Zarządca nieruchomości komercyjnych pytania ???

mayer1234567mayer1234567 Użytkownik
edytowano października 2011 w Wolne tematy
Witam.
Mam pytanie jeżeli ktoś mógłby mi pomóc w tym zakresie:-)
W następnym tygodniu spędzę w podróży ok 8 godzin z człowiekiem który zarządza nieruchomoscią komercyjną w wawie powierzchnia prawie 35 tyś m2.
Jest ponoć specjalistą w swoim zawodzie. W luźnej rozmowie zapytałem czy zechce mi zdradzić tajniki zarządzania nieruchomościami komercyjnymi :-) jak to wygląda od kuchni...
Odpowiedział mi, ze odpowie mi na każde pytanie lecz sam dobrowolnie nie opowie mi o niczym istotnym :-)
Zatem moje pytanie brzmi o co powinienem go pytać jakie informacje powinienem uzyskać aby czegoś ciekawego się dowiedzieć????
Podpowiedzcie co jest najistotniejsze jeżeli chodzi o te kwestie????

Komentarze

  • Opcje
    MirekLMirekL Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Przeczytaj kilka razy ustawę owl i postaw się w roli członka Zarządu. Pytaj o to czego nie zrozumialeś lub masz wątpliwości. Nic mądrzejszego nie przychodzi mi do glowy.:bigsmile:
  • Opcje
    mayer1234567mayer1234567 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Super tylko, że mi chodzi o nieruchomości komercyjne jak w tytule i temacie a Ty zdaje mi się myślisz o nieruchomościach mieszkalnych ???:bigsmile:
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    uowl jest o wszystkich lokalach, nie tylko mieszkalnych
    Tekst ustawy masz w prawym menu
  • Opcje
    MirekLMirekL Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Osobiście uważam ,że jest to olbrzymi idiotyzm, że powstają wspólnoty "użytkowe".Ale powstają i mają problemy, z rozliczaniem ,fakturowaniem itp.
  • Opcje
    mayer1234567mayer1234567 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] koziorozka:[/cite]uowl jest o wszystkich lokalach, nie tylko mieszkalnych
    Tekst ustawy masz w prawym menu

    Koziorozka
    UOWL odnosi się do zarządzania nieruchomościami komercyjnymi???
    Biurowce, domy handlowe, obiekty sportowe??? Poważnie
  • Opcje
    EDDIEEDDIE Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] mayer1234567:[/cite]Witam.
    Mam pytanie jeżeli ktoś mógłby mi pomóc w tym zakresie:-)
    W następnym tygodniu spędzę w podróży ok 8 godzin z człowiekiem który zarządza nieruchomoscią komercyjną w wawie powierzchnia prawie 35 tyś m2.
    Jest ponoć specjalistą w swoim zawodzie. W luźnej rozmowie zapytałem czy zechce mi zdradzić tajniki zarządzania nieruchomościami komercyjnymi :-) jak to wygląda od kuchni...
    Odpowiedział mi, ze odpowie mi na każde pytanie lecz sam dobrowolnie nie opowie mi o niczym istotnym :-)
    Zatem moje pytanie brzmi o co powinienem go pytać jakie informacje powinienem uzyskać aby czegoś ciekawego się dowiedzieć????
    Podpowiedzcie co jest najistotniejsze jeżeli chodzi o te kwestie????

    Mayer, do czego jest ci potrzebna ta wiedza? Co chcesz osiągnąć?
  • Opcje
    TsudaTsuda Użytkownik
    edytowano października 2011
    UWL odnosi się do tych nieruchomości komercyjnych, w których ustanowiono odrębną własność samodzielnych lokali, tzn lokale w takiej nieruchomości komercyjnej posiadają własne księgi wieczyste. Tyle, że jak jest jeden właściciel to UWL nie dotyczy.
    Podpowiedzcie co jest najistotniejsze jeżeli chodzi o te kwestie????
    1. maksymalizacja zysku
    2. zarządzanie umowami najmu
    3. windykacja - efektywne ściąganie opłat czynszowych - analiza kondycji finansowej najemców
    4. monitorowanie przychodów i kosztów
    5. analiza i optymalizacja kosztów funkcjonowanie nieruchomości
    6. ocena poziomu pustostanów
    7. poszukiwanie najemców, renegocjowanie umów i dobór właściwych najemców, aby odpowiadali polityce prowadzonej w budynku
    8. budowa strategii marketingowej - sposób podnoszenia satysfakcji najemców i klientów
    9. organizacja cateringu
    10. aranżacja powierzchni handlowych
    11. przeglądy techniczne budynku wymagane prawem - prowadzenie KOB Książki Obiektu Budowlanego
    12. organizacja zaplecza technicznego (usuwanie awarii, konserwacja)
    13. organizacja ochrony obiektu
    14. periodyczny raport dla właściciela
  • Opcje
    mayer1234567mayer1234567 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Tsuda dziękuję Ci bardzo o coś takiego mi chodziło jeżeli mógłbyś/mogłabyś dopisać do tego coś więcej??? dziękuję z góry...

    Do czego jest mi to potrzebne i co chcę osiągnąć??? Moja znajoma próbuje w tym biznesie zaistnieć i chciałbym jej w tym jakoś pomóc.
    A ze mam możliwość porozmawiać z kimś przez kilka godzin o tym, czemu miałbym nie skorzystać z jego doświadczenia jeżeli chce się nią podzielić. Stawia tylko jeden warunek to ja muszę zadawać pytania, a kto lepiej wie o co pytać jak Wy którzy macie z tym kontakt... Gdybym wiedział cokolwiek o tym bądź pracował nie zadawałbym tak banalnych pytań... nic ponadto.....
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Mayer1234567: to ja muszę zadawać pytania
    Zabierasz w podróż dyktafon ?
  • Opcje
    TsudaTsuda Użytkownik
    edytowano października 2011
    mogłabyś dopisać do tego coś więcej
    proszę bardzo:
    15. wynajem i rekomercjalizacja nieruchomości
    Moja znajoma próbuje w tym biznesie zaistnieć i chciałbym jej w tym jakoś pomóc.
    Temat rzeka, ale polecam znajomej kurs: http://www.edukacja-nieruchomosci.pl/kursy_i_szkolenia/zarzadzanie_nieruchomosciami_komercyjnymi
  • Opcje
    mayer1234567mayer1234567 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Tsuda właśnie się domyślam, że to jest temat rzeka :-)
    ale mogłabyś zatem wyjaśnić mi co takiego w tym jest najtrudniejsze???
    natomiast co do dyktafonu zastanawiam się nad tym lecz jeżeli tak to będę musiał powiedzieć temu człowiekowi o tym
  • Opcje
    PosesjaPosesja Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] mayer1234567:[/cite]Moja znajoma próbuje w tym biznesie zaistnieć i chciałbym jej w tym jakoś pomóc.
    Czy znajoma jest już zawodowym zarządcą?
  • Opcje
    TsudaTsuda Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] mayer1234567:[/cite]ale mogłabyś zatem wyjaśnić mi co takiego w tym jest najtrudniejsze???
    dobór właściwych najemców.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] Tsuda:[/cite]
    [cite] mayer1234567:[/cite]ale mogłabyś zatem wyjaśnić mi co takiego w tym jest najtrudniejsze???
    dobór właściwych najemców.
    bierz najemców z kasą , solidną kasą , a nie tych z MOPSu:wink:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.