Skąd się biorą trolle internetowe

czajnik5czajnik5 Użytkownik
edytowano lipca 2011 w Wolne tematy
Ja osobiście uważam, że to ludzie o niskim poczuciu własnej wartości, pełni kompleksów i zahamowań w tzw. życiu realnym, pełni rozgoryczenia i pretensji do całego świata, że znów im w życiu nie wyszło. Prywatnym, zawodowym, towarzyskim i wszelkim innym.

Internet, a w szczególności portal społecznościowy, forum dyskusyjne itp., daje im poczucie anonimowości, nawet jeśli pozornej, dzięki której w dyskusjach mogą poczuć się swobodniej i wyładowują swoje frustracje i żale na innych. Najczęściej odnoszą się krytycznie, ale niestety nie do przedmiotu dyskusji, lecz do dyskutantów.

Czy to słuszna obserwacja? A może ktoś ma odmienne od mojego zdanie?

Pozdrawiam.

Komentarze

  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Najczęściej odnoszą się krytycznie, ale niestety nie do przedmiotu dyskusji, lecz do dyskutantów. Czy to słuszna obserwacja ?
    Jak najbardziej. Może niekiedy biorą przykład z niektórych "naszych" posłów w... Sejmie ? :neutral:
  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] czajnik5:[/cite]Ja osobiście uważam, że to ludzie o niskim poczuciu własnej wartości, pełni kompleksów i zahamowań w tzw. życiu realnym, pełni rozgoryczenia i pretensji do całego świata, że znów im w życiu nie wyszło. Prywatnym, zawodowym, towarzyskim i wszelkim innym.

    Internet, a w szczególności portal społecznościowy, forum dyskusyjne itp., daje im poczucie anonimowości, nawet jeśli pozornej, dzięki której w dyskusjach mogą poczuć się swobodniej i wyładowują swoje frustracje i żale na innych. Najczęściej odnoszą się krytycznie, ale niestety nie do przedmiotu dyskusji, lecz do dyskutantów.

    Czy to słuszna obserwacja? A może ktoś ma odmienne od mojego zdanie?

    Pozdrawiam.

    Zgadzam się w 100%.

    Dodam tylko, że definicja człowieka, który jest w stanie rozbicia psychicznego spowodowanym doznanym niepowodzeniem albo tym, że nie może zrealizować swoich zamierzeń, zaspokoić swoich potrzeb, to frustrat.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.