Sezon grzewczy rozpoczęty

TubeTube Użytkownik
edytowano października 2011 w Zarządzanie Nieruchomościami
http://www.youtube.com/watch?v=awgsKGXDzNo

materiał filmowy: 73289120/ Youtube

Komentarze

  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Tube: Sezon grzewczy rozpoczęty
    U kogo rozpoczęty jest sezon ogrzewczy (mnie się materiał filmowy nie wyświetla)?
  • Opcje
    adminadmin Administrator ZARZADCA.PL
    edytowano października 2011
    Elan, z jakiej przeglądarki korzystasz? sprawdziłem na większości przeglądarek i nie widzę problemu z wyświetlaniem filmu.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY 62f9tf1o2jb0.png
  • Opcje
    daarekdaarek Użytkownik
    edytowano listopada -1
    W kontekście zachwytów tego wypowiadającego się Pana (notabene powinien wiedzieć że w zasadzie pojęcie sezonu grzewczego "wyszło już z mody")
    Pytania są nastepujące:
    1) Jeżeli wszyscy odbiorcy ciepła z ciepłowni w Ełku na skutek działań nazwijmy to oszczędnościowych spowodują zmniejszenie zapotrzebowania na ciepło o ok. 30 %, czyli o tyle musi być zmniejszona produkcja ciepła a więc m.in. żużycie miału, nakłady pracy itd. - czy ciepłownia obniży cenę dostarczanego ciepła?
    2) Czy w związku ze zmniejszeniem produkcji o 30%, wszyscy pracownicy będą mieli zmniejszone pensje o 30% czy tylko dyrekcja?(!)
    3) Czy jakaś grupa pracowników zostanie zwolniona?
    4) Jeżeli w kolejnych latach te oszczędności w zużyciu energii cieplnej będą narastały to gdzie znajduje się granica absurdu?
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Co roku jesienią powstaje konfliktogenna sytuacja - jedni uważają, że zarząd wm za późno zleca włączenie c.o. a inni, że można było jeszcze poczekać i tym samym mniej płacić.
    Zastanawiam się czy nie zrobić tak jak w bloku obok - c.o. w ogóle nie wyłączają, działa cały rok. Obniżyli tylko automat pogodynki do 10 st. C
    Twierdzą, że różnica w kosztach nie jest duża, ale wolałabym sama obejrzeć i porównać faktury, bo na słowo jakoś trudno mi w to uwierzyć
  • Opcje
    daarekdaarek Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Różnica powinna być na korzyść tych nie wyłączajacych. Łatwiej (taniej) jest nagrzać mury jeszcze nie zmarznięte niż całkiem zimne wymagające sporo energii zeby je "zmusić" do oddawania ciepła, bo na tym w końcu polega ogrzewanie. Komfort cieplny mieszkania jest ważny a nie temperatura grzejnika. Poza tym w budynkach z tzw. zamkniętym obiegiem nie powinno się oprózniać systemu z czynnika grzewczego bo koszt ponownego napełnienia i uruchomienia jest nieproporcjonalnie wysoki.
    Polecam artykuły na ten temat m.in.

    "...Komfort cieplny powinien towarzyszyć nam cały rok niezależnie od kaprysów pogody i pór roku. Niejednokrotnie w okresie wiosenno-jesiennym zdarzają się chłodne dni, które sprawiają, że czujemy się przygnębieni i ospali.
    O dostawie ciepła nie może decydować data w kalendarzu czy wyznaczenie sztucznego „sezonu grzewczego”, ale utrzymanie określonego poziomu komfortu cieplno-wilgotnościowego. Jeżeli ten komfort się obniży, czujemy się źle i zaczynamy chorować.

    Na początku jesieni temperatura w mieszkaniach jest naszym zdaniem wciąż wystarczająco wysoka i uważamy, że nie ma konieczności włączenia ogrzewania i że w ten sposób oszczędzamy pieniądze.
    Prawda jest taka, że w późniejszym okresie musimy i tak zapłacić za podniesienie temperatury całej bryły budynku. W związku z tym ilość pieniędzy jaką wydamy, jest dokładnie taka sama, jak w sytuacji gdybyśmy dostarczali ciepło do budynku przez cały czas..
    ."

    podkreśla dr inż. Marek Krzaczek, Politechnika Gdańska, Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska
    http://www.zecstar.com/index1.php?plik=sezon_grzewczy_obsluga&menu=obsluga
  • Opcje
    PosesjaPosesja Użytkownik
    edytowano listopada -1
    czy ciepłownia obniży cenę dostarczanego ciepła?
    Raczej podwyższy, żeby wyjść na swoje. Mniejsze wpływy ze sprzedaży, a koszty stałe, więc trzeba podnieść cenę. Na tym rynku nie ma konkurencji między dostawcami.
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Daarek: Komfort cieplny powinien towarzyszyć nam cały rok niezależnie od kaprysów pogody i pór roku
    I dlatego sezon ogrzewczy powinien też trwać cały rok. Nasi sąsiedzi z zachodu (którzy nam zbywają podzielniki) już dawno wpadli na ten pomysł.
  • Opcje
    daarekdaarek Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Dokładnie - niestety na temat oszustw podzielnikowych napisano już wszystko i...dalej ciemnota panuje.
    75-80% budynków w Polsce nie nadaje się do rozliczania podzielnikowego , nie spełnia wymaganych kryteriów określonych w przepisach i nawet samych zaleceniach firm które zarabiają na tym interesie w sposób oszukańczy wykorzystują to mamiąc naiwnych (niektórych opłacając prowizją).
  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] daarek:[/cite]Różnica powinna być na korzyść tych nie wyłączajacych.

    Bardzo ryzykowna teza. Twierdzę, że w rzeczywistości jest odwrotnie.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Dokładnie - niestety na temat oszustw podzielnikowych napisano już wszystko i...dalej ciemnota panuje.
    75-80% budynków w Polsce nie nadaje się do rozliczania podzielnikowego , nie spełnia wymaganych kryteriów określonych w przepisach
    Też uważam,że jest to jedno wielkie oszustwo, bo rozliczenie wg podzielników wymaga specjalistycznego oprogramowania i właściciel lokalu nie może sam dokonać rozliczeń kosztów zakupu EC dla celów grzewczych.
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    KubaP: Też uważam,że jest to jedno wielkie oszustwo
    I co z tego jak proceder kwitnie w imię... prawa. Paranoja !
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    pozostaje nam jedynie :cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Ja nie :cry:, ponieważ nie mam podzielników. A ty jesteś opodzielnikowany ?
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano października 2011
    [cite] elan124:[/cite]Ja nie :cry:, ponieważ nie mam podzielników. A ty jesteś opodzielnikowany ?
    Nie, ja mam licznik ciepła , zlicza GJ ... i wszytko jasne .
    Kiedyś mieliśmy licznik przepływowy jako podzielnik kosztów zakupu EC teraz za podzielnik kosztów mam licznik ciepła Simensa.
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    KubaP: i wszystko jasne...
    Ty jak zawsze przesadzasz...
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] elan124:[/cite]
    KubaP: i wszystko jasne...
    Ty jak zawsze przesadzasz...
    ...to robię na wiosnę ...mniejsze ryzyko nieprzyjęcia...
  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano października 2011
    Jakie piękne, twórcze, związane z wątkiem i jego problemem dyskusje... a licznik bije:bigsmile:
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    KubaP: teraz za podzielnik kosztów mam licznik ciepła
    EDDIE: a licznik bije
    A co ma bić... dzwon ? Przecież rozpoczął się sezon ogrzewczy u KubyP, to licznik ciepłomierza bije :tongue:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.