obracanie sie własnego licznika choć nie spłukuje sie w tym momencie wody

Justyna85Justyna85 Użytkownik
edytowano września 2011 w Zarządzanie Nieruchomościami
witam,

jestem tutaj nowa i mam pewien problem dotyczący licznika w toalecie. więc po kolei: mieszkamy na drugim piętrze, nad nami mieszkało małżeństwo które w ubikacji miało starą spłuczkę chyba tzw syfon z takim sznurkiem który wydawał donośny odgłos. mieszkańcy wyprowadzili się a w ich miejsce wprowadziła sie matka z dzieckiem. miała generalny remont całego mieszkania i w tym czasie pojwił sie nasz problem. może Wam sie to wydać śmieszne choć sama mamie niewierzyłam gdy niezobaczyłam na własne oczy. parokrotnie podczas dnia słyszeliśmy taki odgłos jakby starej spłuczki. kiedyś niedało nam to spokoju i sprawdziliśmy licznik - podczas wydawania tego odgłosu z spłuczki nasz licznik poprostu zaczął wariować i tak sie szybko obracać. tak jak pisze mama moja to zauważyła - choć mysleliśmy że ma zwidy. niezawsze sie to pojawia regularnie. mam nagrane na kamerze w komórce te zjawisko. co jest tego przyczyną? kierownik z administracji osiedlowej wymyśla takie rzeczy że głowa mała
1. że my podczas spłukiwania swojego to nagrywamy - niewierzy nam i co chwile wymyśla jakieś niestworzone rzeczy
czasami się poświęciłam i wstawał rano kiedy sąsiadka wstawała i szła do toalety by nagrać obracający sie licznik, lub czekałam kiedy przyjeżdza z pracy. prosze o odpowiedzi i rady jeśli ktoś miał podobną sytuacje - najlepiej na maila justi85_1985@o2.pl lub na forum - postaram sie codziennie go sprawdzać

Komentarze

  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Mieszkasz we wspólnocie mieszkaniowej, jesteś właścicielem mieszkania ? Musisz jak najszybciej znaleźć świadków na twoją "okoliczność", ale odpowiedz najpierw na pytania. Chyba jesteś członkiem SM.
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Justyna, zanim na tym forum pojawi się Czajnik szukaj pomocy na jakimś forum technicznym, gdzie znajdziesz ludzi znających się na hydraulice
  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Justyna, gdzie dokładnie masz ten licznik? Czy masz jeden licznik na zimna wodę, czy drugi na ciepłą wodę także posiadasz? Kiedy licznik był legalizowany? Ile ma lat ten licznik?
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano września 2011
    - podczas wydawania tego odgłosu z spłuczki nasz licznik poprostu zaczął wariować i tak sie szybko obracać.
    Tak jak pisze mama moja to zauważyła - choć mysleliśmy że ma zwidy. Nie zawsze się to pojawia regularnie.
    Mam nagrane na kamerze w komórce te zjawisko. Co jest tego przyczyną?
    Kierownik z administracji osiedlowej wymyśla takie rzeczy że głowa mała
    1. że my podczas spłukiwania swojego to nagrywamy - niewierzy nam i co chwile wymyśla jakieś niestworzone rzeczy
    czasami się poświęciłam i wstawał rano kiedy sąsiadka wstawała i szła do toalety by nagrać obracający sie licznik, lub czekałam kiedy przyjeżdża z pracy.
    Proszę o odpowiedzi i rady jeśli ktoś miał podobną sytuacje
    Proponuje zrobić taki eksperyment.
    Zamknąć na zaworze u ciebie(mamy) wodę w okresie kiedy sąsiadka korzysta z toalety . Robić tak przez kilka dni. Jeżeli się okaże, że ona nie ma wody to znaczy jest wpięta w waszą instalację za wodomierzem. To oznacza, że twój wodomierz zlicza zużycie twojego lokalu i jej toalety.
    Komentarz edytowany KubaP
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    KubaP: Jeżeli się okaże, że ona nie ma wody
    Dobrze myślisz, ale jak to sprawdzisz ?
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] elan124:[/cite]
    KubaP: Jeżeli się okaże, że ona nie ma wody
    Dobrze myślisz, ale jak to sprawdzisz ?
    na ucho :wink: spuszcza i napełnia się spłuczka , po za tym sama sąsiadka zacznie "interweniować", że ma anomalie w dostawie wody ...
    Zamknąć na zaworze u ciebie(mamy) wodę w okresie kiedy sąsiadka korzysta z toalety .
  • Opcje
    Justyna85Justyna85 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    więc odpowiadam,

    niemieszkamy w wpólnoćie mieszkaniowej, jesteśmy właścicielami swojego mieszkania. mamy osobno licznik z ciepłą wodą oraz osobny na zimną, liczniki były wymieniane 2 lata temu. licznik dokładnie znajduje sie u kazdego za spłuczką. wczoraj koło 20 wieczorem znów był ten odgłos lecz niezdążyłam całego skamerować. prosze dalej sie wypowiadać na ten temat lub zadawać pytania lub posyłac linki gdzie mogłabym czegoś więcej sie dowiedzieć
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    To, że macie odrębne wodomierze to nie znaczy, że są prawidłowo zainstalowane.
    Próbowałaś zamknąć wodę przy swoim ( tym szalejącym wodomierzu ) i sprawdziłaś jak się zachowuje gdy sąsiadka korzysta z wody.?
  • Opcje
    Justyna85Justyna85 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    niestety nie ma jej, bedzie dopiero koło 15
  • Opcje
    Justyna85Justyna85 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    i twojego sposobu jeszcze nierobiliśmy KuboP
  • Opcje
    Justyna85Justyna85 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    moim zdaniem jak zastawie zawór z zimnej wody mój, to ona wode bedzie miała, ponieważ u nas w piwnicy jest główny zawór
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] Justyna85:[/cite]nie mieszkamy w wspólnocie mieszkaniowej, jesteśmy właścicielami swojego mieszkania.
    Wspólnota mieszkaniowa powstaje wtedy, gdy w budynku są przynajmniej dwa wyodrębnione lokale i mają różnych właścicieli.
    Są tzw. małe wspólnoty do siedmiu lokali w budynku i Duże powyżej siedmiu lokali.
    Jeżeli jest was, właścicieli mieszkań, dwoje to tworzycie małą wspólnotę mieszkaniową i podlegacie pod zapisy kodeksu cywilnego.
  • Opcje
    Justyna85Justyna85 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    hmmm,

    mieszkamy w bloku gdzie w klatce mieszka 8 rodzin, niejesteśmy w wspólnocie po podlegamy pod spółdzielnie mieszkaniową. na naszym osiedlu są 3 bloki gdzie jest tzw wspólnota ale my do niej niepodlegamy
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    to masz "walnięty" wodomierz....
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Justyna85: jak zastawie zawór z zimnej wody mój, to ona wodę będzie miała
    Nie medytuj, czyń tak jak zaproponował KubaP.
  • Opcje
    Justyna85Justyna85 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    ale jak ja zakręce swój wodomierz, to ona i tak bedzie mieć wode i każdy kto mieszka w tym samym pionie co ja, chyba że zakręce główny który jest w piwnicy, to wtedy nikt niebedzie miał
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Justyna85: to ona i tak będzie mieć wodę
    Skoro już wiesz, że ona będzie miała wodę, to może powiesz nam czy ona ma również wodomierze (z.w.i c.w.u) mierzące zużycie wody w jej mieszkaniu ? Jakie ma zużycie w ciągu ostatniego miesiąca ?
  • Opcje
    Justyna85Justyna85 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    powiem tak parokrotnie próbowaliśmy z nią porozmawiać na temat tego zajścia. 2 razy na naszą prośbe spuściła wode w ubikacji i nic niebyło, gdy znów problem sie pojawił przyszedł kierownik z pracownikiem i powiedziała że było sprawdzane i niewpuściła nikogo (ma chyba takie prawo) po parokrotnym powtórzeniu tego obracającego sie licznika kolejny raz mój tata poszedł po kierownika i w tym czasie przyszedł jej ojciec bo miał klucze do jej mieszkania. tata odkręcał wode w umywalce, wannie, spuszczał wode w toalecie i nic - to było przedwczoraj. wczoraj koło 20 znów to samo-obracający sie licznik, lecz dziś niestety jej nieprzyłapałam
  • Opcje
    Justyna85Justyna85 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    zużyciami, czynszami i tym podobnymi sprawami nikt sie niechwali - ile czego ma
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    zużyciami (...) nikt się nie chwali - ile czego ma
    A waszej Administracji nie chwalicie się ile zużyliscie wody w okresie rozliczeniowym ? Jak się nie chwalicie to jak wam naliczają zużycie wody ? Od łebka ? Jak tak, to nie masz się co przejmować. Przecież dla ciebie to obojętnie czy twój "wodomierz" harcuje, czy nie. I tak rozliczą cię od osoby.
  • Opcje
    Justyna85Justyna85 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    przychodzą pracownicy z administracji i spisują, ale niemówią innym kto ile ma. wczoraj znów sie to pojawiło koło 22, a dziś 9:15, ale w tym czasie sąsiadki niema więc to nie od niej, ale coś musi być bo samo by sie niezrobiło
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano września 2011
    [cite] Justyna85:[/cite]przychodzą pracownicy z administracji i spisują, ale nie mówią innym kto ile ma.
    wczoraj znów się to pojawiło koło 22, a dziś 9:15, ale w tym czasie sąsiadki niema więc to nie od niej,
    ale coś musi być bo samo by się nie zrobiło
    Przecież ci napisałem, że masz walnięty wodomierz, więc go szybko wymień...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.