lokal zastępczy
IKSI
Użytkownik
Właścicel lokalu zawarł umowę najmu z rodziną - 2+2. Niestety rodzina nie płaci i nie ma zamiaru się wyprowadzić. Co ciekawe, właścicel nabył mieszkanie w kredycie i ma kłopoty z płatnością. Zapewne bank bedzxie chciał odebrać, co jego. Jednak co innego postępowanie banku w stosunku do swojego dłużnika a co innego do lokatorów co do których bank nie ma żadnej umowy. Jak to dokładnie jest. Jest ustawa, która chroni prawa lokatorów. W przypadku wyroku o eksmisje należy się lokatorom lokal zastępczy. Lokal zastępczy ma zapewnic gmina, ale gmina nie ma. jaki to ma być lokal? Jak długo ci lokatorzy mogą sobie zamieszkiwać
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.
Komentarze
Jaki jest zapis w umowie w przypadku braku płatności?
Wspólnota ma pilnować, żeby właściciel płacił zaliczki. Tylko tyle i aż tyle
Inną sprawą jest to, kto ten lokal ma zapewnić.
Znajomy odziedziczył mieszkanie po ojcu, a zamieszkiwała w nim konkubina ojca i nie zamierzała się wyprowadzić.
Podczas jej nieobecności w mieszkaniu, w obecności policjantów wszedł do swojego mieszkania wykręcając zamki i wezwał ją do odebrania resztek swoich rzeczy z mieszkania i było po sprawie.
Może coś takiego było by skuteczne w przypadku dłużnika lokatora?
Natomiast pytam właśnie "jak sobie bank poradzi" z lokatorem , który ma tytuł prawny do lokalu - tj. umowę najmu z właścicelem tego lokalu a nie z bankiem.
Jeżeli bank uzyska wyrok, to przeprowadzi egzekucję z nieruchomości na takich samych zasadach jak inni wierzyciele.
Co do umowy najmu, to o ile przejmie lokal - wejdzie w prawa wynajmującego.
Art. 678 par. 1 kc stanowi bowiem, że zbywca wstępuje z mocy prawa w stosunek najmu, jednak może ten najem wypowiedzieć z zachowaniem ustawowych terminów wypowiedzenia.
W niektórych przypadkach będzie związany umową najmu.
To jest forum wspólnot mieszkaniowych. Rozmawiamy o problemach właścicieli lokali we wspólnotach, a nie o problemach banku, który takim właścicielem nie jest. Jeśli nim będzie, to doradzimy bankowi, jak ma postąpić z lokatorem.
Ale już za opłatą - bankowy radca prawny lub obsługująca bank kancelaria może się z nami podzielić swoim wynagrodzeniem.