Zmiana ogrzewania w mieszkaniu

SelmaSelma Użytkownik
edytowano sierpnia 2011 w Zarządzanie Nieruchomościami
Witam wszystkich i proszę bardzo o odpowiedz, mieszkam w małej wspólnocie / 6 mieszkań / wszystkie wykupione,w tym również i moje własność hipoteczna, wszyscy właściciele mają mają inne ogrzewanie w mieszkaniach, jedni gazowe, inni elektryczne / ja mam elektryczne od roku 1995/.Chcę zmienić swoje ogrzewanie na gazowe, nadmieniam iż mam ciepłą wodę z piecyka gazowego , jak i inni właściciele w domu. Mieszkam na II piętrze pod dachem, więc takie sprawy jak dostępność do komina , a w nim osobnego kanału wentylacyjnego rozwiązano 30 lat temu zasiedlając ten budynek.Moje pytanie, czy na zmianę mojego ogrzewania muszą wyrazić zgodę wszyscy, czy większość, czy te ew. prace za które tylko ja płacę przekraczają zwykły zarząd, czy wreszcie mogę tylko ich o tym poinformować na tablicy ogłoszeniowej / mamy paskudnie złośliwą sąsiadkę, która od lat nam robi pod górkę / Dziękuję i czekam

Komentarze

  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano sierpnia 2011
    W jaki sposób twój rodzaj ogrzewania ma wpływ na pozostałych sąsiadów? Ja takiego nie widzę.
    Jeśli żaden, to nawet potrzeby informowania także nie widzę - poza grzecznościowym przeproszeniem za remontowe hałasy
  • Opcje
    SelmaSelma Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Żaden, ale są przepisy, uchwały, i sąsiadka co lata po urzędach i donosi
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Jakie przepisy?
    Uchwały dotyczące twojego lokalu? Olej
    Sąsiadka i urzędy. Jak nie łamiesz przepisów - olej
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    [cite] Selma:[/cite]Moje pytanie, czy na zmianę mojego ogrzewania muszą wyrazić zgodę wszyscy, czy większość, czy te ew. prace za które tylko ja płacę przekraczają zwykły zarząd, czy wreszcie mogę tylko ich o tym poinformować na tablicy ogłoszeniowej / mamy paskudnie złośliwą sąsiadkę, która od lat nam robi pod górkę / Dziękuję i czekam

    Na montaż pieca gazowego potrzebne jest przecież pozwolenie na budowę, projekt i oczywiście zgoda wspólnoty mieszkaniowej, tej sąsiadki również, bo to mała wspólnota.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    SelmaSelma Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Czyli nic nie zrobię przez złośliwą babę.Miałam nadzieję, że durnowate przepisy zostały zmienione, że jak już to decyduje większość.:cry::cry::cry:
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    [cite] Selma:[/cite]Czyli nic nie zrobię przez złośliwą babę.Miałam nadzieję, że durnowate przepisy zostały zmienione, że jak już to decyduje większość.:cry::cry::cry:

    Trzeba z ową babą się zaprzyjaźnić, tym bardziej wskazane, że to mała wspólnota.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    MirekLMirekL Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Zarządca -
    Na montaż pieca gazowego potrzebne jest przecież pozwolenie na budowę, projekt i oczywiście zgoda wspólnoty mieszkaniowej, tej sąsiadki również, bo to mała wspólnota.
    Skąd masz te informacje?
    :bigsmile:
  • Opcje
    ownerowner Użytkownik
    edytowano listopada -1
    1) Z ustawy Prawo budowlane.
    Art. 29 wylicza rodzaje budów oraz robót budowlanych, które nie wymagają pozwolenia na budowę. Nie zawiera on punktu o przebudowie instalacji gazowej ani o budowie instalacji gazowego systemu grzewczego. Jeśli zatem takie roboty budowlane nie zostały wyłączone z obowiązku uzyskania pozwolenia na budowę, to temu obowiązkowi podlegają.

    2) Z praktyki.
    Zakładałem ogrzewanie gazowe. Musiałem mieć projekt, pozwolenie na budowę, zgodę innych właścicieli itp.

    "Art. 29. 1. Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa: (...)
    2. Pozwolenia na budowę nie wymaga wykonywanie robót budowlanych polegających na: (...)"
  • Opcje
    MirekLMirekL Użytkownik
    edytowano sierpnia 2011
    owner - muszę przyznać ,że nie rozumiem tego wpisu. Ale chyba Ty wiesz najlepiej ,że ja dużo rzeczy nieroz:bigsmile:umiem.
    selma - jeżeli problem nadal cię interesuje to się odezwij.:bigsmile:
    Komentarz edytowany MirekL
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.