kilka lat zamiast np. pierwszego wypłacał sobie ostatniego dnia miesiąca?! Jest to nielogiczne i niewytłumaczalne.
    Co myślisz o moim pomyśle potrącenia kwoty z wynagrodzenia miesięcznego ( po przejęciu rachunku przez wspólnotę)?
    Jeżeli tak macie w umowie OK, jeżeli nie to jest to - kradzież.
    A przy okazji - bardzo podobała mi się :bigsmile:wymiana zdań między ownerem a KubaP. [align=right](...) admin[/align]
    Komentarz edytowany admin
  • Opcje
    MirekLMirekL Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Zarządca - prawdę powiedziawszy nie wiem o co Ci chodzi, i niech tak pozostanie.
    Jeżeli chciałeś mnie przekonać, że rachunkiem może dysponować jedynie Zarząd - to Ci sie to nie udało.:bigsmile:
  • Opcje
    Wilkowyje41Wilkowyje41 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] Zarządca:[/cite]Pomocne orzecznictwo:.
    Komu ono jest pomocne?
    Przecież dobrze wiesz, że orzecznictwo obowiązuje tylko w konkretniej sprawie, dla konkretnego podmiotu, którego orzeczenie dotyczy.
    Dobrze wiesz, że orzecznictwie polskim w takich samych sprawa wydawne są rozbieżne postanowienia. Czy to aby nie jest wprowadzanie ludzi w błąd?
  • Opcje
    poldekpoldek Użytkownik
    edytowano maja 2011
    [cite] MirekL:[/cite]poldek - Nie mogę zrozumieć na czym polegało "cwaniactwo" administratora w wypłacaniu sobie wynagrodzenia z opóźnieniem z odsetkami. Domniemywam ,że przez kilka lat zamiast np. pierwszego wypłacał sobie ostatniego dnia miesiąca?! Jest to nielogiczne i niewytłumaczalne.
    Dla mnie są możliwe tylko dwa warianty : 1.niedbalstwo, nierzetelność lub 2.wyłudzenie wyższego wynagrodzenia. Biorąc pod uwagę ilość , częstość i okres trwania tego to wygląda mi na to drugie. Widocznie mam więcej wyobraźni od Ciebie :) [/quote]
    Co myślisz o moim pomyśle potrącenia kwoty z wynagrodzenia miesięcznego ( po przejęciu rachunku przez wspólnotę)?
    [cite] MirekL: Jeżeli tak macie w umowie OK, jeżeli nie to jest to - kradzież.
    W umowie nie mamy paragrafu o obniżaniu wynagrodzenia miesięcznego dla admina ale mamy punkt że admin odpowiada za szkody wyrządzone swoją działalnością wspólnocie i obowiązany jest je naprawić.
  • Opcje
    MirekLMirekL Użytkownik
    edytowano listopada -1
    poldek - masz rację, masz więcej wyobraźni ode mnie.
    Umów należy dotrzymywać. Jak mu zmniejszycie "bezprawnie" wynagrodzenie, to je mu zwrócicie z odsetkami i z odszkodowaniem. Jak jest taki cwany ( a jest to firma na pewno z prawnikiem), to wie jaki złożyć pozew. A wy zastanówcie się, gdzie był Zarząd, co robił, i dlaczego doszło do nieprawidłowości. To on jest za to odpowiedzialny - Zarząd a nie administrator.:bigsmile:
  • Opcje
    poldekpoldek Użytkownik
    edytowano listopada -1
    MirekL jak by Ci z konta bankowego kiedyś (czego Ci nie życzę) zniknęło para złotych i bank nie umiał by Ci tego wyjaśnić albo po prostu nie chciał to również będziesz obwiniał o to siebie a nie bank?
  • Opcje
    MirekLMirekL Użytkownik
    edytowano listopada -1
    poldek - nie wytlumaczyłeś mi jaką pełnisz rolę w tej wspólnocie.. Co to znaczy bank nie chcial wytlumaczyć. Tobie? Może nie masz takich uprawnień.To wy nie macie wydruków bankowych? Ja nie rozumiem pojęcia "zniknęło z konta parę złotych". Może to był cud?
    Trudno nam sie dyskutuje.:bigsmile:
  • Opcje
    poldekpoldek Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Trudno? Bo nie czytasz uważnie ze zrozumieniem. Dla ułatwienia - pisałem o hipotetycznej sytuacji w jakiej TY mógłbyś się znaleźć ze swoimi finansami na koncie bankowym per analogia do naszej sytuacji z administratorem.
    Faktycznie dość trudno nam się dyskutuje. :)
  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Faktycznie dość trudno nam się dyskutuje. :)

    Poldek, nie przejmuj się, nie jesteś pierwszy i nie jesteś ostatni, z którym MirekL nie potrafi rozmawiać.
    [cite] poldek:[/cite]
    W umowie nie mamy paragrafu o obniżaniu wynagrodzenia miesięcznego dla admina ale mamy punkt że admin odpowiada za szkody wyrządzone swoją działalnością wspólnocie i obowiązany jest je naprawić.

    To IMO wystarczy, by przy udowodnionych ewidentnych szkodach z winy admina potrącić mu kwotę pokrywającą szkody.
    Być może admin sam sobie powinien wystawić jakąś notę, ale szczegółów "papierkowych" nie znam.
  • Opcje
    poldekpoldek Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Admin nie wystawi sobie żadnej noty ponieważ jak pisałem wcześniej w ogóle nie poczuwa się do winy i nie przyjmuje do świadomości oczywistych argumentów. Nie chce przedstawić dowodów swojej niewinności ( działania zgodnego z interesem wspólnoty i zgodnego ze sztuką administrowania) licząc chyba na to iż Wspólnota nie będzie w stanie wyegzekwować swoich roszczeń ( odszkodowania) lub wnieść sprawy do sądu.
    Nie bierze pod uwagę możliwości jakie będą po przejęciu rachunku przez Wspólnotę na wyłączność i rozliczenie go poprzez potrącenie kwot roszczenia z wynagrodzenia za następne np. 2 miesiące. :)
  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] poldek:[/cite]Admin nie wystawi sobie żadnej noty ponieważ jak pisałem wcześniej w ogóle nie poczuwa się do winy i nie przyjmuje do świadomości oczywistych argumentów.

    Admin robi to, co mu zarząd zleca, nawet jeśli jest to wystawienie noty dla siebie. Ma prawo dochodzić swoich praw jeśli będzie uważał to za niewłaściwe, jego prawo.
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    [cite] poldek:[/cite] Nie chce przedstawić dowodów swojej niewinności ( działania zgodnego z interesem wspólnoty i zgodnego ze sztuką administrowania)


    To Państwo musie udowodnić powstanie szkody, stosownie do art. 6 kodeksu cywilnego ciężar udowodnienia faktu spoczywa na osobie, która z tego faktu wywodzi skutki prawne.


    [cite] poldek:[/cite] Nie bierze pod uwagę możliwości jakie będą po przejęciu rachunku przez Wspólnotę na wyłączność i rozliczenie go poprzez potrącenie kwot roszczenia z wynagrodzenia za następne np. 2 miesiące. :)

    Te odsetki są tak wysokie, że pokryją wartość dwumiesięcznego wynagrodzenia?
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    poldekpoldek Użytkownik
    edytowano listopada -1
    To wynagrodzenie jest tak niskie że jedno nie pokryje wartości straty tytułem not odsetkowych. :)
  • Opcje
    poldekpoldek Użytkownik
    edytowano listopada -1
    ok 500zł
  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Liczyłeś odsetki, o których pisałeś wcześniej? O jaki okres chodzi i jakie kwoty, że odsetki przekroczą 500zł?
  • Opcje
    poldekpoldek Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Okres 2 lat ,kwoty odsetek wyliczone starannie ( za należności kilku tysięczne).
  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Poldek, sprawa wydaje się być bardzo ewidentna i udowodnienie winy także.
    500zł to nie jest zbyt mała kwota, by iść z tym do Sądu, jak trzeba to trzeba. Wasz admin pewnie myśli, że jednak nie pójdziecie z tym do Sądu... napiszcie pozew i wyślijcie mu podając ostateczny termin na zwrot kwot uszczuplających wasz wspólnotowy budżet.
  • Opcje
    poldekpoldek Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] EDDIE:[/cite]Poldek, sprawa wydaje się być bardzo ewidentna i udowodnienie winy także.
    500zł to nie jest zbyt mała kwota, by iść z tym do Sądu, jak trzeba to trzeba. Wasz admin pewnie myśli, że jednak nie pójdziecie z tym do Sądu... napiszcie pozew i wyślijcie mu podając ostateczny termin na zwrot kwot uszczuplających wasz wspólnotowy budżet.

    Pozew do Sądu czy dla administratora z terminem zwrotu? Bo jeśli to drugie to już tak zrobiliśmy dwa razy i nic (każe iść do Sądu):)
    Z przejęciem kasy w banku też problem.
    Poradźcie jakich argumentów użyć w stosunku do banku (prawników bankowych) aby nasze odwołanie pełnomocnictwa dla administratora wzięli na poważnie?
    Bank nie chce nam dać na wyłączność rachunku i zasłania się : umową pomiędzy adminem a zarządem o administrowanie w której jest zapis o regulowaniu należności z rachunku Wspólnoty przez admina, brakiem pisemnego porozumienia stron czyli pomiędzy adminem a zarządem w sprawie przejęcia rachunku przez zarząd ( paranoja).
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano maja 2011
    Załóżcie konto w innym banku i podajcie numer rachunku właścicielom.
    Zarząd może sam wydawać bankowi dyspozycje - prawnicy tego nie wiedzą?
  • Opcje
    poldekpoldek Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Troche słabo to widze bo: po pierwsze co z kasą na obecnym rachunku (trzeba by było jakoś ją wyprowadzić)? po drugie mamy obsługe kredytu na tym rachunku.
  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] poldek:[/cite]Troche słabo to widze bo: po pierwsze co z kasą na obecnym rachunku (trzeba by było jakoś ją wyprowadzić)? po drugie mamy obsługe kredytu na tym rachunku.
    Zakładając konto w innym banku robicie dyspozycję przekazania środków ze starego konta na nowe.
    Co do obsługi kredytu, zawiadamiacie bank o zmianie rachunku, z którego będą przekazywane środki na obsługę tego kredytu.

    To wspólnota jest właścicielem rachunku, to wspólnota może dać i cofnąć pełnomocnictwo do wszelkich dyspozycji dotyczących rachunku bankowego.
  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano maja 2011
    [align=right](...) admin[/align]

    Podtrzymuję co napisałem: To wspólnota jest właścicielem rachunku, to wspólnota może dać i cofnąć pełnomocnictwo do wszelkich dyspozycji dotyczących rachunku bankowego.

    To, że wspólnotę reprezentuje zarząd, nie tylko w banku, to dziecko w przedszkolu wie, ale lepiej udawać mądrzejszego od siebie i pisać pierdoły o karuzeli wody z mózgów:bigsmile: Jeśli wspólnota zaciąga kredyt, to czy znaczy to, że WSZYSCY bez wyjątków, jako ogół właśćicieli stawiają się w banku i WSZYSCY podpisują umowę o kredyt, czy może jest tak, jak w przypadku innych dyspozycji bankowych? A przecież pisze się, że to WSPÓLNOTA zaciąga kredyt, a nie zarząd. To jest tak proste, że aż głupio o tym pisać.
    [align=right](...) admin[/align]
    Komentarz edytowany admin
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    wypłacanie sobie pensji [przez Administrtora] z powierzonego konta wspólnoty
    Podtrzymuję co napisałem: To wspólnota jest właścicielem rachunku, to wspólnota może dać i cofnąć pełnomocnictwo do wszelkich dyspozycji dotyczących rachunku bankowego.
    to sobie podtrzymuj , bo i tak konsekwencji nie poniesiesz :bigsmile: w tym konkretnym przypadku nie masz racji

    Są tacy jak ownerek co twierdzą, że to są czynności zwykłe zarządu WM i tylko członkowie mogą takie pełnomocnictwo dać.
    Zaraz skasują ten wpis, ale przez chwilę niech powisi ...
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano czerwca 2011
    [cite] poldek:[/cite][
    Poradźcie jakich argumentów użyć w stosunku do banku (prawników bankowych) aby nasze odwołanie pełnomocnictwa dla administratora wzięli na poważnie?
    Bank nie chce nam dać na wyłączność rachunku i zasłania się : umową pomiędzy adminem a zarządem o administrowanie w której jest zapis o regulowaniu należności z rachunku Wspólnoty przez admina, brakiem pisemnego porozumienia stron czyli pomiędzy adminem a zarządem w sprawie przejęcia rachunku przez zarząd ( paranoja).
    To proszę wypowiedzieć tę umowę administratorowi.
    Jeżeli maci ePaństwo pewność co do nadużyć, to umowę można wypowiedzieć w trybie natychmiastowym, jednak zalecam wizytę u dobrego prawnika, aby sprawdził dokumenty, na których się Państwo opierać, ponieważ może dojść do procesu a bezzasadne skrócenie 6 msc terminu wypowiedzenia może wspólnotę wiele kosztować.
    Komentarz edytowany Zarządca
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.