dokumentacja techniczna budynku

mirekmirek Użytkownik
edytowano listopada 2011 w Zarządzanie Nieruchomościami
Witam, Wspólnota (8 mieszkań własnościowych i dwa lokatorskie) podjęła w maju tego roku uchwalę w sprawie opracowania dokumentacji technicznej budynku na koszt Gminy. Budynek nasz wybudowany został w 1890roku. Zarządca powiadomił o tym fakcie Gminę i nie otrzymał do tej pory żadnej informacji na piśmie w sprawie wykonania przez gminę , na jej koszt , takiej dokumentacji. Gmina milczy, a zarządca poinformował mnie tylko ,ze gmina wysłała zapytanie do Ministerstwa . Zarządca twierdzi ,że musimy poczekać na odpowiedź jaką uzyska Gmina od Ministerstwa. Ja jestem innego zdania i uważam,że ustawa o własności lokali wyraźnie mówi kto ma wykonać taka dokumentację i kto ma za nią zapłacić.Moim zdaniem Gmina celowo przeciąga ta sprawę , ponieważ nie chce ponieść kosztów. Jestem w zarządzie Wspólnoty i proszę mi doradzić jak powinien się zachować zarząd w tej sprawie.

Komentarze

  • Opcje
    PosesjaPosesja Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Masz rację: przepis jest jednoznaczny.
    Lepiej nie czekajcie na to, aż gmina zleci odtworzenie dokumentacji. Gmina zleci to najtańszemu oferentowi i dostaniecie stos makulatury, a nie dokumentację. Były już takie przypadki opisywane na forach.
    Lepiej sami wybierzcie porządną firmę, a kosztami obciążcie gminę.
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Lepiej sami wybierzcie porządną firmę, a kosztami obciążcie gminę.
    Ale chyba najpierw trzeba o tym gminę zawiadomić?
    Bo może gmina już to komuś zleciła i czeka na wykonanie przez projektanta
    Czyli ponowne wezwanie do dostarczenia dokumentacji, bo przez x m-cy/dni brak odpowiedzi i termin dostarczenia dokumentacji?
  • Opcje
    PosesjaPosesja Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Pewnie, należy powiadomić.
    Gmina milczy, a zarządca poinformował mnie tylko ,ze gmina wysłała zapytanie do Ministerstwa .
    A skąd zarządca o tym wie?
    Czy zarząd rozmawiał w urzędzie o tej sprawie?
  • Opcje
    mirekmirek Użytkownik
    edytowano listopada -1
    zarząd przed podjecie uchwały wystosował pismo do gminy w sprawie sporządzenia dokumentacji, gmina odesłała pismo do MZN-u,a MZN przysłał zarządowi pożółkłe szkice lokali uznając ,że to jest dokumentacja techniczna budynku.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] mirek:[/cite]Wspólnota (8 mieszkań własnościowych i dwa lokatorskie) podjęła w maju tego roku uchwalę w sprawie opracowania dokumentacji technicznej budynku na koszt Gminy. Budynek nasz wybudowany został w 1890roku.
    Zarządca powiadomił o tym fakcie Gminę i nie otrzymał do tej pory żadnej informacji na piśmie w sprawie wykonania przez gminę , na jej koszt , takiej dokumentacji.
    Czy w treści pisma zaznaczony został termin do kiedy Gmina ma ją wykonać? , czy macie nakazy PINB , że WM jest zobligowana do aktualizacji dokumentacji technicznej?
  • Opcje
    mirekmirek Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Witam, w treści pisma poprosiliśmy Gminę o wykonanie dokumentacji technicznej naszego budynku w trybie ustawowym, Gmina przesłała pismo do MZN-u w sprawie odtworzenia dokumentacji technicznej budynku, a MZN przesłał Wspólnocie pomiary kontrolne lokali mieszkalnych uznając ,że jest to dokumentacja techniczna budynku.
  • Opcje
    KubaPKubaP Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] mirek:[/cite]Witam, w treści pisma poprosiliśmy Gminę o wykonanie dokumentacji technicznej naszego budynku w trybie ustawowym,
    To znaczy nie został postawiony termin wykonania dokumentacji technicznej ? Gra "w pin-ponga" się zacznie... czy o to wam chodzi.
    Gmina przesłała pismo do MZN-u w sprawie odtworzenia dokumentacji technicznej budynku, a MZN przesłał Wspólnocie pomiary kontrolne lokali mieszkalnych uznając ,że jest to dokumentacja techniczna budynku.
    Po co to powtarzasz w koło macieja ... to nie ma znaczenia . Gmina jest właścicielem dwóch lokali i była właścicielem 100 % przed sprzedażą pierwszego lokalu , to jest bezsprzecznie wykonać dokumentacje techniczną o której jest napisane w prawie budowlanym.
    Art.29.1d. Jeżeli uchwała właścicieli lokali nie stanowi inaczej, koszty opracowania lub aktualizacji dokumentacji technicznej budynku obciążają:
    
    1) [b]do czasu wyodrębnienia własności ostatniego lokalu - [u]dotychczasowego właściciela nieruchomości,[/u][/b]
    
    2) po wyodrębnieniu własności ostatniego lokalu - wszystkich właścicieli lokali w częściach odpowiadających ich udziałom w nieruchomości wspólnej.
    
  • Opcje
    acik11acik11 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Witam
    Nie wiem czy ten temat jest dobry dla mego pytania
    Wspólnota 6 lokalowa, każdy lokal ma własne ogrzewanie ( kilka gazowe, kilka węglowe),
    Otóż mieszkańcy którzy ogrzewają mieszkania węglem lub czymś innym przechowują węgiel i inny opał w piwnicy. Bardzo często dochodzą z piwnicy głośne stuki- lokatorzy rąbią drzewa lub inne jakieś deski. Hałas jest dość znaczny :cry:czasem można wyczuć drżenie szklanych przedmiotów w moim mieszkaniu. Pytanie - czy jest to dozwolone, czy nie stwarza to ryzyka pęknięć ścian????
  • Opcje
    czajnik5czajnik5 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    [cite] acik11:[/cite]Nie wiem czy ten temat jest dobry dla mego pytania
    Raczej nie.
  • Opcje
    elan124elan124 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    Acik 11: czasem można wyczuć drżenie szklanych przedmiotów w moim mieszkaniu
    A jak jest w innych ?
  • Opcje
    acik11acik11 Użytkownik
    edytowano listopada -1
    myślę że tez słyszą i odczuwają te drżenia, mieszkam na ostatnim pietrze więc lokatorzy z niższych pieter chyba nie są głusi
  • Opcje
    koziorozkakoziorozka Użytkownik
    edytowano listopada -1
    acik - piszesz myślę, chyba, to dla mnie jest niezrozumiałe.
    Pogadaj z sąsiadami, dowiedz się czegoś na pewno, bo nikt z daleka (z forum) nie ma szklanej kuli
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.