przewody telekomunikacyjne a zalewanie piwnic

helenkamhelenkam Użytkownik
edytowano czerwca 2011 w Zarządzanie Nieruchomościami
Przy większych opadach mieliśmy zalewane piwnice,odkopaliśmy fundamenty i okazało się, że w tych miejscach biegną przewody telewizji kablowej oraz telekomunikacji.Firmy pozostawiły dość duże otwory i w czasie dużych opadów część wody przedostaje się do piwnic. Mam pytanie czy możemy żądać od właścicieli sieci poniesienia części kosztów za naprawę izolację?

Komentarze

  • Opcje
    czajnik5czajnik5 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Tak, Helenko. Jeśli były to naprawy związane z uszczelnieniem izolacji w obrębie tych przejść, to powinniście zażądać 100 % zwrotu. Jeśli na skutek zalania przez te nieszczelne przejścia ponieśliście jeszcze inne straty, to też należy zażądać rekompensaty. Ja bym tak zrobił na Twoim miejscu.

    Pozdrawiam.
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano czerwca 2011
    Zrób zdjęcia, protokół z zalania i wyślij wezwanie do usunięcia wad z terminem + info, że po tym terminie wm zrobi to na własny koszt i ich tym obciąży.
    Do rachunku dolicz także koszt sprzątania, dezynfekcji po zalaniu
    I pisz do kablówki, bo to ona poszerzyła stare otwory telekomunikacji, prawda? :wink:;)
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano czerwca 2011
    Najważniejsza jest dokumentacja, która umożliwi udowodnienie szkody.
    Podstawą roszczenia będzie art. 471 k.c.
    Rozumiem, że gdyby nie te otwory, to do zalania nie doszłoby?
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    helenkamhelenkam Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Zdjęcia porobione, mamy w sumie 11 dziur przez które przedostawała się woda gruntowa do piwnic ale niestety głównym winowajcą jest rura spustowa, po odkopaniu okazało się, że deszczowka szła bezposrednio w fundamenty. Zdecydowaliśmy się na izolację fundamentów z drenażem i po problemie. Dziękuję za wskazówki
  • Opcje
    helenkamhelenkam Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Jeżeli chodzi o samą izolację to potraktowałam to jako " naprawę " a nie remont,który wymaga zgłoszenia. Mamy zarząd właścicielski ( brak zarządzającej firmy)i przyznam, że nie zastanawiałam się nad projektem. zaczynam równiez termomodernizację i tu posiadam wymagane pozwolenie na budowę.
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano czerwca 2011
    Jeżeli chodzi o samą izolację to potraktowałam to jako " naprawę " a nie remont,który wymaga zgłoszenia.
    Brawo! Zwykłe usunięcie awarii :wink:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.