Wzór pisma do zarządcy budynku o zlecenie wykonania ekspertyzy technicznej dachu

DevilDevil Użytkownik
edytowano sierpnia 2011 w Zarządzanie Nieruchomościami
Witam wszystkich !
Tak jak w temacie pilnie potrzebuje wzoru pisma do swojego zarządcy żeby on zlecił wykonanie ekspertyzy dachu.Czy pod tym pismem muszą sie wszyscy lokatorzy podpisać(mała wspólnota)czy wystarczy tylko jedna osoba która wnioskuje.

Komentarze

  • Opcje
    daarekdaarek Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Chwilę.
    Jeżeli to jest mała wspólnota to na jakich zasadach jest w niej zarządca?
    Powierzyliście mu umową zarządzanie czy zatrudniliście go do pomocy?
    Jakby na to nie patrzeć to taki zarządca powinien występować z ewentualnym pismem do Was jako jego pracodawców a nie Wy do niego bo byłoby to pomyleniem pojęć i profanacją prawa własności.
    Nie ma tak żeby "ogon rządził psem".
    Radzę zapoznać się z działem IV Kodeksu Cywilnego.
  • Opcje
    DevilDevil Użytkownik
    edytowano sierpnia 2011
    Chodzi o to że jesteśmy małą wspólnotą 6 rodzin i powierzyliśmy nasz blok firmie która zajmuje sie zarządzaniem nieruchomościami(czyli jest naszym zarządcą).Problem polega na tym że mieszkam na poddaszu i caly czas zalewa mi ściany oraz strych obok.Wyszedłem z wnioskiem do zarządcy o remont całkowity dachu na poczatku wszyscy sie zgodzili(nie na papieże i tu był błąd),nasz zarządca znalazł pare firm i my wybraliśmy najlepsza firmę jaką uważaliśmy i po wycenie dachu jeden z lakatorów sie wycofał bo powiedział że dach nie wymaga całego remontu tylko łatania,my jesteśmy(czyli wiekszość) innego zdania.Dziś dostaliśmy od naszego zarządcy pismo i pisze w nim że remont dachu nie może byc przeprowadzony bo jedna osoba sie nie zgadza i dalej w piśmie jest dołączone ksero pisma które napisal lokator "po konsultacji z fachowcem ten dach nie wymaga całkowitego remontu tylko łatania"
    .Dla tego ja chce iść jutro do zarządcy który według mnie jest nie kompetentny i chce żeby napisał Wniosek o wyrażenie zgody na dokonanie czynności przekraczającej zarząd zwykły ale wczesniej żeby zlecili wykonanie ekspertyzy technicznej żeby mieć podkładke dla sądu.
    Komentarz edytowany Devil
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    na początku wszyscy sie zgodzili (nie na papieże i tu był błąd)
    Też tak sądzę !
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    [cite] Devil:[/cite]Chodzi o to że jesteśmy małą wspólnotą 6 rodzin i powierzyliśmy nasz blok firmie która zajmuje sie zarządzaniem nieruchomościami(czyli jest naszym zarządcą).Problem polega na tym że mieszkam na poddaszu i caly czas zalewa mi ściany oraz strych obok.Wyszedłem z wnioskiem do zarządcy o remont całkowity dachu na poczatku wszyscy sie zgodzili(nie na papieże i tu był błąd),nasz zarządca znalazł pare firm i my wybraliśmy najlepsza firmę jaką uważaliśmy i po wycenie dachu jeden z lakatorów sie wycofał bo powiedział że dach nie wymaga całego remontu tylko łatania,my jesteśmy(czyli wiekszość) innego zdania.Dziś dostaliśmy od naszego zarządcy pismo i pisze w nim że remont dachu nie może byc przeprowadzony bo jedna osoba sie nie zgadza i dalej w piśmie jest dołączone ksero pisma które napisal lokator "po konsultacji z fachowcem ten dach nie wymaga całkowitego remontu tylko łatania"
    .Dla tego ja chce iść jutro do zarządcy który według mnie jest nie kompetentny i chce żeby napisał Wniosek o wyrażenie zgody na dokonanie czynności przekraczającej zarząd zwykły ale wczesniej żeby zlecili wykonanie ekspertyzy technicznej żeby mieć podkładke dla sądu.

    Moim zdaniem zlecenie wykonania ekspertyzy nie jest czynnością przekraczającą zarząd zwykły i nie wymaga zgody wszystkich właścicieli. Rozumiem, że ta ekspertyza jest naprawdę konieczna.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    DevilDevil Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Ja sie na tym tak nie znam w wzorze do sądu "Wniosek o wyrażenie zgody na dokonanie czynności przekraczającej zarząd zwykły" jest tam ujęta ekspertyza ;d tak że myślałem że będzie potrzebna,a może ktoś mi powiedzieć od czego mam sie teraz zabrać żeby to jakoś ruszyc ??? dodam że mam poparcie wszystkich mieszkańców oprócz tego jednego gagatka
  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Zróbcie ekspertyzę na wniosek tych mieszkańców, którzy się zgodzili. Ekspertyza jest konieczna ponieważ jak piszesz zalewa ściany przez dach i jest niezbędne do oceny stopnia remontu dachu. Nie musisz mieć w tym przypadku wszystkich podpisów pod wnioskiem o ekspertyzę, wystarczy jak na przykład Ty sama lub razem z innym współwłaścicielem podpiszecie się pod wnioskiem.

    Jeśli po ekspertyzie ten "gagatek" nie zmieni zdania (należy mieć nadzieję, że jednak zmieni jeśli ekspertyza potwierdzi remont całego dachu), to pozostaje ci tylko Sąd, ale trzymając w ręku taką ekspertyzę, będzie to tylko formalność, by Sąd nakazał ten remont.
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    Moim zdaniem wystarczy protokół kontroli z przeglądu technicznego wykonany przez osobę z uprawnieniami, ekspertyza i tak nie takiego waloru w sądzie, jest tylko dokumentem prywatnym.
    Jeżeli sąd to uzna za stosowne, to powoła biegłego co oceny.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.