Odpowiedzialność wspólnoty mieszkaniowej

gosiaa191gosiaa191 Użytkownik
edytowano sierpnia 2011 w Zarządzanie Nieruchomościami
Witam,

jestem właścicielką mieszkania, którym zarządza wspólnota mieszkaniowa. Pękła rura w podłodze od centralnego ogrzewania i sąsiad na dole ma zalany sufit. Do kogo należy usunięcie przecieku w instalacji centralnego ogrzewania? do mnie czy do zarządu? Dodam, że nie ma u nas zainstalowanych ciepłomierzy i wszyscy lokatorzy płacą określoną kwotę za ogrzewanie, taką samą. Jest możliwe techniczne odłączenie mieszkania od całej instalacji za pomocą zaworu na klatce. Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam

Komentarze

  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    jestem właścicielką mieszkania, którym zarządza wspólnota mieszkaniowa.
    Jesteś właścicielką i sama tym lokalem zarządzasz. Wspólnota zarządza częściami wspólnymi nieruchomości. To taka poprawka.
    Pękła rura w podłodze od centralnego ogrzewania i sąsiad na dole ma zalany sufit. Do kogo należy usunięcie przecieku w instalacji centralnego ogrzewania? do mnie czy do zarządu?
    Pewnie masz rozprowadzenie CO poziome, za pośrednictwem rozdzielacza ulokowanego centralnie w lokalu.

    Uważam, że koszt naprawy należy do ciebie , bo ta część instalacji służy tylko tobie. Do wspólnoty należy nadzór nad instalacją doprowadzającą ciepło do zaworu na klatce schodowej.

    Tak na marginesie, nie masz przygotowanego podejścia na założenie licznika CO?
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano sierpnia 2011
    [cite] KubaP:[/cite]

    Uważam, że koszt naprawy należy do ciebie , bo ta część instalacji służy tylko tobie. Do wspólnoty należy nadzór nad instalacją doprowadzającą ciepło do zaworu na klatce schodowej.


    Cała instalacja jest częścią wspólną nieruchomości, tam nie ma indywidualnego systemu grzewczego:
    [cite] gosiaa191:[/cite]Dodam, że nie ma u nas zainstalowanych ciepłomierzy i wszyscy lokatorzy płacą określoną kwotę za ogrzewanie, taką samą.

    Wspólnota powinna moim zdaniem usunąć przeciek.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    I znowu wraca temat nieostrej granicy części wspólnej, czyli na dwoje babka wróżyła :wink:
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano sierpnia 2011
    Cała instalacja jest częścią wspólną nieruchomości, tam nie ma indywidualnego systemu grzewczego:
    Pozostanę przy swoim zdaniu
    Jest możliwe techniczne odłączenie mieszkania od całej instalacji za pomocą zaworu na klatce.
    
    Kiedyś czytałem wyrok, chyba, Sądu we Wrocławiu, że przy rozprowadzeniu poziomym ciepła, przy możliwości odłączenia lokalu bez szkody innych użytkowników, to właściciel jest zobligowany do ponoszenia kosztów utrzymania takiej instalacji podobnie jak przy balkonach ponieważ słuzy tylko jednemu właścicielowi.

    Zarządco, chyba, ty nie rozróżniasz na czym polega poziome rozprowadzenie nośnika ciepła od pionowego .:wink:
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano sierpnia 2011
    [cite] KubaP:[/cite]

    Zarządco, chyba, ty nie rozróżniasz na czym polega poziome rozprowadzenie nośnika ciepła od pionowego.


    Uważam, że cała instalacja jest w tym przypadku wspólna niezależnie od jej usytuowania, choć to orzeczenie jest przyznam interesujące, jeśli można prosić o sygnaturę i rok.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.