Pomniejszenie powierzchni użytkowej

jwardygajwardyga Użytkownik
edytowano października 2011 w Zarządzanie Nieruchomościami
Deweloper chce zmniejszyć powierzchnię użytkową jaką mam wpisaną w akcie notarialnym ponieważ podobno sie pomylił.
Pytanie czy za różnicę jak powstanie mam domagać się od niego pieniędzy (proporcjonalnie do ceny i całej powierzchni)?

Komentarze

  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano listopada -1
    To zależy, co masz napisane w akcie notarialnym.
    Jak duża jest ta różnica?
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Jwardyga: Deweloper chce zmniejszyć powierzchnię użytkową
    Pomierz sobie tą powierzchnię, najlepiej wziąć do tego fachowca. To wcale tak drogo nie kosztuje. Będziesz pewny i sprawdzisz w ten sposób pomiary dewelopera.
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    [cite] jwardyga:[/cite]Deweloper chce zmniejszyć powierzchnię użytkową jaką mam wpisaną w akcie notarialnym ponieważ podobno sie pomylił.
    Pytanie czy za różnicę jak powstanie mam domagać się od niego pieniędzy (proporcjonalnie do ceny i całej powierzchni)?

    Proszę przytoczyć zapis z aktu odnośnie ceny mieszkania, a także z umowy deweloperskiej.
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    jwardygajwardyga Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Generalanie jest tak że deweloper wpisał mi powierzchnie użytkową z balkonem. teraz chce usunąć tą powierzchnie balkonu czuli de facto zmniejszyć powierzchnię użytkową według tego co mam w akcie.
    W akcie dokładny zapis to:
    ... lokal mieszkalny oznaczony numerem .... o powierzchni uzytkowej 54,79 m kw. wedlug zatwierdzonego projektu budowlanego, składający sie z aneksu kuchennego o pow 7.26, pokoju dziennego ... przedpokoju z garderobą ...., łazienki ...., sypialni .... spiżarni .... czyli łącznie powierzchni mieszkania 48.26 a nadto balkonu naktyrtego o powierzchni 6.53 ...
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano października 2011
    Balkonu nie wlicza się do powierzchni użytkowej, choć, o ile wyłącznie właściciel lokalu z niego korzysta, stanowi pomieszczenie pomocnicze i jest własnością tego właściciela, deweloper nie pozbawia nikogo własności, koryguje jedynie nieprawidłowość zapisu.

    A jaki była zapis w umowie deweloperskiej odnośnie ceny, czy określono ją w odniesieniu do m2, a jeżeli tak, to czy uwzględniono powierzchnię balkonu?
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    jwardygajwardyga Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Cena była ustalona na 1m2 i przemnożona przez powierzchnię z balkonem
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] jwardyga:[/cite]Cena była ustalona na 1m2 i przemnożona przez powierzchnię z balkonem
    a kto ma zapłacić za wybudowanie balkonu ? Sponsor -deweloper?
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano listopada -1
    A czy można prosić o przytoczenie zapisu o cenie wynikającego z umowy deweloperskiej?
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.