Koszt wymiany instalacji gazowe

obserwator223obserwator223 Użytkownik
edytowano października 2011 w Zarządzanie Nieruchomościami
Dzieńdobry. Mam pytanie. Jestem właścicielem mieszkania w wieżowcu jednoklatkowym / 77 mieszkań. Ostatnio wyszła sprawa z instalacją gazową. Albo wymiana, albo zamykają nam gaz. Na zebraniu przewodnicząca wraz z reprezentantką z ABK wykrzyczały wręcz do nas (właścicieli) ze musimy wymienić gaz na prąd (trójfazowe podłączenie). Wskazali na firmę gotową zrobić to od razu za 300 000 i że jest to napewno lepsze niż wymiana gazowej na odpowiednią. Dodały panie że Jak chcemy gaz to najpierw musimy zapłacić za projekt. 7000zł. A dopiero potem poznamy cenę wymiany. Czy zna może ktoś koszt takiej wymiany jak na ten blok w Gdyni w którym mieszkam? Czy można znać koszt instalacji elektrycznej bez projektu? Podobno musimy się zgodzić na wymianę gazu wraz z lokalami prywatnymi nawet jak ktoś już na własny koszt podłączył kuchenkę elektryczną.

Komentarze

  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    O koszty założenia nowej instalacji raczej na jakimś technicznym forum pytaj
    Doszczelnienie instalacji gazowej nie wchodzi u ciebie w grę?
    Dla mnie to dziwne, że zarząd wm zna cenę nowej instalacji elektrycznej (żeby ją założyć tez potrzebny jest najpierw projekt) a nie zna kosztu wymiany już istniejącej gazowej.
    Powiem ci tak, jak nie zbierzesz większości wśród innych właścicieli, to nic nie zdziałasz, przegłosują cię i 300 tys. zł wydacie
    Jest jeszcze jeden myk, ale to już w sądzie uchwałę byś musiał zaskarżyć. Z funduszu remontowego takiego doposażenia (nie było a ma być) robić nie wolno. A domyślam się, że funduszu celowego na to nie macie.
  • Opcje
    ZarządcaZarządca Zarzadca.pl ZARZADCA.PL
    edytowano października 2011
    [cite] obserwator223:[/cite]Albo wymiana, albo zamykają nam gaz.

    Kto tak stwierdził, sporządzono jakieś protokoły, właściciele się z nimi zapoznali, czy tylko Panie tak uważają?
    Komentarz edytowany Zarządca
    ZARZĄDCA PORTAL INFORMACYJNY II 6tfwtu9sbskv.png
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] obserwator223:[/cite]Jestem właścicielem mieszkania w wieżowcu jedno klatkowym / 77 mieszkań.
    Ostatnio wyszła sprawa z instalacją gazową. Albo wymiana, albo zamykają nam gaz. Na zebraniu przewodnicząca wraz z reprezentantką z ABK wykrzyczały wręcz do nas (właścicieli) ze musimy wymienić gaz na prąd (trójfazowe podłączenie). Czy zna może ktoś koszt takiej wymiany jak na ten blok w Gdyni w którym mieszkam?
    Koszt wymiany na jeden lokal to ok 1000 - 1250 zł / lokal + ok 4000 zł za projekt.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.