Przeglądy wentylacji mechanicznej

btcabtca Użytkownik
Mam pytanie czy ktoś z Was wykonywał w ramach okresowej kontroli budynku, kontrolę wentylacji mechanicznej (w przypadku gdy budynek był w taką wyposażony)? Zastanawiam się czy brać kominiarza czy osobę z uprawnieniami sanitarnymi czy firmę od konserwacji instalacji wentylacji mechanicznej?
Napiszcie jakie macie doświadczenia, jakie protokoły i w jaki sposób rozliczaliście usługę?

Komentarze

  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] btca:[/cite]Zastanawiam się czy brać kominiarza czy osobę z uprawnieniami sanitarnymi czy firmę od konserwacji instalacji wentylacji mechanicznej?
    Dziwię się Twoim dylematom, bo te sprawy reguluje ustawa Prawo budowlane.
    Kominiarz nie jest uprawniony do kontroli stanu wentylacji mechanicznej:
    Art. 62.6. Kontrolę stanu technicznego przewodów kominowych, o której mowa w ust. 1 pkt 1 lit. c, powinny przeprowadzać:

    1) osoby posiadające kwalifikacje mistrza w rzemiośle kominiarskim - w odniesieniu do przewodów dymowych oraz grawitacyjnych przewodów spalinowych i wentylacyjnych;

    2) osoby posiadające uprawnienia budowlane odpowiedniej specjalności - w odniesieniu do przewodów kominowych, o których mowa w pkt 1, oraz do kominów przemysłowych, kominów wolno stojących oraz kominów lub przewodów kominowych, w których ciąg kominowy jest wymuszony pracą urządzeń mechanicznych.
  • Opcje
    btcabtca Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Znam prawo budowlane. Ja się pytam czy ktoś robił taki przegląd wentylacji mechanicznej w praktyce? Czy brał sanitariusza i czy ten chodził po wszystkich mieszkaniach i badał wydatek? Ja biorę zwykle sanitariusza do kontroli obiektów kubaturowych (hale produkcyjne i magazyny gdzie taka instalacja jest zamontowana) Sanitariusz sprawdza kilka rzeczy i pisze protokół. Jednak nigdy nie bawił się w badanie instalacji w mieszkaniach. Stąd moje pytanie.
  • Opcje
    czajnik5czajnik5 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Dziwne. Ja biorę sanitariusza, jak potrzebuję kogoś do transportu chorego. Nie pamiętam tylko, czy badał wydatek i pisał protokół.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.