Opłaty parkingowe

misummisum Użytkownik
edytowano czerwca 2011 w Wolne tematy
Mieszkam w bloku wspólnoty mieszkaniowej.Mam mieszkanie wykupione na własność.Nie posiadam samochodu.Pytanie: Czy zarządca wspólnoty może zacząć pobierać opłaty za parking w wysokości 5zł./mc. i czy my jako mieszkańcy nie płacimy tego już w czynszu skoro parking należy do wspólnoty a większość pobudowała sobie garaże przy placu parkingowym.Czy jeśli ja nie posiadam auta to mam płacić taki czynsz za parking.A co w sytuacjii gdy ja miałbym 1 samochód a większość mieszkańców posiada po 2 lub 3?Proszę o pomoc.

Komentarze

  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Zakładam, że teren należy do wspólnoty. Macie uchwałę na te stawki za miejsce parkingowe?
  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Jeśli to jest opłata stricte za parking samochodu (sprzątanie miejsc parkingowych, odśnieżanie, itp.), to nie musisz tego płacić, natomiast jeśli jest to opłata związana z utrzymaniem części gruntu wokół budynku, której jesteś współwłaścicielem, to opłatę masz obowiązek płacić.
    Zarówno jedna jak i druga opłata musi być ustalona w drodze uchwały i zaakceptowana przez wspólnotę.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] misum:[/cite]Mieszkam w bloku wspólnoty mieszkaniowej.Mam mieszkanie wykupione na własność.Nie posiadam samochodu.Pytanie:
    Czy zarządca wspólnoty może zacząć pobierać opłaty za parking w wysokości 5zł./mc. i
    czy my jako mieszkańcy nie płacimy tego już w czynszu skoro parking należy do wspólnoty a większość pobudowała sobie garaże przy placu parkingowym.
    Czy jeśli ja nie posiadam auta to mam płacić taki czynsz za parking.
    A co w sytuacjii gdy ja miałbym 1 samochód a większość mieszkańców posiada po 2 lub 3?
    Tu na forum nie rozstrzygniesz tego problemu, bo to jest problem Waszej wspólnoty . Te powyższe pytania zadaj Zarządcy/ Wspólnocie na zebraniu,.... a potem możesz wrócić tu na forum.

    Rozpocznie się teraz gdybanie , coby było gdyby było...
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano czerwca 2011
    misum: może zacząć pobierać opłaty za parking w wysokości 5 zł/m-c
    Czy parking ma wydzielone miejsca postojowe ?
    KubaP: Rozpocznie się teraz gdybanie
    misum: jeśli ja nie posiadam auta to mam płacić taki czynsz za parking
    Misum, a do ciebie nie przyjeżdżają samochodem goście ? Może to jest (gdybam) parking m.in. i dla gości członków waszej wspólnoty ???
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.