Remont balkonu

beansidhebeansidhe Użytkownik
edytowano września 2011 w Wolne tematy
Witam
Mam spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu. Niedawno spółdzielnia zapowiedziała mi pisemnie duży remont balkonu. W piśmie tym zaznaczyli że "remont balkonu nie obejmuje odtworzenia płytek"(czyli że planują skucie moich płytek) Moje pytanie brzmi czy spółdzielnia ma prawo skuć płytki i nie położyć nowych oraz czy mogę domagać się od spółdzielni jakiejś rekompensaty za skucie płytek(przecież będę musiała położyć nowe)?

Komentarze

  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    SM odpowiada tylko za konstrukcje balkonu. Wykończenie ( w tym położenie warstwy ścieralnej - płytek) należy do użytkownika . Tak zadecydował SN
    Tu masz link
    http://prawo.money.pl/orzecznictwo/sad-najwyzszy/uchwala;sn;izba;cywilna,ic,iii,czp,10,08,8467,orzeczenie.html
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano września 2011
    Beansidhe raczej chodzi o roszczenie odszkodowawcze za uszkodzenie płytek.
    To dość trudna kwestia, moim zdaniem spółdzielnia powinna pokryć koszty.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] Zarządca:[/cite]Beansidhe raczej chodzi o roszczenie odszkodowawcze za uszkodzenie płytek.
    To dość trudna kwestia, moim zdaniem spółdzielnia powinna pokryć koszty.
    Stanowisko winno być uzależnione, tak uważam, od dokumentacji technicznej i jaka tam jest zapisana warstwa ścieralna balkonu.
    Jeżeli użytkownik pomieszczenia pomocniczego jakim jest balkon, położył je bez zgody Zarządcy nieruchomości , to uważam nie powinien otrzymać zwrotu odszkodowawczego z tytułu ich zerwania.
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Beansidhe: Czyli że planują skucie moich płytek
    A przed wprowadzeniem do mieszkania, co tam było zamiast płytek ?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.