uchwała a byli członkowie wspólnoty?

mada200mada200 Użytkownik
edytowano października 2011 w Zarządzanie Nieruchomościami
Opiszę swoją sytuację
Do lipca 2010 roku bylam czlonkiem wspólnoty mieszkaniowej. Gdy sprzedawalam swoje mieszkanie w rozliczeniu byla informacja iz na funduszu remontowym istnieje duza nadwyzka bo okolo 2000 na moim koncie. W 2009 r. byly zaplanowane i przeprowadzone remonty . Zaliczke na nie oszacowano blednie bo okolo 3zł za m2 a nie jak sie okazalo 1.88 zł
Dostalam tez informacje ze tak jak zawsze po zakonczeniu roku fundusz bedzie zbilansowany z innymi oplatami .Rok rocznie taka praktyka byla stosowana . Zadluzenie na innych kontach to okolo 500 zl. .
Natomiast w listopadzie 2010 roku prawie po 6 m-cach od momentu gdy nie jestem czlonkiem wspolnoty dostaje informację że wspólnota podjęła uchwalę o przeksiegowaniu nadwyzki z FR na kolejny okres 2010 i ze w takim razie to ja jestem winna wspólnocie pieniądze a FR nie bedzie zwrócony.
Zwrócilam sie o prosbe by choc zbilansowali a pozostale srodki sobie zatrzymali ale tez dostalam odmowę.
Nie wydaje mi się by po zakonczonych pracach remontowych nie zwracano zaliczek na FR . Remont wszak sie odbyl, a poza tym czy uchwala moze dotyczyc bylego czlonka wspolnoty , Który przeciez nie ma prawa głosu bo je stracil w momencie wystąpienia ze wspólnoty.
Zastanawiam się nad zgłoszeniem sprawy do sądu.
Proszę o jakąś opinię w tej sprawiwie.

Komentarze

  • Opcje
    mada200mada200 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Ja czytałam sporo o FR tu na forum i na innych forach i wiem że nie trzeba rozliczac co rocznie gdy wspolnota tak zadecyduje i zgadzam sie z tym. Tylko co w przypadku gdy uchwala taka podjęta jest w momencie gdy juz nie bylam czlonkiem wspolnoty. Ktos zadecydowal za mnie o moich zaliczkach.
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    Moim zdaniem nadpłatę należy byłemu właścicielowi zwrócić, jednak jakie zapadłoby orzeczenie w ewentualnym postępowaniu nikt nie jest w stanie przewidzieć.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    mada200mada200 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Własnie dostałam przedsądowne wezwanie do zapłaty. Więc albo to jest próba sił albo to nie ja będę musiała podać wspólnotę do sądu . Napisali że moje argumenty są nie do przyjęcia
    Bo rozumując w ten sposób oni by musieli dla każdego nowego mieszkańca podejmować uchwałę w sprawie Funduszu. Co do tego mają nowi mieszkańcy nie wiem. A poza tym podjęta uchwała dotyczy okresu kiedy byłam członkiem Wspólnoty.
    Idąc tym tokiem rozumowania niech podejmą uchwałę i zarządają zwrotu zaliczki za 2008 rok.
  • Opcje
    aa Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Wybór należy - jak wyżej napisali poprzednicy - do Ciebie. Jeśli Cię to bawi, a ew. strata (dodatkowo) kosztów sądowych i (niewielkiego przy tych kwotach) wynagrodzenia adwokata strony przeciwnej nie straszna - możesz czekać dzielnie na pozew (czy też w nakaz zapłaty, jeśli w upominawczym) i złożyć odpowiednie pismo podnosząc zarzut potrącenia.
  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] mada200:[/cite]Własnie dostałam przedsądowne wezwanie do zapłaty. Więc albo to jest próba sił albo to nie ja będę musiała podać wspólnotę do sądu . Napisali że moje argumenty są nie do przyjęcia
    Bo rozumując w ten sposób oni by musieli dla każdego nowego mieszkańca podejmować uchwałę w sprawie Funduszu. Co do tego mają nowi mieszkańcy nie wiem. A poza tym podjęta uchwała dotyczy okresu kiedy byłam członkiem Wspólnoty.
    Idąc tym tokiem rozumowania niech podejmą uchwałę i zarządają zwrotu zaliczki za 2008 rok.

    Na twoim miejscu czekałbym spokojnie na sprawę sądową. Jest duża szansa, że Sąd zasądzi zwrot niewykorzystanych środków na FR i pokrycie nimi zaległości na innym koncie.

    Najpierw napisz pismo do zarządu, by to zrobił, a nadpłatę ci zwrócił.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.