najemca ma tytuł prawny do innego lokalu

arlaarla Użytkownik
edytowano sierpnia 2011 w Zarządzanie Nieruchomościami
Mam pytanie: czy najemca może być jednocześnie właścicielem innego domu? Lokatorka w mieście X, kupiła dom w miejscowości Y / odalonej o kilkanaście km od X/. Wiadomo, że zamieszkuje dom w Y, jej mieszkanie gminne /w WM/ zamieszkuje zameldwana córka . Teraz lokatorka usiłuje zamienić gminne mieszkanie , wymeldowując córkę, bo wzięła już wcześniej sporą kasę za zamianę. Zamieniony lokal ,z gminy, będzie wynajmowała za kasę. Wiem , że wspólnota nie ma nic do zamiany, ale tak po ludzku czy to jest OK? Tylu ludzi oczekuje na gminne mieszkania, a sprytna pani robi biznes kosztem takch właśnie ludzi.

Komentarze

  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Teraz lokatorka usiłuje zamienić gminne mieszkanie , wymeldowując córkę, bo wzięła już wcześniej sporą kasę za zamianę.

    Na co chce zamieniać gminne mieszkanie?
  • Opcje
    arlaarla Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Na inne gminne mieszkanie.
  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Nie widzę w tym żadnego biznesu:confused:
  • Opcje
    arlaarla Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Mnie się wydawało, że jeżeli ktoś mieszka w domu jednorodzinnym, a wynajmuje za ciężką kasę komuś mieszkanie komunalne, to jest to biznes. W końcu dla kogo te mieszkania gminne? Jeżeli robi to właściciel, nie najemca, to wszystko OK. Problem , że "wynajmujący" od gminy, wynajmuje innemu za dodatkową kasę. Może jest to lege artis, / a może nie?/ ale jakoś niezbyt fajnie.
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    W większości gmin (może we wszystkich) najemca nie może być właścicielem lokalu. Jak jest i gmina się o tym dowie, to mu umowę najmu wypowie
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.