Dewaluacja pozytywnych ocen na forum, pisanie na temat.

EDDIEEDDIE Użytkownik
edytowano sierpnia 2011 w O Forum
Źle się dzieje na forum.

To co wczoraj i dzisiaj zobaczyłem w kilku wątkach skłania mnie do napisania tak zatytułowanego wątku.
Dewaluacja, nadużycia lub wręcz manipulowanie ocenami spowoduje, że za chwilę trzeba będzie wyłączyć opcję dodawania pozytywnej oceny.

Inna sprawa, to pisanie na temat. Prosiłbym władze tego forum o wprowadzenie do regulaminu zapisu, by w wątkach pisać ściśle na temat oraz rygorystycznie przestrzegać pisania na temat, bo tylko to uchroni przed śmietnikiem. Jest dział WOLNE TEMATY, tam można pisać o czym kto chce.

Kiedyś prosiłem także o dopisanie, by tytuły wątków formułować w sposób jak najbardziej określający temat. To bardzo ułatwia szukanie tego co nas interesuje.

Komentarze

  • Opcje
    czajnik5czajnik5 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Doświadczenie pokazuje, że nagradzanie wypowiedzi jest związane nie tyle z rzeczywistą pozytywną oceną, ile z sympatiami pomiędzy poszczególnymi użytkownikami. W mojej opinii należy te punkty zlikwidować. Niech każdy użytkownik sam sobie ocenia, czy wypowiedź zasługuje na zainteresowanie, czy też nie. W końcu każdy ma swój rozum (podobno).

    Przykład sympatii pomiędzy użytkownikami: KubaP lubi użytkownika xxxll, a użytkownik xxxll lubi użytkownika KubaP.
    Inny przykład: niejaki wilkowyje lubi użytkownika KubaP, a ten ostatni lubi niejakiego exist. Tenże ostatni z kolei najpewniej darzy sympatią niejakiego kondominium.net.twa.
  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano sierpnia 2011
    Nie pisałem o powodach udzielania pozytywnych ocen, bo tych może być wiele, a ostatnim z nich obiektywna ocena treści merytorycznej. Z resztą to widać kto komu i dlaczego takie oceny dodaje. Jeśli o sympatie między userami chodzi, to można by jeszcze wymienić relacje elan124/KubaP, ale nie o to chodzi. Nawiasem mówiąc widzę w tej chwili, że userzy wymienieni przez Ciebie Czajnik mają konta zawieszone w tej chwili... czyżby przypadek?

    Chodziło mi o wypaczanie idei funkcjonowania systemu ocen i o fakt, że władze forum powinny w tym kierunku podjąć pewne działania.

    A co myślicie o egzekwowaniu pisania na temat? Przecież wypowiedzi userów (rozsądnych) dla władzy są bezcenne.
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano sierpnia 2011
    EDDIE: to można by jeszcze wymienić relacje elan124/KubaP
    Czy możesz kolego zejść ze mnie, a swoich "obiektywnych relacji" nie widzisz... ? :tongue:
    EDDIE: Przecież wypowiedzi userów (rozsądnych) dla władzy są bezcenne
    To już tobie odbiło wyraźnie :confused:
  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Elan, to jest wątek na temat uzdrowienia chorych sytuacji na forum. Dyskusja rzeczowa ale szczera. Nie zmuszaj mnie, bym podał jako przykład twoje pozytywne oceny dla KubyP, które są według mnie beznadziejne i wręcz kompromitujące Ciebie.

    Dyskutujmy o meritum wątku.
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Nie zmuszaj mnie
    Zmuszam ciebie.
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano sierpnia 2011
    EDDIE, zawieszone jest konto KubyP: https://forum.zarzadca.pl/account/1713/
    Ale exist nie: https://forum.zarzadca.pl/account/1711/
    Kont xxxll oraz kondominium.net.twa nie ma na tym forum.
  • Opcje
    MirekLMirekL Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Szanowni forumowicze, rzeczywiście macie racje.Tu nie ma dyskusji, tu są prawdy objawione ekspertow. Dzisiaj trzykrotnie "ośmieliłem " się mieć zdanie inne od "wszechwiedzącego" ownera. Niestety nie przeszedlem przez sito cenzury.
    EDDIE - Twoje dywagacje na temat trzymania się wątku są w Twoich ustach niepoważne.Magia rankingu niektorych oślepia.:bigsmile::bigsmile:
  • Opcje
    czajnik5czajnik5 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] owner:[/cite]Kont xxxll oraz kondominium.net.twa nie ma na tym forum.
    "kondominium.net.twa" może i nie ma, ale przysiągłbym, że niedawno zobaczyłem pozytywną ocenę użytkownika xxxll dla użytkownika KubaP. Jak jest pozytywna ocena użytkownika xxxll, to chyba musi być też konto użytkownika xxxll.
  • Opcje
    orsors Użytkownik
    edytowano sierpnia 2011
    Oto i konto xxxll (nawet owner może się mylić) ;-)

    https://forum.zarzadca.pl/account/2074/
  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano sierpnia 2011
    Konto o niczym nie świadczy, lepiej spójrzcie na ten wątek i aktywność xxxll - https://forum.zarzadca.pl/discussion/3303/konto-bankowe-wspolnoty-mieszkaniowej/#Item_17
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano sierpnia 2011
    Rzeczywiście, jest konto xxxll, i jest zawieszone. :confused:
    [cite] EDDIE:[/cite]spójrzcie na ten wątek i aktywność xxxll - https://forum.zarzadca.pl/discussion/3303/konto-bankowe-wspolnoty-mieszkaniowej/#Item_17
    KubaP pisze na 4 ręce albo i więcej. Jak traci jednego klona, zaraz tworzy następnego.
    Użytkownicy go nie chwalą, nie oceniają pozytywnie? Nie ma problemu, on sam o to zadba.
    Widać, komu tu zależy na rankingach. :smile:
    Komentarz edytowany owner
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Widać, komu tu zależy na rankingach
    Stwarza się możliwości to się i je wykorzystuje. Nie dziwota.
  • Opcje
    czajnik5czajnik5 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Wystarczy. Dajmy okazję do wyrażenia swojej opinii wiadomemu użytkownikowi. Może niech administrator odwiesi jakieś jedno konto z kolekcji. A może wiadomy użytkownik ma już nową kolekcję, np. czajnlk5, vikil2, kondomlnium.net.twa, owner__wm, itp...
  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] elan124:[/cite]
    Widać, komu tu zależy na rankingach
    Stwarza się możliwości to się i je wykorzystuje. Nie dziwota.

    Można wszystko robić, czy wykorzystywać, lecz przede wszystkim trzeba przestrzegać regulamin i netykietę.
  • Opcje
    adminadmin Administrator ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    admin.png
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY 62f9tf1o2jb0.png
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    EDDIE: Można wszystko robić
    Ale najlepiej zastosować metodę usta-usta :bigsmile:
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    elan124, tak bardzo się stęskniłeś za KubąP? :smile:
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    tak bardzo się stęskniłeś za KubąP ?
    Lubię folklor, czy to takie dziwne... ? :wink:
  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Wszystko ma swoje miejsce, folklor na forum na pewno nie.
  • Opcje
    adminadmin Administrator ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    Szanowni użytkownicy,
    od dziś zamiast punktów jest Oooo i Eeee. Każdy może interpretować użycie opcji na własny sposób.:wink:
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY 62f9tf1o2jb0.png
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano sierpnia 2011
    EDDIE: "folklor na forum na pewno nie
    Ale był, Szanowny Forumowiczu :wink:
    Komentarz edytowany elan124
  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] admin:[/cite]Szanowni użytkownicy, od dziś zamiast punktów jest Oooo i Eeee. Każdy może interpretować użycie opcji na własny sposób.:wink:


    Coś mi się wydaje, że aby nie dopuścić do deprecjacji ocen, należałoby je czasowo zawiesić...
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    EDDIE: Coś mi się wydaje
    Masz konkretnie inne propozycje ? Tak czy nie ? :wink:
  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Gdybym miał inne propozycje, z pewnością podzieliłbym się nimi.
    Władze forum mają, jak sądzę, swoje koncepcje na "uzdrowienie" sytuacji. Ufam, że te koncepcje dobrze zadziałają.
  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Jak widać od kilku dni, władza forum zdecydowała o usunięciu systemu ocen w dotychczasowej postaci i chwała jej za to.
    Oby jeszcze można było wpłynąć na jakość poprzez pisanie na temat zamiast o d.pie Maryni, było by super:bigsmile:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.