droga dojazdowa do kamienicy

anka1anka1 Użytkownik
edytowano sierpnia 2011 w Wolne tematy
Witam.
Mieszkam w 6 rodzinnej kamienicy.Dojazd do budynku jest drogą gminy i wysypana jest czarna szlaką(bardzo jest uciążliwa gdy jest sucho i wiatr zawieje,jak są okna otwarte to czarno jest na parapecie i na meblach,natomiast jak pada to robi się czarne błoto).Co można zrobić w tej sprawie ? Pisać do burmistrza ? Pytać o zgodę wszystkich współlokatorów ? (5 lokali jest wykupionych 1 jest gminny)..Dodam jeszcze że oprócz mojej kamienicy są jeszcze 2 kamienice stojące z przodu. Proszę o radę

Komentarze

  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Są dwa rozwiązania:

    1. Zwracacie się do gminy i gmina remontuje, czy utwardza drogę.
    2. Gmina nie ma środków i odmawia utwardzenia drogi, wtedy mieszkańcy tych kamienic muszą sami zebrać środki na utwardzenie drogi gminnej.

    Trzecie rozwiązanie, w którym znajdujecie sponsora pomijam.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Dojazd do budynku jest drogą gminy
    czy to jest droga tylko do waszej posesji?
  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] anka1:[/cite]Dodam jeszcze że oprócz mojej kamienicy są jeszcze 2 kamienice stojące z przodu.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Dojazd do budynku jest drogą gminy
    Dodam jeszcze że oprócz mojej kamienicy są jeszcze 2 kamienice stojące z przodu.
    Macie dwa wyjścia
    albo wywalczycie w Gminie, że ona wam drogę utwardzi , ale to będzie 2780!!!! rok,
    albo dogadacie się z tymi dwoma poprzedzającymi Was nieruchomościami i zrobicie zrzutkę do czapki , wystąpicie o "błogosławieństwo" do Gminy na utwardzenie drogi i wykonacie to utwardzenie systemem gospodarczym ( 1 m2 kostki betonowej - puzli to około 120 zł na gotowo). Drogę utwardzoną będziecie mieli jeszcze w tym roku.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.