składka na fundusz remontowy

Wies.PWies.P Użytkownik
edytowano lipca 2011 w Wolne tematy
Chcę wykupic swoje mieszkanie od gminy,powiedziano mi ze przy wykupie musze oddac gminie pieniadze które wpłacała na fundusz remontowy od roku 2007. Czy słusznie gmina żąda odemnie zwrotu pieniędzy?

Komentarze

  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    W zasadzie Nie . Niech ci napiszą podstawę prawną . Jednak każdy właściciel może postawić własne warunki.
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Z tym zwrotem to częsta praktyka przy wykupie
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    W pewnym mieście O.Gmina robi to tak .
    Zwraca się z pismem do zarządcy nieruchomości o podanie stanu wydatkowania FR na dany rok .
    To co "nadpłacili" dodają do ceny sprzedaży lokalu. Kupujący o niczym nie wie , chyba, że zrobił wywiad środowiskowy u zarządcy nieruchomości.
  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Generalnie, stary właściciel nie ma prawa domagać się zwrotu jakiejkolwiek składowej zaliczki na poczet utrzymania NW. W końcu na koniec roku te zaliczki są rozliczane i w większości przypadków zwracane są nadpłaty w zaliczkach dotyczące opłat za media czyli utrzymanie lokalu danego właściciela.
    Z drugiej strony, sprzedający może postawić swoje warunki sprzedaży lokalu od kupca.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] EDDIE:[/cite]Generalnie, stary właściciel nie ma prawa domagać się zwrotu jakiejkolwiek składowej zaliczki na poczet utrzymania NW. W końcu na koniec roku te zaliczki są rozliczane ....
    Prawie masz racje, ale nie dotyczy to Funduszu Remontowego NW , który jest zaliczką celową >
    Gminy jako budżetowiec, szukają kasy gdzie się da i jak się da , stąd temat "wyłudzenia" od nowego właściciela kasy za niewykorzystany FR.
    Szkoda, że Gminy nie pamiętają, że nie płacą tzw Funduszu amortyzacji części wspólnych , za zużycie nieruchomości w okresie pozostawania właścicielem lokalu.
  • Opcje
    Wies.PWies.P Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Dziękuje za odpowiedzi. Dowiedziałam sie że jeżeli nie oddam zaliczek wpłaconych na FR przez gminę,to mi nie sprzedadzą mieszkania,mam zwrócic około 4-rech tys.To jest dla mnie bardzo duzo, długo składałam żeby wykupić mieszkanie na raty, mam rente a mąż zasiłek emerytalny.Proszę mądre osoby o pomoc.
  • Opcje
    helenkamhelenkam Użytkownik
    edytowano listopada -1
    W naszej wspólnocie mamy kilka lokali gminnych i niewykorzystany fundusz remontowy przy zbyciu lokalu przez gminę równiez podlega zwrotowi.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] Wies.P:[/cite]Dziękuje za odpowiedzi. Dowiedziałam sie że jeżeli nie oddam zaliczek wpłaconych na FR przez gminę,to mi nie sprzedadzą mieszkania,
    mam zwrócic około 4-rech tys.To jest dla mnie bardzo duzo, długo składałam żeby wykupić mieszkanie na raty, mam rente a mąż zasiłek emerytalny.Proszę mądre osoby o pomoc.
    Ani mądrzy ani głupi ci nie pomogą . Gmina postawiła, jako właściciel lokalu, takie warunki i już . Ty się możesz do tego dostosować lub nie kupować tego mieszkania na warunkach jakie ci proponuje Gmina.
    Idź na rozmowę go burmistrza , może on ci coś pomoże.
  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Gminy jako budżetowiec, szukają kasy gdzie się da i jak się da , stąd temat "wyłudzenia" od nowego właściciela kasy za niewykorzystany FR.

    To jak to jest w końcu? Wyłudzenie, czy żądanie w majestacie prawa?



    Wies.P, idź do gminy i powiedz, ze nie stać ciebie na taką dopłatę. Osobiście mam nadal stare mieszkanie do sprzedania i zmiękłbym po takim stwierdzeniu. Zbytnio zależy mi na sprzedaży, by spierać się o 4 tysiące, a mieszkania lecą w dół cały czas... :sad:
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano lipca 2011
    [cite] Wies.P:[/cite]Chcę wykupic swoje mieszkanie od gminy,powiedziano mi ze przy wykupie musze oddac gminie pieniadze które wpłacała na fundusz remontowy od roku 2007. Czy słusznie gmina żąda odemnie zwrotu pieniędzy?

    Gmina ma roszczenie do wspólnoty o zwrot tych pieniędzy, to są tylko zaliczki. Jeżeli wystąpiłaby, teoretycznie wspólnota powinna te pieniądze oddać, w takiej sytuacji, w razie remontu nowy właściciel musiałby je uzupełnić.
    Wspólnota może jednak odmówić zwrotu, wtedy gmina musiałaby się procesować, a tak wyciąga te pieniądze od nabywcy lokalu przy wykupie.
    Moim zdaniem taka praktyka nie jest zgodna z prawem.
    To sprawa pomiędzy wspólnota a gminą - tak naprawdę nie można przesądzić czy w ogóle sąd uznałby kierowane do wspólnoty roszczenie gminy o zwrot niewykorzystanych środków na fundusz remontowy.

    Warto sprawdzić czy gmina podjęła jakąś uchwałę upoważniającą do takich praktyk.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.