Zaleganie z opłatami

lukapelukape Użytkownik
Witam serdecznie.
Proszę o pomoc w rozwiązaniu sytuacji w której znajduję się już od jakiegoś czasu i z która nie wiem ja sobie poradzić. Mieszkam w kamienicy w której jest trzech współwłaścicieli(jestem jednym z nich), jest zawiązana wspólnota oraz zarządca. Razem z drugim współwłaścicielem regularnie opłacamy wszystkie opłaty związane z zarządzaniem nieruchomością, wodę dla całego budynku, prąd, wywóz nieczystości, sprzątaczkę. Razem mamy ok 40% udziałów w całości. Niestety właściciel pozostałej części budynku "SRK" nagminnie zalega z opłatami. Raz na jakiś czas przeleje na konto wspólnoty szczątkowa kwotę i smoli regularne opłaty. Miesięcznie ma ich ok 1300 zł. Kasę za wynajem lokali pobiera od lokatorów lecz nie rozlicza się jak należy ze wspólnotą. W zeszłym roku zalegał ok 9 tyś. Spłacił je ale sytuacja znowu sie powtarza. Co możemy zrobić w tej sytuacji. Mamy zaplanowane na ten rok wymianę okien, drzwi na klatce i jakiś drobny remont na klatce schodowej a na koncie wspólnoty 900 zł. Na chwile obecna SRK zalega już ok 4 tys. Nie pomagają żadne upomnienia ani prośby. Proszę o rozsądna odpowiedź.

Komentarze

  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Wezwania do zapłaty + naliczanie odsetek ustawowych od zaległości. 13% powinno go otrzeźwić
  • Opcje
    a-za-z Użytkownik
    edytowano listopada -1
    A co na to Wasz administrator ?
  • Opcje
    lukapelukape Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Wysyła wezwania do zapłaty ale o odsetkach nic mi nie wiadomo. Z reszta z wezwań specjalnie nic sobie nie robi. Dziś przelał 2600 na 4500 które ma długu. Przynajmniej te okna da rade zrobić. Żeby tak zmusić aby systematycznie płacił. 1300 to chyba nie jest aż tak astronomiczna kwota. Nie dało by rady żeby lokatorzy którzy wynajmują mieszkania od SRK płacili osobno za wodę i fundusz remontowy plus zarządzanie i śmieci na Konto Wspólnoty a reszta czynszu do SRK?. Byłoby po problemie.
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano maja 2011
    Dziś przelał 2600 na 4500 które ma długu.
    To naliczcie mu ustawowe odsetki za zwłokę do dnia zapłaty i wyślijcie wezwanie do zapłaty pozostałej kwoty wraz z notą odsetkową.
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano maja 2011
    [cite] lukape:[/cite] Nie dało by rady żeby lokatorzy którzy wynajmują mieszkania od SRK płacili osobno za wodę i fundusz remontowy plus zarządzanie i śmieci na Konto Wspólnoty a reszta czynszu do SRK?. Byłoby po problemie.
    Niestety to nie jest możliwe.
    Warto uchwalić odsetki umowne i zacząć je egzekwować, bo na dzień dzisiejszy Waszemu dłużnikowi ta sytuacja się opłaca, otrzymuje nieoprocentowany kredyt od wspólnoty.
    Odnośnie odsetek ustawowych, to naliczcie je Państwo 3 lata wstecz od wszystkich zaległości.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.